از گوشه و کنار گرگان / از قهرمانی دختران فوتبالیست تا شمشیر قزاق

دختران گرگانی سوپرلیگی شدند

تیم فوتبال دختران سرخپوشان گرگان ، با قهرمانی در مسابقات لیگ دسته اول کشور، به سوپرلیگ بانوان ایران راه یافت.

دختران سرخپوش گرگانی در این رقابت ها که با شرکت هشت تیم در اردبیل برگزار شد اکثر رقبای خود را با اختلاف گل بسیار مغلوب کرده و در دیدار فینال نیز در رقابتی یکطرفه ، با نتیجه پنج بر یک ذوب آهن اردبیل را شکست داده تا قهرمان لیگ دسته اول ایران شوند.

نکته جالب درباره تیم سرخپوشان گرگان اینکه ، تیم مذکور با مشکلات مالی بسیار در این رقابتها شرکت و به مصاف حریفانی رفت که عمدتا" از تمکن مالی بسیاری برخوردار بودند.

تیم  فوتبال داخل سالن  دختران سرخپوشان گرگان ، سال گذشته به مسابقات لیگ برتر فوتسال کشور راه یافته بود.

مالک باشگاه سرخپوشان گرگان ، مجید دزیانی می باشد که به جهت هزینه کرد برای تیم های رده های مختلف این باشگاه چه در بخش پسران و چه دختران ، دچار بدهی های میلیونی شده است.

 کنسرت حمید عسگری در گرگان و یک نکته

کنسرت حمید عسگری خواننده پاپ کشور در گرگان در روزهای پایانی هفته گذشته ، هر چند با استقبال بسیار و غیرقابل انتظار مواجه و سبب شد حاضران در سالن شرکت گاز ، دقایق شاد و مفرحی را پشت سر بگذارند لیکن گرمای کشنده سالن ، تاخیر در اجرای برنامه و ... سبب برخی نارضایتی ها نیز گذشت.

در این بین نبود پارکینگ مناسب و جاده دسترسی مطلوب ، و ... از دیگر مشکلات حاشیه ای کسانی بود که برای تماشای کنسرت موسیقی به سالنی ورزشی آمده بودند.

هر چند که اجرای برنامه های اینچنینی سبب ترویج روحیه شادی و نشاط در بین شهروندان علاقمند شده و از این رو با توجه به استقبال گرگانیان هنردوست ، استمرار این برنامه ها ضرورت دارد لیکن مکان مناسب جهت اجرای کنسرت‌های اینچنینی تالار فخرالدین اسعد گرگانی بوده که متاسفانه بیشتر به جای آنکه در آن برنامه هنری برگزار شود به مکانی برای برگزاری همایش‌ها و سمینارهای ادارات تبدیل گشته است.

لازم به ذکر است چندی پیش شورای شهر  با واگذاری زمین به فرهنگ و ارشاد اسلامی ، زمینه ساخت فرهنگسرای بزرگ گرگان را با دو سالن ویژه با ظرفیت هر یک هزار نفر را فراهم کرده بود لیکن برخلاف مصوبه شورا که طی آن ارشاد موظف شده بود تا آغاز سال ٨٨ ، عملیات اجرایی پروژه را شروع کند هنوز فعالیت‌ عمرانی فرهنگسرا آغاز نشده و از این رو حالا حالاها باید منتظر اجرای برنامه های هنری در سالن‌های ورزشی و ... باشیم.

شمشیر قزاق

دوست قزاقم امروز تعریف میکرد که یکی از اهالی قزاق محله به نام "شمشیر جاری "که پس از دوازده سال سکونت در قزاقستان ، پنج روز پیش جهت دیدار با بستگان به گرگان بازگشته است ، هنگامی که ساعت چهار صبح به محله قدیمی خود می‌رسد از فرط هیجان و اشتیاق و البته علاقه به محل ، به خانه نرفته و یکسره تا ساعت هفت غروب بر سر چهارراه قزاق‌محله می‌ماند.

"شمشیر" که اکنون نزدیک به پنجاه سال سن دارد گفته ، در قزاقستان که بوده آرزو داشته یکبار دیگر به ایران برگردد و سر این چهارراه پرخاطره بایستد.

 

/ 2 نظر / 6 بازدید
فوتبال گرگان

ممنونم كه به ما سر زدي اميد كه به ياري هم بتونيم قدمي هر چند كوچكي رو براي پيشبرد اهداف فرهنگي - اجتماعي و ورزشي شهرمون برداريم

مهدی

سلام اگه کسی عکس یا کلیپ از کنسرت حمید عسگری گرگان داره برام ایمیل کنه