گرگان بیدار شدی ؟

شش صبح است. از پنجره اتاق به بیرون نگاه میکنم. گرگان در مه فرو رفته است. مه ، گرگان و چراغ های خانه های شهرم که تک و توک روشن اند.

درون هر خانه خانواده ای و هر خانواده یا با خود غمی و یا شادی ، خوشی یا نگرانی ، امید و انتظار یا بیم و تشویش ، دارای عاشق و یا متنفر ، و ... ، و بالاخره پشت هر چراغ خانه شهرم داستانی نهفته است.

دختران و پسران جوان خفته در خانه های شهرم در دل عشق ها و آرزوها دارند و مادران و پدران میانسال و پیر شهرم فارغ از شور گذشته در دل تشویش فردای فرزندان خویش  و البته حیات و تتمه شورشان با امید به سربلندی فرزندان و این سنت روزگار است .

گرگان ، شهری که آرام آرام در آغوش مه بیدار میشود. یکی در آن شاد از بستر بر می خیزد و یکی با اضطراب ، گویی نمیخواسته اصلا صبح به شهر لبخند بزند و شاید با اتفاقات امروز ، شاد فردا غمین از خواب برخیزد و مشوش امروز سرحال فردا شود.

گرگان ، امروز در تو چه میگذرد؟ در بیمارستان دزیانی ات کدام کودک پا به عرصه حیات میگذارد و خاک امام زاده عبدالله ات پذیرای که خواهد بود؟

گرگان ، فردا سرنوشت این کودک تازه متولد شده در دامانت چه خواهد شد و نبود این چال شده امروز در امام زاده ات ، چه ها بر سر سرنوشت پیرامونی هایش خواهد آورد؟

گرگان ، شهر عجیب من ، بیدار شدی ؟ شاید امروز بر پیکره تو ، لبخندی ، نگاهی و ... دو سرنوشت را به هم گره زند و شاید کلامی ، غضبی و ... دو کس را فرسنگ ها از هم دور.

گرگان ، پاشو !!! امروز هم روز دیگریست.

 

/ 6 نظر / 7 بازدید
شهروند

سلام خیلی عالی بود لطفا ادامه بده [لبخند]

استراباد

سلام بامید سربلندی و سرفرازی همه ملت ایران بخصوص گلستانیها و گرگانیهای عزیز با آن مه صبحگاهی زیبایی که واقعا از آیات و نشانه های عظیم خداوندی است که انسان را به فکر وامی دارد موفق باشید

احسان

مثل همیشه زیبا و خواندنی بود. از اینکه به واسطه عشق بی کرانتان به سرزمین محبوبمان دوباره می نویسید بی نهایت سپاسگزاریم.

الهه

خوشحالم که دوباره برگشتید.امروز اتفاقی لینک وبلاگتون رو باز کردم گفتم شاید هنوز نمینویسید عید غدیر پیشاپیش مبارک

دائمی

سلام علی جان همیشه سرزنده باشی و سرحال

مصطفی محمودی

علی جان باز جای شکرش باقیس که شهری داری که به اندازه مشت خاطراتت به اندازه یک بعد از ظهر پیاده روی میشه اونو لمس کرد ما چی بگیم که اقدر شهرمون بزرگ شده که آزارمون میده نمی دونم چرا دوست ندارم بگم بچه تهرانم تمام خاطرات کودکیم زیر هزار نقش و رنگ گم شده به عشق اون5 سالی که تو گرگان زندگی کردم و در کنار شما دوستان متلد شدم می خوام بگم منم بچه گرگانم[خجالت]