گرگان را چه گونه دیدم؟

« میدانم که در پایان ماموریتم دل کندن از گرگان برایم بسیار سخت بوده و از این جهت بسیار مشتاقم که زمینه‌ای فراهم شود تا بتوانم  باز در این شهر بمانم.»

اینها بخشی از جملات فردی است که از دیاری دیگر برای مدتی مشخص در گرگان حضور یافته و نگارنده از او خواسته است تا نظر و برداشت خود از این شهر را برایش بگوید. 

«پیش از این در مدت زمانهای کوتاه در گرگان حضور یافته بودم و بر اساس برداشتم از محدوده سکونتم، این شهر را کاملا سنتی می دیدم لیکن اکنون نظرم کاملا عوض شده است.

گرگان شهری است که قابلیتهای بسیاری در زمینه گردشگری و تاریخی داشته و مجاورت شهر با گردشگاه‌هایی همچون ناهارخوران، النگ دره، هزارپیچ و نیز وجود بافت تاریخی گرگان، جذابیت خاصی به این شهر به خصوص برای غریبه‌ها بخشیده است.

نسل قدیم گرگان به مانند دیگر شهرها سنتی بوده لیکن نسل جدید این شهر به سرعت به سوی مدرنیزه شدن در حال حرکت است.

مردم گرگان بسیار به حفظ ظاهرشان اهمیت داده و سعی میکنند حتی اگر متحمل فشارهای مالی شوند لباس مرتب و ... را حفظ نمایند.

اما مشکل بزرگ گرگان سیاست‌زده بودن آن و چند شقه شدن آن و گاه گرفتار شدن در حاشیه ها است.»

/ 4 نظر / 5 بازدید
امین

به الهامی بگو وقتی تراکتور مقابل شموشک باخت چرا ابهران افشار بی شرف را (داور) تحت تاثیر قرار نداد ما هم وقتی می بازیم داور را مقصر می دانیم ماهیت اتکا در بازی های بعدی معلوم خواهد شد

مستانه

سلام هم استانی عزیز. مگه میشه غم غربت آزاردهنده نباشه؟ خیلی وقتا که شوشو خونه نیست کارم گریه است. میدونم گریه کار بچه هاست که تا یه چیز میشه گریه میکنن. ولی خب چیکار کنم؟ با گریه کردن دلمو سبک میکنم. ممنون که بهم سر زدین.

hanie

man az tarighe hamed ba in web loge ashna shodam va baraton arezoye movafaghiat mikonam hanie az uk

محمد

[گل][گل]گرگان هیشه فروزان.[گل][گل]