پیروزی نفسگیر بسکتبال گرگان در کرمانشاه / حاشیه و متن بازی

وبلاگ گرگان ما: تیم بسکتبال سولن بهشت هیرکان گرگان طی یک بازی نفسگیر، توانست در کرمانشاه مانیزان را شکست دهد.

این بازی در چهارچوب رقابت های هفته بیست و یکم لیگ دسته اول بسکتبال کشور در مجموعه ورزشی آزادی کرمانشاه برگزار شد و طی آن نماینده گرگان 76 بر 64 مانیزان کرمانشاه را شکست داد.

پالایش نفت آبادان رقیب گرگان در جهت کسب قهرمانی دور مقدماتی، نیز در خانه توانست به سختی و در اوور تایم 85 بر 81 پتروشیمی بندر امام را شکست دهد.

 

نتایج کوارترهای مختلف بازی مانیزان کرمانشاه و سولن بهشت هیرکان گرگان:

پایان کوارتر اول: مانیزان کرمانشاه 19 - سولن بهشت هیرکان گرگان 23

پایان کوارتر دوم: مانیزان کرمانشاه 31 - سولن بهشت هیرکان گرگان 32

پایان کوارتر سوم: مانیزان کرمانشاه 50 - سولن بهشت هیرکان گرگان 56

پایان کوارتر چهارم: مانیزان کرمانشاه 64 - سولن بهشت هیرکان گرگان 76

 

با حاشیه و متن بازی:

- بیش از 500 تماشاگر در طول بازی با شور بسیار تیم مانیزان کرمانشاه را تشویق می کردند. نزدیک به هشت نفر نیز در قالب گروه های دو نفره و با لباس محلی با استفاده از آلات موسیقی سنتی کرمانشاه، تماشاگران را برای تشویق مانیزان تهییج می کردند.

- مهدی عسگرنژاد بازیکن پیشین شهرداری گرگان، که از چند بازی گذشته به ترکیب مانیزان اضافه شده در این بازی به صورت فیکس برای کرمانشاهی ها به میدان رفت.

- یاسین کلاسنگیانی بازیکن جوان گرگانی نیز در تیم مانیزان کرمانشاه عضویت داشت.

- پنج نفر ابتدایی شروع کننده سولن بهشت هیرکان گرگان عبارت بودند از: سعید صالحی، امید نصیری دهقانیان، امیر الله وردی، ابوالفضل سیدی و نیما بخشی.  بخشی و سیدی در بازی گذشته با شهرداری تبریز، به دلیل مصدومیت نتوانستند برای گرگان به میدان بروند.

- مانیزان کرمانشاه در پنج دقیقه ابتدای بازی ترن اوور های متعددی داشت.

- زاگرس شبکه استانی کرمانشاه به صورت مستقیم این بازی را پخش می کرد.

- در ثانیه پایانی کوارتر اول، پرتاب سه امتیازی امید دهقانیان وارد سبد حریف شد اما داوران اعتقاد داشتند وقت تمام شده و از این رو پرتاب مذکور را نپذیرفتند. این موضوع سبب اعتراض شدید محمد مهدی ایزدپناه سرمربی گرگان شد.

- در کوارتر دوم تیم کرمانشاه که به شدت از سوی تماشاگرانش حمایت میشد چند بار از نماینده گرگان پیش افتاد.

- علیرغم آنکه استفاده از طبل در سال های بسکتبال کشور ممنوع است اما تماشاگران کرمانشاهی با استفاده از طبل تیم خود را تشویق می کردند که با اعتراض مسئولان تیم گرگان، ناظر بازی در کوارتر سوم مانع استفاده تماشاگران از طبل شد.

- در اکثر دقایق کوارتر سوم، دو تیم پا به پای همدیگر پیش می رفتند.

- سید سعید موسوی بازیکن ریزنقش کرمانشاه که با شماره هفت در پست گارد راس بازی می کرد به دلیل مصدومیت از ناحیه پا در کوارتر سوم از بازی خارج و دیگر نتوانست تا انتهای مسابقه به بازی برگردد.

- در ثانیه پایانی کوارتر سوم، داوران خطای محسن رضایی بر روی بازیکن کرمانشاه را که در حال پرتاب سه امتیازی بود اعلام و سه پرتاب به سود حریف اعلام کردند. این موضوع نیز سبب اعتراض کادر فنی گرگان شد.

- با تداوم اعتراضات کادر فنی گرگان به نحوه قضاوت در کوارتر چهارم، داوران تکنیکال فول اعلام کردند.

- گزارشگر بازی بارها در طول مسابقه از محمد مهدی ایزدپناه سرمربی و فرهاد زحمتکش سرپرست سولن بهشت هیرکان گرگان به عنوان چهره های شناخته شده بسکتبال ایران نام برد.

- تیم سولن بهشت هیرکان گرگان که به جهت سهولت در طی مسیر گرگان به کرمانشاه با چند دستگاه خودروی آژانس راهی کرمانشاه شده بود در پایان بازی با همان خودروها کرمانشاه را به مقصد گرگان ترک گفت.

 

روزهای آینده سولن بهشت هیرکان گرگان:

- سولن بهشت هیرکان گرگان در آخرین بازی خود در دور مقدماتی در هفته بیست و دوم مسابقات در روز جمعه 23 اسفند 92 در تهران به مصاف وحدت آریا می رود.

- بازی های پلی آف از روز سه شنبه 19 فروردین 93 آغاز می شود.

- در مرحله پلی آف، تیم ها براساس جدول دور مقدماتی از یک تا هشت رده بندی می شوند. سپس تیم اول با هشتم، دوم با هفتم، سوم با ششم، و چهارم با پنجم مصاف داده و تیم هایی که زودتر به دو پیروزی دست یابند به جمع چهار تیم راه می یابند.

- با توجه به حوادث رخ داده در بازی سولن بهشت هیرکان گرگان و شهرداری تبریز که 9 اسفند در گرگان برگزار شد، کمیته انضباطی فدراسیون محمودی بازیکن تبریز را جریمه نقدی کرده و به پزشک آن تیم تذکر داد. همچنین به تیم سولن بهشت هیرکان تذکر داد در صورت تداوم رفتار ناصحیح تماشاگران، بازی های این تیم بدون تماشاگر برگزار می شود.

جدول رده بندی رقابت های لیگ دسته اول بسکتبال کشور را از اینجا و برنامه هفته آخر دور مقدماتی مسابقات را از اینجا ببینید.

-

/ 0 نظر / 23 بازدید