در حاشیه جشنواره شهروند ماندگار گرگان

- افراد جهت حضور در مراسم میبایست از دالانی که در حیاط تالار تعبیه و در آن تصاویری از شهرداران گذشته شهر از ابتدای تاسیس بلدیه استراباد تا به اکنون و نیز تصاویر تاریخی گرگان درج شده بود، میگذشتند.

- حضور گرگانیان حاضر در جشنواره چنان چشمگیر بود که قبل از شروع مراسم تمام صندلی ها پر و عده ای ایستاده نظاره گر مراسم بودند.

- شهروندان قدرشناس گرگانی از ابتدا تا انتهای مراسم هنگامی که نام یکی از شهروندان ماندگار و یا یکی از گرگانی های تلاشگر برده میشد بی وقفه او را تشویق میکردند.

- مرشد ناری از چهره های نامدار ورزش باستانی کشور با نوای خاصش در خلال برنامه، فضای خاصی را بر مراسم حکمفرما کرده بود.

- اجرای سرودی بسیار زیبا در وصف گرگان و بیان ویژگی هایش توسط هنرمندان جوان گرگانی از ابتکارات جالب هیئت برگزاری و از بخشهای زیبا و به یاد ماندنی مراسم بود. سراینده شعر این سرود حسین ضمیری و آهنگساز آن محمدنژاد بود.

- دختر مرحوم صادقیان که به همراه مادرش جهت حضور در این مراسم به گرگان آمده بود در لحظاتی احساسی و در حیاط تالار اشک از چشمهایش جاری شد.

- اظهارات مجری برنامه با این مضمون که نهضت حروفیه از استراباد برخاسته و عده بسیاری از مورخان و محققان آن را همپای نهضت سربداران میدانند سبب تشویق حضار شد.

- پخش نماهنگی مشتمل بر تصاویر گرگان به همراه تصنیف وطن مورد توجه حضار قرار گرفت. البته چه بهتر که تصاویر مناسبتری برای این نماهنگ انتخاب میشد.

- به هر یک از برگزیدگان جشنواره، لوح سپاس، نماد جشنواره، تمبر یادگاری اختصاصی جشنواره مشتمل بر تصاویر برگزیدگان و سکه بهار آزادی اهدا شد.

- با وجود آنکه برنامه بیش از 5/3 ساعت به طول انجامید لیکن به دلیل جالب بودن برنامه کمتر احساس خستگی بر چهره حضار یافت میشد.

- بازار عکس یادگاری در پایان جشنواره بسیار داغ بود.

 

/ 1 نظر / 5 بازدید
امین

حیف که جای ما خالی بود.[قهر]