پلیسی که هنوز استانداردسازی نشده بود

قدم زنان در حال عبور از خیابان شالیکوبی بودم که ناگهان صدایی بلند توجهم را جلب کردم . هم زمان با من بسیاری از عابران دو سوی خیابان نیز به سمت صدا برگشتند.

صدای بلند و با لحن خشن از بلندگوی خودروی در حال عبور راهنمایی و رانندگی بود . " ه پراید حرکت کن بینم سریع تر از اونجا "

خودروی راهنمایی و رانندگی می رفت و مامور بلندگو به دست با همان لحن خشن در حال ارشاد دیگران بود.

***

می دانم که ماه هاست از آغاز برگزاری دوره هایی تحت عنوان استاندارد سازی و تعالی رفتار پلیس میگذرد . دوره هایی که بنا به گفته معاون آموزش ناجا ، در آن رفتار پلیس با دقت فراوان بررسی و نحوه برخورد با افراد جوان ، میانسال و ... تشریح و حتی نگاه پلیس ، نوع برخورد ، تُن صدا و ... نیز استانداردسازی شده است.

بارها نیز در گفته های مسئولان راهنمایی و رانندگی ذکر شده ، که پلیس حتی حق ندارد برای جریمه راننده متخلف او را به سمت خود فراخواند بلکه اوست که باید به سراغ راننده برود . در این بین بماند اینگونه خشن صحبت کردن و داد زدن بر سر راننده در حضور زن و فرزندش.

پی نوشت : در این بین نباید از کنار زحمات بسیاری از پرسنل راهنمایی و رانندگی و  پلیس راه که در گرما و سرما با حضور در سطح شهر و نیز راه های استان به انجام وظیفه می پردازند نیز بی تفاوت گذشت . بماند آنکه نوشتن از تخلفات برخی رانندگان و تجاوز آشکار آنان به حقوق دیگران نیز مجالی دیگر میخواهد.

پی نوشت ( بی ربط به متن ) : احسان ارشاد نویسنده وبلاگ " گرگان امروز " در مطلبی مستدل با عنوان مروری بر ویژگی های جمعیتی شهرستان گرگان ، ضمن اشاره به رشد روزافزون جمعیت این دیار ، از جمعیت به عنوان مهمترین عامل در برنامه ریزی های اقتصادی ، اجتماعی و ... نام برده و خواستار اتخاذ شیوه ای متفاوت با گذشته در قبال گرگان به عنوان یکی از مراکز عمده جمعیتی شمال کشور در توزیع اعتبارات و .... شده است.

وبلاگ گرگان امروز / مروری بر ویژگی های جمعیتی شهرستان گرگان

http://gorganemruz.persianblog.ir/post/37/

/ 9 نظر / 5 بازدید
گنجي

سلام جناب نصيبي گرامي از توجه شما و جناب ارشاد پيرامون مسائل اجتماعي استان صميمانه سپاسگزارم ، انشاالله اين موضوعات از طرف مردم خوبمان و مسئولين محترم رعايت گردد تا افسوس مكانهاي ديگر دنيا نخوريم. و روزي ما الگو شويم.

سعید

ای بابا علی جان به قول سهراب دل خوش سیری چند ؟ چند وقت قبل برای گرفتن مجوز خاکبرداری خدمت یکی از همین عزیزان والامقام رفتم . طرف که اصلا زورش امد سر مبارک را بلند کنه و همکارش هم که درجه اش کمتر بود بالاخره یک کاغذ بهم داد که اگه نمی داد . ما که به این رفتارها عادت کرده ایم حالا استاندارد سازی بدرد هرکی می خوره بخوره ایشاالله...................

دنیای بیکران (سارا و امین)

سلام گرچه نادیده گرفتن زحمات پلیس های خوب کشورمون بی انصافی است و اینکه در تمام مشاغل موجود خوب و بد وجود داره ولی لازمه در بعضی از حوزها تجدید نظرهای زیادی بشه بطور مثال وقتی من تصادف کرده بودم همسرم سه بار با پلیس 110 تماس گرفت اما نه تنها پلیس 110 نیومد بلکه از حضور پلیس راهنمایی و رانندگی هم خبری نبود و همسرم خودش شخصا به کلانتری مراجعه کرد این نتها مسلئه نیست شما در طول روز چند خودرو نیروی انتظامی رو در سطح شهر می بینید همین طور خودروهای راهنمایی و رانندگی رو جز ساعات پر تردد تعطیل شدن مدارس اونم فقط در میدان کاخ وشهرداری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اهورا مزدا

چرااین مسائل براتون عادی نمیشه . . . . ؟ ؟ ؟ [ابرو][افسوس]

اهورا مزدا

نفس كز گرمگاه سينه مي آيد برون ابري شود تاريك چو ديوار ايستد در پيش چشمانت نفس كاين است ، پس ديگر چه داري چشم زچشم دوستان دور يا نزديك

همکار آذری

علی جان سلام شایداینگونه حرکت ها مورد پسند کسی نباشد اما باید بپذیریم اگر حتی سایه ای از پلیس در جامعه ما نباشد وای به حال ما .با تلاش شبانه روزی نیروهای پلیس چه کلانتریها و چه راهنمایی و رانندگی باز هم ما با استاندارد جهانی فاصله ها داریم.

سید علیرضا رئیسی

با سلام دقیقا همینطور است البته باید این نکته را اضافه کرد که برخی از رانندگان محترم نیز بی جنبه هستند و در اصل هر دو گزینه باید فرهنگ سازی شود . چون من خودم مدتها شوفر تاکسی بودم این حقیقت برای من ملموس تر است . چون نیروی پلیس برای جامعه الگو میباشد پس حتما باید مطابق شان عمل نماید و حتی در صورت رفتار ناشایست شهروند با عزت باشد و با سعه صدر و رفتاری نیکو عمل زشت را گوشزد نماید. موفق و موید باشید و باشند انشا’الله