گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

گرگانی‌ها در انتظار انتقال باشگاه صباباتری به استان
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ٩:٢۱ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٢ اسفند ۱۳۸٦
 

با آنکه چندی پیش منابع خبری از احتمال انتقال باشگاه صباباتری تهران به گرگان خبر داده بودند، اکنون شایعه واگذاری باشگاه مذکور به هدایتی مدیر عامل استیل آذین مطرح شده است.
در این بین مدیران جدید باشگاه مذکور هر دو شایعه را تکذیب و بر ادامه فعالیت باشگاه به حالت کنونی در تهران صحه گذاشته و با یک  حرکت رو به جلو از پیگیری باشگاه به جهت منبع پخش شایعه انتقال صبا به گرگان خبر میدهند.
البته باشگاه صباباتری طی سالهای اخیر ارتباط بسیاری با گلستان داشته و حتی‌تیم فوتبالی از استان را در مسابقات لیگ دسته سوم کشور تحت پوشش قرار داده است. سردار شهریاری مدیر عامل سابق باشگاه مذکور که چندی پیش از مسئولیتش استعفا داد اهل گلستان بوده و براساس شنیده‌ها بسیار به حمایت باشگاه از ورزش استان علاقمند بوده است. اکنون دو بازیکن گرگانی به نامهای علی یحیی‌نژاد و روح‌الله عبداللهی نیز در تیم فوتبال صباباتری توپ می‌زنند.
بحث انتقال باشگاه‌های بزرگ از تهران به شهرستانها از واگذاری باشگاه پاس تهران به همدان با پیگیری ویژه مسئولان ارشد استان مذکور کلید خورد. البته این واگذاری نیز با تکذیب اولیه دو طرف همراه بود اما در نهایت پاس به دیار هگمتانه رفته تا سبب شادی بیشمار جوانان همدانی شود.
براساس اخبار دریافتی توافقات لازم برای انتقال باشگاه راه‌آهن به مازندران نیز صورت گرفته و همه چیز مهیای حضور تیمهای والیبال و فوتبال راه‌آهن مازندران در لیگهای رشته‌های مذکور است. گفته میشود استانداری مازندران، وزارتخانه‌های کشور و راه، و سازمان تربیت بدنی در این زمینه‌به توافق کامل رسیده‌اند.

براساس نوشته روزنامه اعتماد،  استانداری لرستان هم همه هزینه‌های باشگاه داماش‌ایرانیان را متقبل شده و تیم مذکور که از بختهای صعود به سوپرلیگ ایران است از سال آینده با نام خیبر خرم‌آباد در عرصه مسابقات حضور می‌یابد.

همچنین گفته میشود با تبدیل کرج به استان جدید، باشگاه سایپا نیز به خارج از تهران انتقال می‌یابد و البته خبر انتقال باشگاه پیکان  به استانی دیگر هم مطرح است.

در این بین با توجه به علاقه بسیار گرگانی‌ها به بسکتبال و مشکلات مالی تیم مذکور، و نیز اشتیاق جوانان این دیار به داشتن تیمی در سوپرلیگ فوتبال ایران، ضرورت دارد مسئولان استان با عزمی همگانی بر پیگیری‌ها به جهت انتقال یکی از باشگاه‌های در حال واگذاری به گرگان‌زمین بیافزایند.