گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

خانه های سازمانی منابع طبیعی در ناهارخوران به شهرداری گرگان واگذار شد
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ٧:٢٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳٩٠
 

بالاخره پس از کش و قوسهای فراوان چهارشنبه 31 فروردین مجوز نهایی واگذاری‌خانه های‌‌ سازمانی منابع طبیعی به شهرداری گرگان جهت استفاده عمومی از محدوده نسبتا وسیع مذکور اخذ شد.

موضوع واگذاری خانه های سازمانی منابع طبیعی به شهرداری گرگان و سپس تخریب بناهای مذکور و ایجاد پارک جنگلی در محل خانه های مورد اشاره توسط شهرداری برای استفاده عموم ، از موضوعات مورد پیگیری شهردار و برخی اعضای شورای شهر طی سالهای اخیر بوده است.

در این بین با وجود چندین بار توافق و نیز تهیه معوض زمین های مذکور از سوی شهرداری برای واگذاری به منابع طبیعی، این موضوع عملی نشد . بماند آنکه اخیرا برخی سازمان ها و ادارات نیز جهت در اختیار گرفتن بخشی از زمین های مذکور وارد عمل شده بودند.

در این بین با حساسیت افکار عمومی ، حمایت لازم از سوی فرمانداری گرگان و معاون عمرانی استانداری نیز صورت گرفته ،و سرانجام روز گذشته در حاشیه همایش بررسی آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی کشور ، موافقت نهایی از دکتر سلاجقه رئیس سازمان جنگل و مراتع کشور جهت واگذاری عرصه و بناهای مذکور به شهرداری گرگان اخذ شد تا شاید با اقدامات عمرانی این نهاد ، مردم گرگان و البته گردشگران از سال ها پیاده رو نشینی در محور ناهارخوران نجات یابند.

خانه های سازمانی منابع طبیعی در محدوده ای به وسعت بیش از چهار هکتار در ضلع شرقی بلوار ناهارخوران قرار دارد .

در این بین امید است با جلوگیری از ساخت و سازها در محور ناهارخوران و دیگر گردشگاه های گرگان، شاهد رفع نگرانی گرگاندوستان از خدشه به زیبایی این دیار باشیم .

خبر مرتبط دیگر با ناهارخوران آنکه ، با مصوبه شورای شهر، شهربازی فرسوده محور ناهارخوران جمع آوری و به جای آن فضای بازی کودکان و نوجوانان ایجاد میشود.

براساس قانون برنامه پنجم ، کلیه عرصه های جنگلی و منابع طبیعی واقع در محدوده قانونی و حریم شهرها میبایست طی سال 90 جهت توسعه فضاهای عمومی به شهرداریها واگذار شود که امید است با استمرار پیگیری شهرداری گرگان و حمایت مسئولان شهرستانی و استانی و نیز تداوم همکاری مدیرکل منابع طبیعی استان، به زودی شاهد واگذاری هزارپیچ به شهرداری گرگان جهت توسعه فضاهای گردشگری این دیار باشیم.

پی نوشت : امید است با تداوم پیگیری مسئولان شهرستانی و استانی، هر چه زودتر موافقت واگذاری اراضی دخانیات در محدوده میدان ولیعصر (کاخ ) و خیابان لشگر ، و نیز واگذاری زمین دبیرستان طالقانی سابق (جنب فرمانداری ) به شهرداری جهت الحاق به پارک شهر و نیز انتقال ساختمان هلال احمر و فرمانداری اخذ تا گرگانیان در قلب شهر دارای پارک های وسیع ، اماکن فرهنگی مناسب و .... شوند.

پی نوشت (بی ربط با متن ) : گزارش مناسب و لازم خبرگزاری مهر در رابطه با کمبود امکانات فوق تخصصی پزشکی در گرگان را از اینجا بخوانید.