گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

چراغعلی بر سر دو راهی نظام مهندسی یا شورا
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ٧:٢٥ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٠ اسفند ۱۳۸٩
 

با انتخاب عبدالرضا چراغعلی عضو گرگاندوست شورای شهر گرگان به عنوان رئیس نظام مهندسی ساختمان مرکز استان از سوی اعضای هیئت مدیره سازمان ، هر چند که میتوان با توجه به پیگیری و تلاش مندی های وی به پیمودن مسیر تکاملی حوزه گرگان سازمان نظام مهندسی ساختمان امیدوار بود لیکن بیم هایی به جهت دور شدن تدریجی وی از شورای شهر و کمرنگ شدن وجهه های گرگاندوستانه در تصمیمات آن شورا وجود دارد.

عبدالرضا چراغعلی - شورای شهر گرگان

فارغ از نقدهایی که گاه به تصمیمات و شیوه عمل منتخب اول مردم گرگان در سومین دوره شورای شهر وجود دارد لیکن از حق نباید گذشت که چراغعلی که این روزها تنها در کسوت یک عضو شورا فعالیت می کند ، با پیگیری های شجاعانه و فارغ از زد و بندهای مرسوم در جهت دفاع از حقوق گرگان در زمینه های مختلف و البته مهمی همچون جلوگیری از ساخت و ساز در منطقه گردشگری هزارپیچ و نیز باغ کشاورزی گرگان ، به خوبی به عنوان یک نماینده مردمی و گرگاندوست ایفای نقش کرده است.

بماند اینکه در بین بعضی اعضای شورای شهر که یا مشغولیات دیگری به غیر از شورا دارند و یا داشتن عنوان عضو شورا بودن برایشان کفایت می کند ، و نیز نمایندگان مجلسی که تا به اکنون عملکرد چندان قابل قبولی به عنوان یک نماینده گرگاندوست و پیگیر حقوق گرگان نداشته اند ، تلاش های افراد اینچنینی کاملا ملموس است.

در این بین امید است تکیه چراغعلی کارشناس ارشد معماری و شهرسازی و مدرس دانشگاه که سوابقی همچون شهردار بندرترکمن ، مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان ، مدیر دفتر فنی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان و ... را در کارنامه دارد ، بر کرسی ریاست نظام مهندسی ساختمان گرگان که نزدیک به 75 درصد اعضای سازمان با پتانسیل نظام استان با 3500 مهندس رشته های عمران ، معماری ، برق ، مکانیک ، نقشه برداری و شهرسازی را در خود جای داده ، باعث دوری وی از شورای شهر و دفاع او از حقوق گرگان و شهروندان این دیار نشود.

هر چند که با توجه به پتانسیل های نظام مهندسی چه در بحث فنی و چه اعتباری ، حضور چراغعلی در این منصب میتواند سبب همکاری بیش از پیش نهادهای شورا و شهرداری و نظام مهندسی و بهره بیشتر برای گرگان شود . بماند اینکه با توجه به اعتبار مناسب نظام مهندسی و قصدهای مجموعه مذکور به جهت ورود به پروژه های درآمد زا ، این همکاری موجب اجرای پروژه های تاثیرگذار و در خور شان نام گرگان شود.

پی نوشت : ریاست سازمان نظام مهندسی استان بر عهده حجت الله عامری از مهندسان توانمند و مجرب استان می باشد .