گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

پلیسی که هنوز استانداردسازی نشده بود
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ٩:٢٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱ دی ۱۳۸٩
 

قدم زنان در حال عبور از خیابان شالیکوبی بودم که ناگهان صدایی بلند توجهم را جلب کردم . هم زمان با من بسیاری از عابران دو سوی خیابان نیز به سمت صدا برگشتند.

صدای بلند و با لحن خشن از بلندگوی خودروی در حال عبور راهنمایی و رانندگی بود . " ه پراید حرکت کن بینم سریع تر از اونجا "

خودروی راهنمایی و رانندگی می رفت و مامور بلندگو به دست با همان لحن خشن در حال ارشاد دیگران بود.

***

می دانم که ماه هاست از آغاز برگزاری دوره هایی تحت عنوان استاندارد سازی و تعالی رفتار پلیس میگذرد . دوره هایی که بنا به گفته معاون آموزش ناجا ، در آن رفتار پلیس با دقت فراوان بررسی و نحوه برخورد با افراد جوان ، میانسال و ... تشریح و حتی نگاه پلیس ، نوع برخورد ، تُن صدا و ... نیز استانداردسازی شده است.

بارها نیز در گفته های مسئولان راهنمایی و رانندگی ذکر شده ، که پلیس حتی حق ندارد برای جریمه راننده متخلف او را به سمت خود فراخواند بلکه اوست که باید به سراغ راننده برود . در این بین بماند اینگونه خشن صحبت کردن و داد زدن بر سر راننده در حضور زن و فرزندش.

پی نوشت : در این بین نباید از کنار زحمات بسیاری از پرسنل راهنمایی و رانندگی و  پلیس راه که در گرما و سرما با حضور در سطح شهر و نیز راه های استان به انجام وظیفه می پردازند نیز بی تفاوت گذشت . بماند آنکه نوشتن از تخلفات برخی رانندگان و تجاوز آشکار آنان به حقوق دیگران نیز مجالی دیگر میخواهد.

پی نوشت ( بی ربط به متن ) : احسان ارشاد نویسنده وبلاگ " گرگان امروز " در مطلبی مستدل با عنوان مروری بر ویژگی های جمعیتی شهرستان گرگان ، ضمن اشاره به رشد روزافزون جمعیت این دیار ، از جمعیت به عنوان مهمترین عامل در برنامه ریزی های اقتصادی ، اجتماعی و ... نام برده و خواستار اتخاذ شیوه ای متفاوت با گذشته در قبال گرگان به عنوان یکی از مراکز عمده جمعیتی شمال کشور در توزیع اعتبارات و .... شده است.

وبلاگ گرگان امروز / مروری بر ویژگی های جمعیتی شهرستان گرگان

http://gorganemruz.persianblog.ir/post/37/