گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

گرگان نامه ی چراغعلی دو ساله شد / فراتر از یک وبلاگ
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۸:٤٧ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٩ آبان ۱۳۸٩
 

نمی شود گرگانی باشی و اهل فضای مجازی ، اما به سراغ " گرگان نامه " نرفته باشی و نوشته های عبدالرضا چراغعلی عضو تحصیلکرده شورای شهر را در وبلاگ پرمخاطبش نخوانده باشی.

                              

چراغعلی نوشتن در " گرگان نامه " را از 25 آبان 87 آغاز کرد ، درست روزهایی که نتوانسته بود به جهت معادلات خاص شورا ، نقش محوری را درون ساختمان آفتاب 24 ایفا کند و در مناسبات درونی شورا بیشتر به عنوان یک حاشیه نشین فعال مطرح بود.

لیکن به جهت ارتباطات نه چندان مستمر و موثر دیگر اعضا با موکلان و نیز تفکرات سنتی شان ، وی توانسته بود علیرغم عدم حضور در هیئت رئیسه شورا ، نهایت بهره را از صندلی ریاست کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی و زیست شهری شورا برده و به عنوان یک عضو فعال ارتباطات بیرونی بسیاری را با طیف وسیعی از شهروندان از فروشندگان کتاب در جمعه بازار فرهنگی پارک شهر گرفته تا کوه پیمایان گرگانی برقرار و خلا ایجاد شده برایش در مناسبات قدرت درون شورا را اینگونه جبران کند.

در این فضا عبدالرضا چراغعلی وارد محیط  وبلاگ نویسی شد و البته نوشته های نخستینش ، بیشتر حال و هوای گزارش جلسات شورا و کمیسیون فرهنگی و ... بود. لیکن در ادامه کار چراغعلی نوشتن از دغدغه هایش را آغاز کرد و صد البته شرح دیدارهایش با چهره های محبوبی همچون سیدرضا سیدین ، محمدرضا لطفی و محمد ابراهیم برادران و نیز نقدهایش به عملکرد دیگر اعضا و شهرداری و ... .

در این میان به مرور جذابیت دغدغه های چراغعلی ، قلم انتقادی وی ، و نیز معرفی وبلاگ از طریق کامنت گذاری های مستمر در دیگر وبلاگ ها ، چاپ کارت و ... ، سبب شد تا روز به روز بر مخاطبان " گرگان نامه " افزوده شود.

بماند اینکه مراجعه خبرنگاران خبرگزاری ها و نشریات به وبلاگ عضو شورا و استفاده از نوشته های وی در اخبار و گزارش هایی که بخش عمده ای از آن به نظرات چراغعلی در موضوعات مختلف اختصاص می یافت از عضو جوان شورا چهره ای رسانه ای ساخت و البته علاقه وی به نوشتن در بلاگ را نیز بیش از پیش کرد.

در این بین هر چند که نگارنده نقدهایی به استراتژی های چراغعلی به عنوان عضو فعال و گرگاندوست شورا دارد لیکن از حق نباید گذشت که دغدغه های وی برای ارتباط مستمر و موثر با همشهریان و تاباندن نور به تاریکخانه شورا و نیز ایجاد موج های گرگاندوستانه ، قابل ستایش بسیار است بماند اینکه این تلاش و دغدغه وی به همراه عوامل دیگر سبب شده بلاگ این عضو فعال شورا ، پر مخاطب ترین وبلاگ گرگان باشد و البته گاه کارکردهایی فراتر از یک وبلاگ داشته و جنبه جهت دهی به خواسته های گرگانیان داشته باشد.

همچنین بحث های موافق و مخالف و البته متنوع خوانندگان نوشته های این عضو تحصیلکرده شورا در " گرگان نامه " که به صورت کامنت های متعدد در بخش نظرات وبلاگ او قابل رویت است نیز جذابیتی به مراتب به اندازه نوشته های چراغعلی دارد.

اما چراغعلی که بهتر است هیچگاه در هنگام غلبه احساسات ننویسد ، از این نکته نباید غافل باشد که تحقق برخی دغدغه های گرگاندوستانه او علاوه بر نوشتن در وبلاگ ، نیاز به ایفای نقش موثرتر در قامت عضو شورا با همراه کردن دیگر اعضا ، رایزنی بیشتر با مسئولان ، به میدان آوردن چهره های انرژیک گرگاندوست و ایجاد زمینه نقش آفرینی بیشتر آنها در ساختار نهادها و سازمان های مورد ارتباط دارد.

-------------- ---------------------

پی نوشت یک : البته بلاگ نویسی در بین خانواده چراغعلی تنها مختصر به وی نیست. همسر ایشان معصومه صفریان در بلاگ تخصصی " سبزینه گرگان " http://sabzinegorgan.blogfa.com/ می نویسد و دختر در آستانه نوجوانیش نیز در " گنجینه من "  http://ganjineman.blogfa.com/

پی نوشت دو : در بین شورائیان گرگان ، سه چهره دیگر نیز وبلاگ و سایت دارند که در این بین ذبیح الله میقانی نیز از پرکارترین بلاگرهای شورا است که یا می نویسد و یا با کامنت هایش به ارائه نظر درباره موضوعات شهری و ... می پردازد.

ذبیح الله میقانی

http://www.mighani.ir/

 

علی کلاتی

http://nahj.persianblog.ir/

 

ناصر گرزین

http://gorzin.ir/

 

پی نوشت سه ( بی ربط با متن ) : از دانشگاه آزاد گرگان خاطرات بسیاری دارم . هم اکنون نیز که یادم از آن روزها آمد حسرتی به دلم افتاد . شبیر دائمی بلاگر فعال گرگانی و مدیر روابط عمومی دانشگاه از تدوین تاریخچه دانشگاه آزاد گرگان در بلاگش نوشته است.

تدوین تاریخچه دانشگاه آزاد گرگان

 http://www.prkhaneh.blogfa.com/post-710.aspx

 

نوشته آرشیوی ام - در هوای دانشگاه آزاد گرگان

http://gorganma.persianblog.ir/post/380