گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

صندلی ریاست شورای گرگان دوباره به قلیشلی رسید
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱:۳۳ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٩ اردیبهشت ۱۳۸٩
 

بالاخره کشمکش های پیدا و پنهان بین شورائیان شهر گرگان به جهت انتخاب رئیس جدید شورا در غروب شنبه 18 اردیبهشت پایان یافت تا حبیب الله قلیشلی با کسب 5 رای ، در پایان رقابت با قاسم حاجی محمدی که چهار رای دشت کرده بود ، بر صندلی ریاست تکیه بزند.

 

حبیب الله قلیشلی شورای شهر گرگان

{حبیب الله قلیشلی برای تکمیل عناوین مدیریتی

            خود آمده یا میخواهد منشا اثر باشد؟  }                                        

                                             

  

قاسم حاج محمدی  شورای شهر گرگان

 

{با توجه به مخفی بودن رای‌گیری ، گمان می‌رود قاسم حاجی محمدی پس از یک سال ریاست ، این بار تنها رای میقانی و گرزین و چراغعلی را همراه خود داشت و نورا را در اردوگاه رقیب می دید .}

 

در این بین در رای گیری انجام شده ، علاوه بر تکیه قلیشلی بر صندلی ریاست ، با رای اکثریت زهرا نورا به عنوان نایب رئیس ، فائزه عبداللهی به عنوان سخنگو و ناصر گرزین و علی کلاتی به عنوان منشیان اول و دوم در آخرین سال فعالیت شورای دوره سوم برگزیده شدند.

هر چند که به قاسم حاجی محمدی مدیر سابق حراست استانداری به جهت برخی سختگیری هایش در زمان ریاستش در سال سوم فعالیت شورای دوره سوم گرگان انتقاداتی مطرح میشود لیکن به حبیب الله قلیشلی که در سالهای اول و دوم فعالیت شورای سوم به عنوان رئیس انجام وظیفه میکرد نیز به جهت برخی سهل گیری هایش نقدهایی وارد است.

با توجه به غیرعلنی بودن جلسه شورا و مخفی بودن رای‌گیری ، گمان می‌رود قلیشلی مدیر اسبق و بازنشسته فرهنگ و ارشاد اسلامی در رای گیری 18 اردیبهشت با نظر مثبت خود ، کلاتی ، عبداللهی ، ربیعی و نورا توانسته در رقابت با حاجی محمدی که علاوه بر رای خود احتمال می‌رود میقانی و گرزین و چراغعلی را با خود همراه کرده بود ، پیروز شود .

 در این بین قلیشلی باید این بار بند کفش های خود را برخلاف سالهای گذشته فعالیتش در شورا محکم بسته و بداند که در این منصب نه افراط به جایی می رسد و نه تفریط چاره ساز است.

 هر 9 عضو شورا نیز باید به یاد داشته باشند تنها یک سال فقط یک سال ، از دوره فعالیتشان باقی است و اگر میخواهند نامی نیک از خود در تاریخ گرگان به جای بگذارند می بایست با کنار گذاشتن برخی اختلافات داخلی و منیت ها ، حول محور توسعه گرگان توافق کرده و با همراهی مردم ، شهرداری و دیگر نهادها سبب ساز به سرانجام رسیدن برخی پروژه های ناتمام سطح شهر و نیز جذب اعتبارات بیشتر برای گرگان مستعد اما مظلوم شوند.