گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

فعالان گرگاندوست فضای مجازی گرد هم می آیند
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۸:٥٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٥ اردیبهشت ۱۳۸٩
 

وبلاگ نویسان گرگانی برای اولین بار در ساعت 6 بعد از ظهر جمعه 17 اردیبهشت در شورای شهر گرد هم می آیند تا با هم اندیشی در راستای ترویج وبلاگ نویسی در گرگان و نیز اتخاذ رویه مشترک در دفاع از منافع گرگان ، به گفت و گو با یکدیگر بپردازند.

در بررسی اجمالی از وبلاگ های گرگانیان ، میتوان دریافت آنها نیز به تبع دیگر وبلاگ های فارسی زبان ، دارای یکی از پنج زمینه خبری و تحلیلی ( درج اخبار و رویدادها و تحلیل وقایع و ... ) ، شخصی و خصوصی ( بیان احساسات ، اشعار و اتفاقات روزمره ) تجاری تبلیغاتی ( درج آگهی ها و ... ) ، علمی آموزشی ( ارائه مقالات و ... ) ، سرگرمی ( درج لطیفه و ... ) هستند که البته با این تقسیم بندی ، عمده وبلاگ های گرگان را میتوان در زمره وبلاگ های شخصی و خصوصی گنجاند.

در تقسیم بندی دیگری از بلاگرهای  گرگان ، میتوان برخی از آنها را در زمره تولید کنندگان مطلب دانست و برخی را نیز در زمره وبلاگ های آئینه ای ، که به کپی مطالب مورد علاقه از دیگر وبلاگ ها و سایت ها می پردازند.

در این بین براساس تخمین نویسنده ، و با لحاظ این تعریف که هر وبلاگی که هر ده روز یکبار به روز شود فعال نامیده میشود ، میتوان حدود  180 تا 200 وبلاگ  گرگان را فعال دانست.

بر این اساس و در روزهایی که اخبار و تحلیل های رسانه های دیداری و شنیداری همچون صدا و سیما و ... در دفاع از منافع گرگان ، بسیار ضعیف بوده و از آن رو رسانه های مکتوب نیز به جهت مشکلات عدیده گوناگون یا چاپ نشده ، یا از کمیت و کیفیت شان کاسته شده و یا اصولا دفاع از منافع گرگان در اولویت هایشان نیست ، استفاده از ظرفیت های وبلاگ های گرگان در این راستا و به جهت اتخاذ رویه مشترک به جهت پیگیری خواسته ها و مطالبات گرگاندوستان با توجه به گرایش روزافزون نسل جوان به فضاهای مجازی ، ضروری است.

در این بین به جهت انسجام بیشتر این شبکه اجتماعی که وجه مشترکشان گرگاندوستی و تمایل به عمران و آبادانی و توسعه فرهنگی اجتماعی این دیار چه با دفاع ، چه با نقد و چه ... است ، تشکیل " باشگاه وبلاگ نویسان گرگاندوست " به عنوان یک ضرورت ، در ایامی که بحث اجرایی شدن ایده " شهر الکترونیک گرگان " مطرح است ، با حمایت علاقمندان به توسعه همه جانبه گرگان و پشتیبانی شورای شهر ، شهرداری ، فرمانداری و نهادهای استانی ضروری  مینماید.

باشگاه وبلاگ نویسان گرگاندوست با تهیه مکانی با سرعت اینترنت بالا به جهت سهولت در به روز نمودن بلاگ ها ، پیگیری جهت ارائه آموزش های لازم به وبلاگ نویسان  ، سوق دادن اهل قلم گرگان به وبلاگ نویسی ، و ... میتواند نقش آفرینی بسیاری در راستای مشارکت دادن همه  گرگاندوستان به جهت عملی شدن طرح ایده شهر الکترونیک گرگان و صد البته دفاع از منافع گرگان ، معرفی این دیار تاریخی و قابلیتهای آن ، و ... داشته باشد.

در این بین اگر تنها ثمره نشست جمعه 17 اردیبهشت ، آشنایی وبلاگ نویسان گرگانی با یکدیگر و ایجاد انگیزه بین آنان برای نوشتن از گرگان دوست داشتنی حال چه با انتقاد از گرگان و چه ... ، باشد باید آن را یک گام موثر و رو به جلو در اولین اقدام ارزیابی کرد.

 

نشست وبلاگ نویسان گرگاندوست

ساعت 18 جمعه 17 اردیبهشت 89

مکان : شورای شهر گرگان

 

پی نوشت : مهندس عبدالرضا چراغعلی عضو گرگاندوست شورای شهر و نویسنده  وبلاگ    " گرگان نامه " بانی برگزاری این نشست بوده است.