گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

17 سال زندگی در هزاران کیلومتر دور از وطن اما همچنان عاشق گرگان
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱:٤٢ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۸٩
 

یکی از انگیزه هایم برای نوشتن از گرگان در این وبلاگ ، دو برادر دور از گرگانند . دو برادری که حدود 17 سال است از گرگان دورند ، اما گذشت این سالها ذره ای از عشق و علاقه آنها به گرگان کم نکرده است.

در ایران نیستند و با وجود هزاران کیلومتر دوری از گرگان و زندگی در دیاری که هرگونه امکانات رفاهی در آنها فراهم است اما باز دیوانه وار به یاد گرگان بوده و به قول خود روزی نیست که پیگیر اتفاقات گرگان نباشند.

از طریق همین وبلاگ با آنها آشنا شدم و سپس تبادل ایمیل بین ما آغاز شد و البته از آغاز آشنایی تا به اکنون دو باری نیز تماس تلفنی داشته ایم و از گرگان با هم گفته ایم .

جالب است در روزگاری که طرف بعد از چند ماه دور شدن از گرگان و اقامت در پایتخت ، سعی میکند به زور هم که شده لهجه خود را عوض کند و البته خاستگاهش را نیز انکار ، این دو اینگونه بعد از گذشت این همه سال اینگونه با خاطره هایشان در گرگان حال میکنند و هر روز از طریق وبلاگ ها و سایت ها پیگیر اخبار گرگان بوده و بنا به گفته خود در تماس های تلفنی شان با یکدیگر اولین سئوالشان این است که " از گرگان خبر جدید نداری ؟ "

بزرگ شده کوچه سفیدوش خیابان مولن روژ یا همان پنج آذر بوده و به جهت تحصیل ، گرگان را ترک کرده اند اما این دیار را فراموش نکرده اند و از این رو حتی جویای احوال خیابان ها و آدم های شهر هم هستند.

یادش بخیر سالن کوچولوی بسکتبال ، فلکه شهرداری چه تغییری کرده ؟ ، راستی یکی بود به اسم ولی برک میامد یه مدل خاص تیم گرگان رو تشویق میکرد اون هنوز هست ؟ ، میتونی یه زحمت بکشی و یه مشت گندم به نیت من برا کبوترا صحن حضرت عباس چهارراه میدان بریزی و نذر یه نون و ماست شب جمعه سقاخانه اونجا رو برا من ادا کنی ؟ ، این تیم اتکا گرگان چرا اینجوری نتیجه میگیره ؟ ، گرگان خیلی بزرگ شده ؟ و ... .

باید اعتراف کنم گاه که فشار کاری و سختی های روزمره زندگی ، تفکر بی خیال شدن وب نویسی را به ذهنم می آورد یاد این دو گرگاندوست که با وجود سالها و کیلومترها دوری از گرگان ، هنوز اینگونه عاشقانه به یاد این شهر اهورایی هستند و پیگیر اخبار توسعه آن هستند می افتم و کسی در من نهیب می زند که " بنویس ، تا آنجایی که میتوانی هر چند ضعیف از این شهر بنویس ، ما همه هرجا که هستیم به این شهر مدیونیم . "