گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

جمع آوری گدایان خیابان شالیکوبی و بلوار ناهارخوران
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱٢:٤٩ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۸٩
 

شهرداری گرگان شامگاه سه شنبه 10 فروردین در یک اقدام ضربتی متکدیانی که در مسیرهای دادگاه انقلاب ، سه راهی های تابلو گرگانپارس و سازمان آب و گلشهر گدایی می کردند را جمع آوری کرد.

طی اقدام مذکور یازده گدای حرفه ای که با تکدی گری در مسیر گذر مسافران ناهارخوران چهره زشتی به شهر داده بودند جمع آوری و به مرکز نگهداری متکدیان شهر منتقل شدند.

لازم به ذکر است در بازجویی های اولیه از افراد مذکور مشخص شد اکثر آنان از اهالی دیگر استان ها و یا روستاهای محروم استان بوده و با هر شب گدایی حداقل درآمدی در حدود 30 تا 50 هزار تومان داشته اند.

عبدالرضا چراغعلی عضو شورای شهر گرگان که در هنگام جمع آوری متکدیان به همراه ابراهیم کریمی شهردار در محل حضور داشته اظهار میدارد : برآورد میشود از هر هشت خودروی متوقف در پشت چراغ قرمزهای مسیرهای منتهی به ناهارخوران ، حداقل سرنشینان یک خودرو به گدایان حرفه ای کمک می کنند که بر این اساس درآمد روزانه افراد مذکور بسیار بیشتر از اکثر شهروندان است.

وی در بخش دیگری از سخنانش خواستار برخورد لازم قضایی با متکدیان حرفه ای که سبب ساز ایجاد ذائقه منفی در بین مسافران و گردشگران شهر تاریخی و فرهنگ مدار گرگان میشوند شد.

 

مطلب آرشیوی مرتبط وبلاگ

http://gorganma.persianblog.ir/post/596/