گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

سلام بهار بر گرگان دوست داشتنی
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٩ اسفند ۱۳۸۸
 

گرگان زمین در آستانه بهار زیبایی دوچندانی یافته است. گل ها شکوفه کرده و ناهارخوران و النگ دره و هزارپیچ و توسکستان و شصت کلاته و ... سبزتر از دیروز شده اند و تپه‌های این سو و آن سوی شهر از قلعه خندان و هزارپیچ گرفته تا تپه میدان تیر خوش رنگ تر از پیش گشته اند.

بهار در گرگان / محمدجواد مکتبی

بهار آمده و در این ساعات پایانی سال کهنه ، همه با انرژی دوچندان در تکاپویند و گویی زدودن پلشتی ها و امید به فردایی بهتر همه و همه را به حرکت در آورده است.

هنوز بازارهای شهر شلوغند و بساط خرید ماهی قرمز و سمنو و ماهی سفید و ... به پاست.

 سفره های هفت سین با سلیقه دختران و زنان گرگانی با قرآن و آینه و سبزه و تخم مرغ های خوش نقش و نگار و ماهی های پرجنب و جوش قرمز در حال گسترده شدن در گوشه ای از خانه های شهر تاریخی و متفاوت ماست.

سفره هفت سین - گرگان

فرزندان دور از وطن گرگان ، در این روزها خسته از سالی کار و تلاش به دیار خود بازگشته و با هزار شوق از هوای دوست داشتنی خاستگاه خود استنشاق می کنند.

و در این بین امید آن داریم با بذل مهربانی های مان به همه آنانی که در این روزها به این دیار پا میگذارند زمینه نام آوری بیش از پیش مردمان گرگان ما را به مهر آمیخته با متانت فراهم کنیم.

و شاکریم ، شاکریم از خداوند که فرصت زندگی در سرزمین هیرکان را به ما عطا نموده و امید آن داریم همه و همه ما در سال نو با تلاش بیش از پیش برای گرگان و گرگان و مردمان متفاوت این دیار ، دین بر گردن مانده خود به این سرزمین اهورایی را ادا کنیم.

چه بس شایسته است که در این ساعات به یاد آنانی که در گوشه ای از این دیار تنهایی امانشان را بریده یا آنانی که فقر ، فرصت امید و شاد زیستن را از آنان دریغ کرده نیز باشیم.

گرگان ما سالی سرشار از شادمانی و خاطرات خوب برای همه گرگاندوستان آرزو دارد.