گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

از رفتگر یک میلیارد تومانی گرگان چه خبر ؟
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ٧:۳٢ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۸۸
 

حول و حوش هفت دقیقه پیش ، از این بابت که دوربین همراهم نبود حسرت بسیاری به سراغم آمد . کاش میتوانستم با یک عکس مظلومیت انسان بزرگواری را برای هموطنان و خوانندگان وبلاگ به تصویر بکشم.

سخن از حسن مزرعی رفتگر گرگانی است . همانی که نوروز 88 کیف حاوی یک میلیارد تومان پول را یافت و با وجود احتیاج بسیار آن را به صاحبش بازگرداند و البته تاجر مشهدی نیز چند ده هزار تومانی !!! به او مژدگانی داد.

هفت دقیقه پیش در مقابل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان واقع در بلوار هیرکان ، مزرعی را دیدم که مظلومانه در این روزهای سرد گرگان در حالی که صورتش به جهت برودت هوا رنگ دیگری یافته بود با کلاهی بر سر که تا روی ابروانش پایین آمده بود به سختی مشغول انجام وظیفه و نظافت و جاروکشی ورودی گرگان بود.

کار بزرگ آن روز مزرعی شاید این روزها در هیاهوها و گرفتاری های شهروندان و مسئولان گم شده باشد و بسیاری از رهگذران نیز  از کنار او  بی تفاوت بگذرند، در این بین نمیدانم در هنگامه ای که قول ها و وعده ها زود از یاد رفته و در این روزهای نزدیک عید که صدالبته بر نیازها و گرفتاری های مادی افزوده میشود آنانی که نیاز او را میدانند چه تصوری درباره اش دارند. او را ساده و ... میدانند یا یک انسان بزرگ و ... ؟

اما جواب هر چه باشد میدانم او  همچنان بی تفاوت نسبت به این و آن با عشق و غرور غبار را از چهره شهر ما میزداید و ... .