گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

سه امتیاز شیرین برای اتکا / تکیه گرگانی ها بر سکوی دوم جام آزادگان
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱٠:٥٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٩ دی ۱۳۸۸
 

لیگ دسته اول باشگاه های کشور

اتکا گرگان زمین یک  پیام مشهد صفر

اتکا گرگان در روزی که تماشاگران گرگانی با تشویق های یکپارچه شان برای این تیم سنگ تمام گذاشتند توانست با تک گل معین نظام اسلامی که در دقیقه 54 به ثمر رسید تیم مدعی و البته پرحاشیه پیام مشهد را شکست دهد.

اتکا با این پیروزی در پایان بازی های نیم فصل با ۶برد و ۵ مساوی و 2 باخت و کسب 23 امتیاز بعد از شهرداری تبریز 31 امتیازی بر جایگاه دوم گروه خود تکیه زد.

در این گروه نفت آبادان با 21 امتیاز سوم بوده و تیم های پیام مشهد و تربیت یزد که بازی عقب افتاده خود را جمعه این هفته در مقابل هم برگزار خواهند کرد با یک بازی کمتر نسبت به دیگر تیم ها ، 21 و 20 امتیازی بوده و در رده های چهارم و پنجم قرار دارند.

با توجه به نتایج کسب شده توسط اتکا گرگان تا بدینجای کار میتوان نمره قبولی به اصحاب اتکا داد و آرزو داشت آنان با استمرار بازی های خوبشان در طول نیم فصل ، یکی از تیمهای صعودکننده به سوپرلیگ در پایان رقابتها باشند.

از حاشیه های این دیدار میتوان به بهانه گیری های پیامی ها و ایجاد درگیری توسط آنان در پایان بازی اشاره کرد.

همچنین با توجه به بروز زمزمه هایی مبنی بر جدایی هادی برگی زر سرمربی موفق اتکا در پایان نیم فصل و پیوستن او به صنعت نفت آبادان ، در صورت تحقق این شایعه میتوان برخی علل بهانه جویی های وی بعد از بازی با ایرانجوان بوشهر و عدم حضور چند روزه بر سر تمرینات قبل از بازی با صنعت نفت آبادان را یافت.

تکذیب و دو نکته

سایتی تحت عنوان " کانون رسمی هواداران فوتبال صنایع اتکا گلستان " که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده نام بنده را به عنوان عضو شورای سردبیری خود آورده است.

در این بین ذکر چند نکته ضروری به نظر می رسد.

الف - ضمن تبریک به جهت راه اندازی سایت مذکور و آرزوی موفقیت برای همه دوستان فعال در این سایت ، حضور خود را به عنوان عضو شورای سردبیری سایت مذکور کاملا تکذیب می نمایم.

ب - از ابتدای حضور تیم صنایع اتکا در گرگان و آغاز فعالیت آن در این خطه ، تفاوت نظری که از دو دیدگاه اجتماعی متفاوت نشات می گرفت خود را آشکار کرد. صنایع اتکا گرگان یا گلستان ؟ جدال پیدا و پنهان مذکور با تصمیم اتخاذ شده  مبنی بر نامگذاری ورزشگاه 15 هزار نفری " شهدای گلستان " به جای ورزشگاه " شهدای گرگان " بیشتر بروز کرد تا جایی که تماشاگران در بازیهای ابتدایی تیم چندین و چند بار به عمد عبارت " ورزشگاه شهدای گرگان " را فریاد زدند. همچنین از واکنش های پیدا و پنهان دیگر در قبال اصرار بیش از حد کادر رسمی پیرامون تیم و مرتبط با آن در استفاده از عبارت " گلستان " ، استفاده تماشاگران و هواداران از نام " گرگان " در تشویق ها ، تراکت های توزیعی و ... می باشد.

به شخصه معتقدم تیم مذکور به جای جای استان و صدالبته گرگان تاریخی و فرهنگ محور تعلق دارد لیکن اصرار عده ای در حذف نام گرگان ، سبب شده که هوادار ورزشدوست گرگانی و صدالبته علاقمند به جای جای استان ، با واکنشی طبیعی بر استفاده از نام گرگان اصرار ورزد.

هر چند که دامن زدن به بحث های اینچنینی را در این زمان که تیم در کوران مسابقات قرار دارد به صلاح نمیدانم اما باید اظهار داشت در حالی که ورزشگاه های ساخته شده در مراکز دیگر استانها به نام آن شهرستان نامگذاری میشود اصرار عده ای مبنی بر حذف نام گرگان چه بوده است ؟ حذفی که سبب درج مطالب و مقالات انتقادی بسیاری در نشریات مختلف استان در هنگام افتتاح ورزشگاه و تلخ کردن کام عده زیادی از علاقمندان به این دیار در هنگام بهره برداری از این پروژه زیبا و شکیل شد.

این نکته نباید فراموش شود که رعایت عدالت بین شهرستانهای مختلف امری ضروری می باشد لیکن نباید عدالت اینگونه تفسیر شود که مرکز استانی که 25 درصد جمعیت استان را در خود جای داده از حق طبیعی خود محروم گردد تا مبادا دیگران ... .

از یاد نباید برد نام باستانی و پرطنین گرگان که از سالیان سال بر این منطقه اطلاق میشود در طول تاریخ بر کل استان فعلی دلالت داشته و تنها مختص به گرگان امروزی نبوده است از این رو با توجه به عرف موجود مبنی بر استفاده تیم ها از پسوند نام شهرستان متبوع و ... ، چه بهتر که آن عده که در پی واکنش منفی به نام گرگان هستند بیش از این سبب ساز تفرقه نشوند.

در این بین با توجه به مطالب ارائه شده بالا و نیز عدم استفاده سایت اشاره شده از نام گرگان در پسوند تیم و ورزشگاه ، بنده صدالبته حقیر همکاری خود را با سایت مذکور غیرمحتمل میدانم. بماند که این عدم همکاری نفی کننده علاقه بنده به گردانندگان سایت مورد اشاره نبوده و برای آنها و همه علاقمندان به ورزش این دیار آرزوی موفقیت دارم.

 

وبلاگ ها و سایت های پوشش دهنده اخبار تیم اتکا گرگان

 

سایت کانون رسمی هواداران فوتبال صنایع اتکا گلستان

http://www.gorganetka.ir/

 

وبلاگ هواداران اتکا گرگان

http://www.etkagorgan.blogfa.com/

 

سایت باشگاه فرهنگی و ورزشی صنایع اتکا گلستان

http://www.etkafc.ir/

 

سایت باشگاه فرهنگی - ورزشی صنایع اتکا گلستان

http://www.etkafc.com/