گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

گزارش مهر و ضرورت اصلاح یک نکته
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۸:٥٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٦ شهریور ۱۳۸۸
 

خبرگزاری مهر در قالب گزارشی تحت عنوان " قهر گلستانی‌ها با شبکه سبز / گله مردم از عدم تولید برنامه‌های جذاب " به انتقاد از برنامه‌ها و رویکرد صدا و سیمای استان پرداخته است.

از حق نباید گذشت که بسیاری از موارد مطرح شده در گزارش مذکور درباره کیفیت برنامه‌های شبکه سبز ریشه در واقعیت داشته و اینکه برنامه‌های تولید شده از کیفیت و جذابیت لازم برخوردار نبوده و شبکه استانی با تولید برنامه‌های ضعیف و ... کمک چندانی به توسعه استان ، حفظ و احیا فرهنگ بومی و ... نمی‌کند امری بدیهی و مورد اتفاق بسیاری از بینندگان البته سابق شبکه استانی است.

اما در این بین اشاره چندین باره گزارش به مرکزگرائی صدا و سیمای استان برایم بسیار عجیب می‌نمود. در گزارش مذکور از قول یک شهروند گرگانی اذعان شده " در معرفی مناطق مختلف استان از شبکه فقط به مرکز و برخی مناطق حاشیه آن توجه شده است. "

جل الخالق ، جل الخالق . نمیدانم این شهروند به قول خبرگزاری مهر گرگانی اصلا وجود خارجی دارد یا نه ، لیکن اگر در این کره خاکی حیات دارد میخواهم بدانم این نظر عجیب را بر پایه چه استدلالی بیان کرده ، در حالی که برخلاف این مطلب بسیاری از اهالی شهرستان گرگان معتقدند ، صدا و سیمای استان برعکس از آن سوی بام افتاده و این دیار که خود به تنهایی یک‌چهارم جمعیت استان را در خود جای داده به اندازه سهم خود از برنامه‌های شبکه استانی بهره نبرده است.

نه ، نه ، اگر اهل شهرستان دیگری از این استان هستید و خواننده این مطلب ، مرا به تعصب متهم نکنید بلکه همین امروز و امشب کمی رنج آزار اعصاب را تحمل کرده و با تماشا و بررسی برنامه‌های سیمای استان، دریابید که شبکه سبز مرکزگرا است یا مرکزگریز و گرگان ما چه سهمی از برنامه های صدا و سیمای استان اعم از اخبار و ... دارد.

در این بین گاه اقداماتی خاص همچون عدم پوشش مسابقات بسکتبال گرگان در چند بازی با دلایلی ... و پافشاری بر این تصمیم علیرغم خواست عمومی ، خود نشاندهنده میزان علاقه سیمائیان استان به این دیار است.

در بخش دیگری از این گزارش ، از قول شهروند دیگری از مینودشت آورده شده " بیشتر برنامه سازان و هنرمندان صدا و سیما گلستان از مرکز استان بوده درحالیکه در بخشهای مختلف استان، هنرمندان پرقابلیت و توانمندی وجود دارد "

این هم از آن حرف‌ها و ادعاهای جالب است. دوست عزیز از مرکز استان؟؟؟ مرکز استان یا .... یا ... . شما نیز در انتهای برنامه‌های سیمای استان به اسامی تیم برنامه ساز دقت کنید تا دریابید برنامه‌سازان و ... گرگانی در شبکه سبز به تعداد انگشتان دست هستند یا  .... .

البته میزان خبرها و برنامه های پخش شده مرتبط با شهرستان ۴٠٠ هزار نفری گرگان { دقت کنید گرگان ، نه اخبار و برنامه های مختص همه استان } خود گواه دیگری بر بطلان این ادعاست. موضوعی که سبب شده گرگان تاریخی و فرهنگ مدار در صدا و سیمای استان به اندازه سهم خود جایگاه نداشته باشد. و در این بین اظهارات و مطالب غیرکارشناسی اینگونه هم سبب شود که گاه از آن سوی بام نیز افتاده و متهم به زیاده خواهی نیز شویم.

لینک گزارش خبرگزاری مهر

http://www.mehrnews.ir/NewsPrint.aspx?NewsID=922175