گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

همدلی برای توسعه پایدار گرگان
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱ شهریور ۱۳۸۸
 

بعد از ظهر دیروز در کانون طه گرگان غلغله ای برپا بود. حدود 220 زن و مرد گرگانی از نسل های مختلف گردهم آمده بودند تا با برگزاری انتخابات ، اعضای هیئت مدیره مجمع توسعه پایدار گرگان را شکل دهند. مجمعی که می خواهد به همت فرزندان گرگان سبب ساز جمع کردن همه گرگاندوستان در زیر یک سقف و هماهنگ کردن آنان جهت تلاش در راه عمران و آبادانی این کهن خاک گردد.

سِن مراسمی که با تکه هایی از آجر دیوار تاریخی گرگان دومین دیوار دفاعی بلند جهان ، آذین گشته شده بود شاهد حضور سیدمحمود میرکریمی روزنامه نگار باسابقه و فعال اجتماعی و دکتر اسدالله معطوفی محقق و گرگان شناس بود که با سخنانشان درباره عظمت گرگان در طول دوره های تاریخی مختلف و نیز نقش آفرینی گرگانیان در دوره های گوناگون ، حاضران را به وجد آورند.

محمدجواد کبیر رئیس سابق مرکز بهداشت استان ، دیگر سخنران این مراسم بود که با موضوع " توسعه پایدار گرگان " به ایراد سخن پرداخت.

اجرای موسیقی توسط گروه پرنیان ، پخش ویدیوئی سرود گرگان و تقدیر از محمدابراهیم برادران ( روزنامه نگار 106 ساله و رئیس سابق انجمن شهر ) و خانم امیرلطیفی ( اولین زن لیسانسه گرگان ) از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در پایان انتخابات هیئت مدیره برگزار و سیدمحمود میرکریمی ، اسدالله معطوفی ، عبدالخالق لطیفی ، محمدجواد کبیر ، سیدمهدی شریف موسوی ، حجت الله مولودی ، ابراهیم صالحی ، هامان هاشمی ، و محمد قدس مفیدی به عنوان اعضای اصلی و محمدتقی رزازی ، مریم آسیابان ، سیدعلی اکبر هاشمی و کامران صالحی به عنوان علی البدل و رضایانی و طاهری نیز به عنوان بازرس " مجمع توسعه پایدار گرگان ( هیرکانیه ) " برگزیده شدند.