گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

ماه رمضان شیرین گرگان
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱۱:۳٧ ‎ق.ظ روز شنبه ۳۱ امرداد ۱۳۸۸
 

سلام بر ماه رمضان که در هر دیار با سنت های آن سامان در هم آمیخته و در گرگان ما علاوه بر جنبه‌های معنوی ، با برپا شدن بساط جگرکی های پس از افطار ، جنب و جوش ورزشی از بسکتبال و والیبال گرفته تا گل کوچیک و فوتسال ، دید و بازدیدهای مرسوم، و ... شیرینی دیگری دارد.

شلوغی بازارهای شهر به واسطه خریدهای بی پایان ، صفِ زنانِ در انتظارِ تهیه آردبرنج و زولبیابامیه در مقابل قنادی شاهینی در نعلبندان ، ازدحام در ظهرهای مسجد جامع به واسطه حضور مردم برای شنیدن کلام آیت الله علوی گرگانی ، خلوت شدن یک باره خیابان ها در لحظه افطار ، انتظار برای نشستن بر سر سفره رنگارنگ شده با زولبیا بامیه و فرنی و پنیر و سبزی و کتلت و آش رشته و ... ، منتظر اذان مغرب به افق گرگان بودن و صدای " الله اکبر و ربنا " ، سریال های این کانال و آن کانال ، به ناگاه بسیاری رفت و آمد آدم ها و بالا و پایین شدن ماشین ها در خیابان های شهر ، حضور قرآن به دست های کودک و نوجوان و جوان و پیر در مساجد ، و ... چیزهایی است که ماه رمضان شهرم را برایم شیرین ترین شیرین ها می کند.

-------------------------

* پی‌نوشت ١- از یاد نبریم که بسیاری در گوشه و کنار این شهر در ماه رمضان بیش از پیش در انتظار یاری من و تو هستند.

* پی‌نوشت ٢ - نوشته بودم برادرزاده ١١ ساله یکی از دوستان عزیزم بر اثر سقوط از دوچرخه به کما رفته است. او پس از هشت روز کما در ساعت هشت و ربع صبح امروز دیگر نفس نکشید. خدا همه بیماران را در گوشه‌ گوشه این کره خاکی شفا دهد.