گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

پیگیری یک خبر / بهسازی تالار فخرالدین اسعد گرگانی
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱۱:٢٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢۳ تیر ۱۳۸۸
 

اول نوشت: در بخش جدید وبلاگ ، جهت آگاهی از تحقق یا عدم تحقق برخی وعده‌ها ، به پیگیری اخبار مربوط به آن وعده می‌پردازیم.

 

خبر اول: پنجم آذر 87

تالار فخرالدین اسعد گرگانی بازسازی می شود

گرگان- خبرگزاری مهر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: تالار فخرالدین اسعد گرگانی از فروردین ماه سال آینده بازسازی و مرمت می شود.

غلامرضا منتظری در گفتگو با خبرنگار مهر در گرگان افزود: در جریان سفر دوم هیئت دولت به این استان سه میلیارد ریال برای بازسازی و مرمت آن مصوب شده است.

وی اظهار داشت: این تالار از جمله آثار و مراکز فرهنگی و هنری ارزشمند منطقه است که باید حفظ شود.

وی خاطرنشان کرد: با تکمیل مصوبات سفر هیئت دولت در استان 11 سالن جدید به مجموعه های فرهنگی استان اضافه می شود.

به گفته منتظری، علاوه براین تالار مرکزی فرهنگی و هنری استان در بلوار شهید صیاد شیرازی گرگان ساخته می شود.

تالار فخرادین اسعد گرگانی دارای دو سالن مرکزی و بخشهای جنبی در مجموع با یک هکتار وسعت است.

خبر دوم: هفتم بهمن 87

با اختصاص 3 میلیارد ریال؛
تالار فخرالدین اسعدگرگانی بازسازی می‌شود

خبرگزاری فارس: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: عملیات بازسازی تالار فخرالدین اسعد گرگانی از نیمه دوم اسفندماه آغاز می‌شود.

غلامرضا منتظری امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در گرگان افزود: در سفر دوم ریاست جمهوری به استان گلستان، اعتباری معادل 3 میلیارد ریال برای بازسازی این تالار مصوب شد که این اعتبار اخیرا به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان ابلاغ شده است.
وی تصریح کرد: سعی می‌شود عملیات بازسازی تالار با توجه به حجم زیاد اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری در ابتدای سال آینده در استان گلستان، در پایان فروردین ماه 1388 به اتمام برسد.
به گفته منتظری، بازسازی صحنه، دکور، تجهیز سالن آمفی تئاتر، راه‌اندازی سیستم پخش سینمایی و بازسازی نمای بیرونی، از پروژه‌های مدنظر در عملیات بازسازی است.
تالار فخرالدین اسعد گرگانی تالار اصلی شهر گرگان است که پس از تالار بزرگ وحدت در تهران دومین تالار استاندارد کشور است.
این تالار از لحاظ نوع ساخت، برای اجرای تئاتر و برگزاری کنسرت بسیار مناسب است.
این بنا که به نوعی نماد فرهنگی شهر گرگان به شمار می‌رود، 30 سال پیش در زمینی به مساحت یک هکتار ساخته شده و تاکنون میزبان بسیاری از برنامه‌های فرهنگی هنری استانی، ملی و بین‌المللی بوده است.
دومین تالار استاندارد کشور، دارای 530 نفر ظرفیت و دارای امکانات کامل دکور، سیستم نورپردازی و صوتی استاندارد، جاسازی برای استقرار گروه‌های بزرگ کنسرت، عمق 17 و ارتفاع 15 متری صحنه است.

 

خبر سوم: 25 فروردین 88

تالار فخرالدین اسعد گرگانی نوسازی می شود
گرگان - خبرگزاری مهر: مدیرکل ارشاد گلستان گفت: بازسازی تالار فخرالدین اسعد گرگانی با سه میلیارد ریال اعتبار اردیبهشت ماه سال جاری آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار مهر در گرگان، غلامرضا منتظری شامگاه دوشنبه در جمع کارکنان این تالار افزود: این تالار قرار بود سال گذشته بازسازی شود و به دلیل تامین نشدن اعتبار، بازسازی آن به تاخیر افتاد.

وی اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی این تالار زیرمجموعه تالار وحدت قرار می گیرد که این امر موجب می شود تا مدیریت تالار به بخش خصوصی واگذار شده و موجب تحول در آن شود.

منتظری بیان داشت: این تالار از جمله آثار و مراکز فرهنگی و هنری ارزشمند منطقه است که باید حفظ شود و بازسازی آن پس از مبادله موافقتنامه آغاز می شود.

 

خبر چهارم : 28 اردیبهشت 88

یک میلیارد ریال به بازسازی تالار فخرالدین اسعد گرگانی اختصاص یافت
گرگان - خبرگزاری مهر: مدیرکل ارشاد گلستان گفت: یک میلیارد ریال برای بازسازی تالار فخرالدین اسعد گرگانی اختصاص یافته است.

غلامرضا منتظری در گفتگو با خبرنگار مهر در گرگان افزود: با توجه به اینکه امسال میزبان جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان جهان هستیم، بازسازی تالار تا قبل از تیرماه سال جاری باید انجام شود.

وی اظهار داشت: مسئولان استانی از جمله استاندار گلستان نیز به جد پیگیر این مسئله بوده تا روند بازسازی هر چه زودتر به پایان برسد.

وی از برگزاری اولین همایش علمی فخرالدین اسعد گرگانی با عنوان جایگاه منظومه "ویس و رامین در فرهنگ و ادب ایران" در استان خبر داد و گفت: سال آینده نیز کنگره بزرگ این شاعر و عارف در استان برگزار می شود.

پی نوشت: 23 تیرماه 88 ؛ هنوز هیچ خبری نیست.