گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

دانش آموزان دیروز گرگان باز هم نمره قبولی گرفتند
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱٠:٠٤ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳۸۸
 

چهارمین همایش همکلاسی سلام در گرگان
عکس: حامد خورشیدی

نه، گویی دانش آموزان دیروز گرگان دست بردار نیستند. آنها میخواهند ثابت کنند گرفتاری‌های امروز و گذشت سالها مانعی برای گرامیداشت دوستی‌های دیرین و آن روزهای خوش دهه ۵٠ که در قالب دانش آموز دبیرستان‌های ایرانشهر، رهنما، استرابادی در شهر گام برداشته یا پشت نیمکت‌های چوبی می‌نشستند نیست.

فارغ التحصیلان دیپلم سالهای ۵٣، ۵۴ ، ۵۵ و ۵۶ گرگان زمین شامگاه ٢۵ اردیبهشت سال ٨٨ همچون سه سال پیش از جای جای ایران گرد هم آمده تا فارغ از موقعیت شغلی و ... ، با هم از روزهایی بگویند که دیگر در دنیای ماشینی این روزها برگشتش امری محال مینماید.

همایش "همکلاسی سلام " ابتدا در سال 85 و با حضور دانش‌آموزان سالهای دور دبیرستان ایرانشهر برگزار شد. در آن برنامه همکلاسی‌های دبیرستان مذکور به همت چند تن از دانش آموزان دیروز گرد هم آمده و از خاطرات شیرین گذشته گفته و همچنین از معلمان، ناظم و مدیر، بابای مدرسه و ... تجلیل کردند.

دوستان قدیمی که پس از سالها یکدیگر را دیده‌بودند در آغوش هم اشک ریخته و از آن روزها می‌گفتند. روزهایی شیرین که دیگر برنمی‌گردد.

برگزاری مناسب آن همایش و نتایج مثبت آن ، سبب شد سازماندهی مناسبی برای برگزاری همایش در سالهای بعد صورت پذیرفته و محصلان دیگر دبیرستانهای گرگان هم به آنها اضافه شوند.

همایش سال 86 با شعار همراهی و همدلی در ناهارخوران نماد گرگان برگزار و در آن بیش از 500همکلاسی و 150 معلم حضور داشتند..

به مهمانان در ابتدای ورود یک شاخه گل اهدا شد. نشست با نواختن زنگ مدرسه توسط متین آزاد مدیر و ناظم سال‌های دور دبیرستانهای گرگان آغاز شد. به یاد دانش آموزان و معلمان درگذشته یک دقیقه سکوت بر سالن باباطاهر حکمفرما شد و سپس برنامه آغاز شد.

تقدیر از معلمان، اجرای برنامه‌های فرهنگی، گپ و گفت دانش‌آموزان قدیمی گرگان با یکدیگر و .... از برنامه‌های همایش دوم بود. همایشی که تا پاسی از شب طول کشید و در پایان نیز مهمانان با انرژی مضاعف حاصل از دیدار دوستان و یاران قدیمی یکدیگر را ترک گفتند.

همایش سوم با دو همایش پیشینش  متفاوت بود. همکلاسیهای دیروز در فاصله گردهمایی دوم و سوم تشکلی را ثبت و دفتری را مهیا کرده بودند. دفتری در مجتمع میلاد نور که هر یک وسیله‌ای را به آن اهدا کرده بود.

اما ویژگی مناسب همایش سوم، برنامه ویژه آن تقدیر از مفاخر و نیکوکاران فرهنگی گرگان زمین بود.

دانش‌آموزان سالهای دور گرگان که هر یک از گوشه‌ای از ایران و بعضا دنیا خود را به باباطاهر ناهارخوران رسانده بودند از فرزندان شایسته و افتخارآفرین این دیار که اکنون دور از گرگان خاستگاه دوست‌‌داشتنی‌شان روزگار میگذرانند تقدیر کردند.

دکتر جلالی چهره برتر ict ایران، مریم زندی عکاس نام‌آور، حجت شکیبا نقاش برجسته و دکتر علی رشیدی اقتصاددان مطرح افرادی بودند که در این همایش از آنها تقدیر شد و آنها نیز با قرار گرفتن پشت تریبون از عشق خود به شهر محبوب و مرطوب دوست‌داشتنیشان گرگان و میل خود به جهت انجام کاری جاودان برای این دیار گفتند.

هر چند که قرار بود در این همایش از سه چهره برتر گرگانی هنر ایران، محمدرضا لطفی، جواد داوری و زیدالله طلوعی نیز تقدیر شود لیکن آنها نتوانستند به جهت فشردگی برنامه‌هایشان خود را به گرگان برسانند.

سپاس از فرهاد واثقی، سید صمد میرفاضلی، و خانواده‌های دزیانی و فلسفی به جهت اقدامات نیکوکارانه فرهنگی و درمانی آنها برای گرگان از دیگر برنامه‌های این همایش بود. برنامه‌ای که سبب شد نیکوکاران که بی‌هیچگونه شائبه‌ای به بذل اموال خود برای این دیار پرداخته بودند بدانند که فراموش نشده و هستند کسانی که قدردان اقدامات آنها باشند.

همکلاسیهای دیروز، در اقدامی دیگر تعدادی از دانش‌اموزان فعلی گرگان را نیز به این همایش دعوت کرده‌بودند تا درس تقدیر از معلمان و نیز دین به خاستگاه در وجود آنها نیز نهادینه شود.

همچنین نمایشگاهی جنبی از عکسهای گذشته دانش‌آموزان و مدارس گرگان، معرفی چهره‌های برتر و نیکوکاران در محل برگزاری برنامه برپا شده بود.

اما همایش چهارم تحت عنوان " دیدار بی بهانه " شامگاه جمعه با حضور پرشور دانش آموزان دیروز گرگان و دبیران و ناظمان و مدیران آن سالهای دبیرستان های گرگان با شکوهی خاص برگزار تا این نکته ثابت شود که همکلاسی ها تا دنیا هست یکدیگر را فراموش نکرده و همچنین قدرشناسی از معلمان و ... را از یاد نمی برند.

آری همایش چهارم نیز با برنامه های متنوع و صد البته جالب خود به پایان رسید و همکلاسی ها با روحیه ای مضاعف که از تجدید خاطرات خوش گذشته حاصل شده بود به عرصه اجتماع برگشتند تا به ما یاد بدهند به یکدیگر عشق بورزیم ، برای سربلندی گرگان ما از هیچ کوششی دریغ نکنیم و پاس بداریم تلاش آنانی را که در شکوفایی امروز ما نقش داشته اند.

وبلاگ همکلاسی سلام

http://hamclassisalam.blogspot.com/

*- عکس های حامد خورشیدی از چهارمین همایش همکلاسی سلام را در ادامه مطلب ببیند.

 


چهارمین همایش همکلاسی سلام در گرگان

هر چند که گرد پیری بر سرشان نشسته لیک هنوز صلابت دیروز را دارند

 

 

چهارمین همایش همکلاسی سلام در گرگان

ادای احترام به روح همکلاسی‌ها و معلمان و مدیران و ... تازه درگذشته در ابتدای مراسم

 

 

چهارمین همایش همکلاسی سلام در گرگان

 

 

 

چهارمین همایش همکلاسی سلام در گرگان

 

 

 

چهارمین همایش همکلاسی سلام در گرگان

 

 

 

چهارمین همایش همکلاسی سلام در گرگان

 

 

 

 

 

 

چهارمین همایش همکلاسی سلام در گرگان

 

 

 

 

چهارمین همایش همکلاسی سلام در گرگان