گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

در حین بازی اتکا گرگان و داماش لرستان روی داد / سقوط مرگبار فیلمبردار صدا و سیما
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ٧:٠٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٤ فروردین ۱۳۸۸
 

فیلمبردار صدا و سیمای استان گلستان که برای پوشش تصویری دیدار امروز تیم های اتکا گرگان و داماش لرستان در چارچوب لیگ دسته یک فوتبال کشور در استادیوم آزادی حضور یافته بود در پی سقوط از نردبان جایگاه فیلمبرداری درگذشت.

مصطفی سعیدی که نزدیک به 50 سال سن داشت در پایان نیمه اول بازی ، هنگامیکه قصد داشت از جایگاه فیلمبرداری پایین بیاید با واژگون شدن نردبان از ارتفاعی نزدیک به 5/6 متر سقوط کرد و به بیمارستان پنج آذر گرگان انتقال یافت.

 مداوا بر روی سعیدی فیلمبردار شبکه سبز موثر واقع نشد و وی دو ساعت بعد از سقوط دهشتناک از ارتفاع ، در ساعت 18:35 دقیقه در بیمارستان جان به جان آفرین تسلیم کرد.

سقوط مرگبار مصطفی سعیدی در مقابل دیدگان پسرجوانش که به عنوان دستیار فیلمبرداری همراه او حضور داشت رخ داد.

سعیدی فیلمبردار پرتلاش شبکه سبز گلستان با حضور در اکثر میادین ورزشی گرگان و استان نقش به سزایی در پوشش رسانه ای رویدادهای ورزشی این دیار داشت.

دیدار تیمهای فوتبال اتکا گرگان و داماش لرستان به صورت مستقیم از شبکه استانی پخش میشد.

-----------------------------------

اتکا گرگان زمین امروز دوشنبه 24 فروردین 88 در حالی در مقابل داماش لرستان شکست خورد که بارندگی شدید، وضعیت نامناسب زمین، و قضاوت کاملا یکطرفه افشار داور بازی شرایط  را برای نتیجه گرفتن تیم گرگانی در این مسابقه بسیار سخت کرده بود.

تیم داماش که با هدایت مارکار آقاجانیان و رضا شاهرودی و دو جین بازیکن سرشناس در زمین و بر روی نیمکت به مصاف گرگان آمده بود در دقیقه یک بازی و در یک غافلگیری توسط سهیل عبداللهی دروازه گرگان را باز کرد.

گرگانیها بعد از دریافت این گل زودهنگام کاملا حریف را تحت فشار قرار دارند لیکن گویی داور بازی بیش از همه علاقه داشت تیم لرستانی با دست پر شمال را ترک کند زیرا از کنار دو خطای مسلم بازیکنان داماش در محوطه جریمه بی تفاوت گذشت و از آن سو با اعلام یک خطای بی مورد در پشت هجده قدم اتکا، لرستانی ها را صاحب یک ضربه کاشته کرد تا با گل شدن آن از روی شوت ناصر رضایی ،داماش در دقیقه 26 دو بر صفر پیش بیافتد.

در ادامه بازی تلاش بسیار بازیکنان اتکا برای جبران گل خورده در زمین نامناسب و به آب نشسته آزادی، تنها یک پنالتی برای آنان به ارمغان آورد تا این بازی با نتیجه دو بر یک به سود داماش لرستان به پایان برسد.

شوت توپ در سه دقیقه مانده به انتهای بازی از سوی بازیکن ذخیره لرستانی به سوی تماشاگران گرگانی سبب بروز حاشیه هایی در پایان مسابقه شد.

هادی برگی زر سرمربی اتکا گرگان نیز در پایان بازی با اشاره به دستهای پشت پرده و برخی غرض ورزی ها گفت : نمیدانم چه شد آقای بهروان رئیس هیئت فوتبال مازندران و ناظر بازی ، ناگهان نظرش عوض شد و ساعتی قبل از زمان مقرر مسابقه تاکید کرد حتما در این شرایط نامناسب آب و هوایی و البته زمین پر آب مسابقه باید برگزار شود.

وی افزود : همگان میدانند تیم ما عادت به بازی روی زمین داشته و دستور انجام مسابقه در این شراط بیش از حریف به ضرر ما بود.

----------------------------------

*- تیم بسکتبال شهرداری گرگان از دیدار مقابل بیم بابل برای کسب مقام پنجم تا هشتم سوپرلیگ ایران انصراف داد.

مسئولان تیم اعلام کرده بودند به جهت حاشیه هایی که از بازی رفت مرحله دوره ای دو تیم از بابل آغاز و در بازی برگشت در گرگان تلافی شده بود احتمال بروز مسائلی در این دیدار می رفت و از این رو گرگانیها تقاضا کرده بودند بازی دو تیم در پلی آف در استانی بیطرف برگزار شود. در این بین با مخالفت صورت گرفته ، تیم گرگان از این بازی انصراف داد لیکن برای کسب مقامهای هفتم یا هشتم به مصاف بازنده لوله آ اس شیراز و تراکتورسازی کردستان می رود.