گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

از گوشه و کنار گرگان
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱۱:٠٢ ‎ق.ظ روز شنبه ۸ فروردین ۱۳۸۸
 

*- شبکه سبز استان دیگه آخرشه. یه چیزهایی درباره اسپانسر شنیدن و در این بین چنان غرق کسب درآمد شده‌اند که حتی سئوال مسابقه برنامه ویژه عیدشان  "بهار نارنج" را هم به اسپانسرشان که یک موسسه مالی اعتباری باشد اختصاص داده‌اند. نشانی سایت موسسه ... چیست؟ و ... . این دیگه آخرشه!!!

**- این روزها چهره های متفاوت را در شهر زیاد می بینی. در رستوران ها، ساندویچی ها، پمپ بنزین ها، نانوایی ها و ... گرگان، علاوه بر مسافران همشهری های مقیم در دیگر شهرها را هم میتوان یافت که از تعطیلات نوروز 88 استفاده و به همراه دیگر افرادی از شهر محل اقامت خود به گرگان آمده اند تا زیبایی های ناهارخوران و النگ دره و هزارپیچ و ... را که این روزها دل‌فریبتر از پیش می نماید به آنان نشان دهند.

***- با وجود تلاش ها برای ساماندهی اجاره دهندگان منازل مسکونی و ... در ایام نوروز، هنوز در ابتدای شهر، بلوار ناهارخوران مقابل قلعه حسن، دور فلکه ناهارخوران و ... میتوان افرادی را مشاهده کرد که با تکه مقوایی در دست که عبارت سوئیت یا ... روی آن نقش بسته به اجاره واحدهای مسکونی به مسافران می پردازند. جالب آنکه روبروی قلعه حسن فردی را دیدم که بر روی مقوایش کلمه " پلاژ" درج شده بود و البته شاید منظور از دریایی که این پلاژ در کنارش واقع شده نه دریای خزر بلکه رود در حال گذر از همان محل است. در این بین اگر در منازل اجاره ای مذکور که مالکانش تعهدی به جایی ندارند برای مسافر مهمان دیار ما مشکلی نیز پیش بیاید کسی پاسخگو نیست .

****- به جهت جلوگیری از حوادث جانی و ... ، توقف و استراحت مسافران در میدان بسیج ممنوع شده و از این رو آنان به محل چهارشنبه بازار هدایت میشوند. در این بین میشد از تجمع آنان در این محل استفاده بسیار مناسبتری کرد و حضور آنان در محل چهارشنبه بازار تنها منحصر به خواب و استفاده از سرویس بهداشتی و ... نباشد. به عنوان مثال با نصب پرده‌ای سفید و چینش تعدادی صندلی در ساعت مشخصی از شب میشد اقدام به نمایش فیلم‌هایی به جهت شناخت گرگان یا ... کرد. نصب چند وسیله بازی مخصوص کودکان، استقرار چند میز شطرنج و پینگ‌ پونگ و ...، برگزاری مسابقات فرهنگی در گوشه‌ای از محل چهارشنبه بازار، توزیع رایگان آبجوش و نان و ... از اقدامات کم‌خرجی بود که سبب میشد مسافر از توقف در این محل نهایت بهره را ببرد.