گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

تجمع اعتراض آمیز در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱٢:٤٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۸٧
 

شامگاه دوشنبه 12 اسفند ماه نزدیک به 600 نفر از دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در واکنش به مرگ یکی از دانشجویان دختر رشته زیست شناسی ،در داخل دانشگاه تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.

تجمع دانشجویان این دانشگاه در اعتراض به مرگ سعیده ( کیانا ) عبداللهی دانشجوی سال چهارم رشته زیست شناسی می باشد که به گفته دانشجویان به دلیل ایست قلبی و نیز نبود وسایل ضروری پزشکی و تاخیر در انتقال وی به بیمارستان در ساعت 18 یازدهم اسفند فوت کرده است.

گفته میشود برخی اظهارات مقامات دانشگاه مبنی بر خودکشی مرحوم عبداللهی سبب افزوده شدن بر واکنش دانشجویان شده است.

چندی پیش نیز دانشجوی دختر دیگری در این دانشگاه فوت کرده بود.

تحصن صنفی دانشجویان علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان که در داخل دانشگاه انجام شد با درگیری های موردی نیز همراه بود که البته بدون هیچ حادثه خاصی این برخوردها پایان یافت.

 حضور رحمانی رئیس مازندرانی دانشگاه در جمع معترضان و پاسخگویی او و نیز استعفای وی از خواسته های دانشجویان متحصن بود.

رحمانی و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان چند روز پیش نیز با وقایعی همچون سخنرانی نافرجام کروبی در این دانشگاه خبرساز شده بودند.

لازم به ذکر است تحصن مذکور در دانشگاه باعث توقف عابران و گاه خودروهای در حال گذر از خیابان شهید بهشتی و بالتبع افزوده شدن بر ترافیک نیز شده بود که در این بین نیروی انتظامی با اتخاذ محدودیتهایی در رفت و آمد خودروها به خیابان مذکور سعی کرد از حجم ترافیک بکاهد.

گفتنی است تحصن دانشجویان که از حدود ساعت 19 آغاز شده بود تا آخرین اطلاع گرگان ما در ساعت 22:30 ادامه داشته است.

دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان که بیش از 50 سال سابقه داشته و از دانشگاه های قدیمی کشور است در 11 مهر ماه 1336 تحت عنوان آموزشگاه عالی جنگل و مرتع توسط وزیر وقت کشاورزی افتتاح و اکنون بیش از 3 هزار نفر در 66 رشته تحصیلی مشتمل بر 23 رشته کارشناسی ، 38 رشته ارشد، و 5 رشته دکترای تخصصی در آن مشغول به تحصیل هستند.