گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

دانشگاه آزاد 102 شهرداری گرگان 82 / شهرداری چی ها در آزمون دانشگاه سربلند نبودند
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۸:٤٧ ‎ب.ظ روز جمعه ٢ اسفند ۱۳۸٧
 

تیم بسکتبال شهرداری گرگان در حالی در تهران با نتیجه 102 بر 82 مغلوب دانشگاه آزاد شد که به جهت حضور بیش از 100 هوادار مشتاق گرگانی در سالن مسابقه هیچ گاه  در جریان بازی احساس غریبگی نمی کرد.

محمدمهدی ایزدپناه سرمربی باسابقه گرگانی ها که سیامک ویسی را در طول بازی و مجتبی بنی عقیل را در اکثر دقایق به جهت مصدومیت در اختیار نداشت در کوارتر اول تیم را با ترکیب دهقان، مولنار، براون، کریمیان و زرقی روانه میدان کرد.

دقایق ابتدایی بازی با رقابت شانه به شانه دو تیم همراه بود و هر امتیاز کسب شده مدتی بعد از سوی حریف پاسخ داده میشد. در این بین دفاع ضعیف گرگان، بروز اشتباهاتی از سوی گارد راس و نیز بی دقتی های شهرداری چی ها در پرتاب پنالتی سبب شد کوارتر اول با حساب 26 بر 22 به سود دانشگاه آزاد به پایان برسد.

لیکن گرگانی ها که به شدت از سوی هواداران خود پشتیبانی میشدند در کوارتر دوم بازی خوبی به نمایش گذاشته و با استفاده از فرصتها در ده دقیقه دوم 26 بر 23 از حریف پیشی گرفتند تا نیمه اول با پیروزی  49 بر 48 دانشگاهی ها به اتمام برسد.

حضور معین صفایی جوان در کوارتر دوم در ترکیب گرگان که البته بسیار پرانگیزه نشان می داد سبب شد شهرداری چی ها بازی روان تری را به نمایش بگذارند.

اما روند نزولی گرگان از کوارتر سوم آغاز شد. گرگانی ها که در این کوارتر سخت گل زده و راحت گل می خوردند در ده دقیقه سوم بسیار پراشتباه ظاهر شده تا فاصله امتیازات دو تیم بیشتر و بیشتر شود.

پرتابهای سه امتیازی مکرر دانشگاهی ها و نیز بازی ضعیف آرون مولنار از نکات خاص این کوارتر بود تا در نهایت پس از کسب 17 امتیاز توسط گرگان و 29 امتیاز از سوی دانشگاه آزاد نتیجه ثبت شده در پایان ده دقیقه سوم 78 بر 65 باشد.

گرگانی ها که نمی خواستند در مقابل دهها تماشاچی خودی حاضر در سالن بسکتبال ورزشگاه آزادی تهران و نیز هزاران بیننده بازی از شبکه سه بازنده باشند کوارتر چهارم را توفانی آغاز کردند تا با کسب ده امتیاز مکرر در امتیاز 78 بر 75 به نزدیکی امتیازات حریف رسیده و به تهدید نماینده تهران بپردازند.

لیکن در ادامه کوارتر ، گرگانی ها اسیر دفاع بی نقص دانشگاه آزاد شدند تا این موضوع در کنار بی دقتی بعضی از بازیکنان شهرداری و نیز سه امتیازی های مکرر دانشگاه آزادی ها سبب رو آمدن نماینده پایتخت و ثبت شکست 102 بر 82 برای نماینده شمال شود.

شهرداری گرگان هم اکنون با یک بازی بیشتر و یک امتیاز افزونتر از لوله آاس شیراز در رده ششم جدول 13 تیمی سوپرلیگ باشگاه های ایران قرار دارد.

گرگانی ها دوشنبه این هفته در دیداری حساس میزبان بیم بابل هستند.

در حاشیه بازی:

- حضور دهها جوان گرگانی که از ساعت 4 صبح پنجشنبه با پیمودن صدها کیلومتر برای حمایت از نماینده شهرشان راهی تهران شده بودند بسیار ستودنی و قابل تقدیر است. این جوانان پرشور با حمایت بی دریغشان از نماینده استراباد در طول بازی ، بار دیگر عشق و علاقه بی وصفشان به گرگان را ثابت کردند.

- این بازی به صورت مستقیم از شبکه سه سیما پخش میشد.

- ابوالحسنی پیشکسوت بسکتبال و گزارشگر بازی بارها در طول گزارش خود از عشق و علاقه گرگانی ها به بسکتبال و نیز فرهنگ والای اهالی این دیار که در تشویق پاک تیم شهرداری نمود یافته سخن گفت. وی همچنین ضمن اشاره به سوابق ایزدپناه سرمربی گرگان به دفعات از وی به عنوان مربی پرتوان یاد کرده و از حضور چهره هایی همچون شعبان قاری و حسن طیبی به عنوان پیشکسوت بسکتبال این دیار بر نیمکت تیم تقدیر کرد.

- هواداران بسکتبال گرگان  پارچه ای زرد رنگ که در آن از رئیس سازمان صدا و سیمای کشور خواسته شده بود به جهت عدم پخش دیدارهای تیم گرگان از شبکه استانی با صدا و سیمای منطقه برخورد کند در سالن نصب کرده بودند. پس از زوم کردن دوربین شبکه سه بر روی این پارچه، گزارشگر بازی نیز به این موضوع اشاره کرد.

- علاوه بر هوادارانی که از گرگان در سالن بازی حضور یافته بودند شهردار و نیز جمعی از گرگانیان مقیم تهران برای تماشای این مسابقه به سالن بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی آمده بودند.

- هواداران بسکتبال گرگان در لحظاتی از بازی به شدت به نحوه قضاوت این مسابقه اعتراض کردند.

- ایزدپناه در دقایق انتهایی بازی که شکست گرگان مسجل شده بود سعی کرد بیشتر به جوانان تیم بازی دهد.

- در پایان بازی بین حراست سالن و نیز برخی هواداران تیم گرگان به جهت بعضی برخوردها با گرگانی ها بحثهایی پیش آمد.