گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

کوهنوردی و جنگل پیمایی در گرگان
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۸:٢۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۳ بهمن ۱۳۸٧
 

وجود ارتفاعات زیبا در اطراف شهر گرگان اعم از جنگلی و کوهستانی ، سبب شده کوهنوردی و نیز جنگل نوردی در این دیار رونق بسیاری داشته باشد.

 در این بین گروه های کوهنوردی رسمی و غیررسمی بسیاری در گرگان فعالند که اکثرا صبح هر جمعه یا هر روز تعطیل برای اعضای خود که از گروه های سنی مختلفی هستند برنامه کوهنوردی یا جنگل پیمایی داشته و از این رو صبح های این روزهای خاص میتوان شاهد حضور بسیار ورزشکاران طبیعت دوست استرابادی در محل های قرار گروه ها همچون فلکه کاخ و ... بود که البته بسیار جالب می نماید.

در این بین حضور خانمهای گرگانی در این گروه ها بسیار چشمگیر و در بسیاری از آنها  بیشتر از آقایان بوده که این خود نشانگر درک اهمیت این ورزش توسط آنان و نیز علاقه آنها به تفریحات و ورزش های مفرح و سالم اینچنینی می باشد.

باران کوه چند کیلو متری گرگان

باران کوه گرگان - ابوطالب ندری

حضور چند نسل از یک خانواده در گروه های کوهنوردی گرگان زمین  از دیگر ویژگی های جالب گروه های کوهنوردی این دیار می باشد.

دفاتر گروه های کوهنوردی گرگان اکثرا در حول و حوش بافت قدیم شهر، خیابان امام خمینی و فلکه شهرداری مستقر بوده و جالب آنکه تعداد قابل توجهی از این گروه ها در فضای مجازی نیز فعال بوده و دارای وبلاگ و معدودی نیز دارای سایت می باشند.

در این بین علاوه بر گروه های قدیمی و دارای سابقه گرگان، در سالهای اخیر گروه های جدیدی نیز در این دیار تشکیل شده که البته امید است فعالیت آنها نیز تا سالهای سال دوام داشته و همچون گروه های پیشکسوت استراباد ، زمینه ساز گرایش بخشی از ساکنان شهر ما به سوی این ورزش مفرح که ارتباط مستقیمی با روح و روان آدمی دارد شوند.

به این نکته نیز باید اشاره کرد که وجود این همه علاقمند به کوه و جنگل در گرگان پتانسیل بزرگی بوده که مطمئنا در صورت ایجاد هماهنگی در بین آنها ، میتوان این خیل عظیم را در دفاع از محیط زیست و طبیعت این دیار، و ... فعال کرد.

سه عکس دیگر ابوطالب ندری با موضوع " کوهنوردی در باران کوه گرگان" را در ادامه مطلب ببینید.

  


باران کوه چند کیلو متری گرگان

 

 

 

باران کوه چند کیلو متری گرگان

 

 

 

باران کوه چند کیلو متری گرگان