گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

شهرداری 90 آرارات 80 / گرگانی ها دور برگشت را با پیروزی آغاز کردند
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۸:٠٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۸ بهمن ۱۳۸٧
 

تیم بسکتبال شهرداری گرگان بعد از ظهر دیروز دوشنبه هفتم بهمن ماه در چارچوب رقابتهای سوپرلیگ باشگاه های کشور با نتیجه 90 بر 80 آرارات تهران را شکست داد.

کوارتر اول این دیدار با برتری بی چون و چرای شهرداری گرگان همراه بود تا گرگانی ها که از سوی چهار هزار تماشاگر داخل سالن حمایت می شدند ده دقیقه ابتدایی را با حساب 19 بر 11 به سود خود به پایان رسانند. نکته قابل توجه در این کوارتر اعلام سه فول فنی از سوی داوران بود.

ده دقیقه دوم دو تیم بازی پایاپایی را به نمایش گذاشتند تا با کسب 25 امتیاز توسط گرگان و 23 امتیاز آرارات، نتیجه نهایی در پایان کوارتر دوم 44 بر 34 به سود شهرداری باشد.

کوارتر سوم با کم دقتی بازیکنان گرگان و البته تلاش آراراتی ها همراه بود تا بازیکنان این تیم که با جو سالن هماهنگ شده بودند لحظه به لحظه فاصله امتیازات را کمتر کرده و حتی در فاصله پنج دقیقه مانده به پایان کوارتر سوم، به دو امتیازی گرگان رسیده تا ایزدپناه مجبور به استفاده از تایم اوت شود. ادامه این کوارتر نیز با بازی پایاپای دو تیم همراه بود لیکن این گرگان بود که در اواخر ده دقیقه سوم از حریف پیشی گرفت تا این کوارتر با حساب 67 بر 60 به سود شهرداری گرگان به پایان برسد.

لیکن در ابتدای کوارتر چهارم ، آرارات نماینده ارامنه امتیازات عقب افتاده را جبران و در امتیازات 69 بر 68 و 71 بر 70 به فاصله یک امتیازی گرگان رسید. لیکن در ادامه تشویق های تماشاگران با هشیاری بازیکنان همراه شد تا شهرداری چی ها با افزودن بر امتیازات خود، در نهایت با کسب نتیجه 90 بر 80 پیروز این میدان بوده و با توجه به نتایج دیگر تیم های حاضر در سوپرلیگ و  تفاضل گل بهتر نسبت به تراکتورسازی کردستان به رتبه ششم جدول صعود کند.

شهرداری گرگان پنجشنبه این هفته در دیداری حساس در شهرکرد به مصاف هیئت بسکتبال آن شهر می رود. حساسیت این دیدار از آن سوست که تیم چغر شهرکرد جهت حضور در هشت تیم رقابت نزدیکی با گرگان داشته و اکنون نیز تنها یک امتیاز با شهرداری فاصله دارد.

--------------------

در حاشیه دیدار:

- تغییر معبر ورود تماشاگران از درب بوعلی به درب اصلی که برای چندمین بار در طول فصل صورت می گرفت باعث سردرگمی تماشاچیان و بعضا طی مسیری طولانی توسط آنان میشد.

- برخی سختگیری ها در ورود بعضی دانش آموزان که از تهیه بلیط 500 تومانی ناتوانند جای تعجب دارد.

- تماشاگری نیز که 500 تومان هزینه تماشای دیدارهای بسکتبال گرگان را می پردازد انتظار دارد حداقل بر روی صندلی تمیز بنشیند نه آنکه به علت خاک گرفتگی صندلی های سالن جرات جلوس بر آنها را نداشته باشد.

- تماشاگران گرگانی در حرکتی شایسته و در هنگام قرائت اسامی بازیکنان و کادر فنی آرارات تهران به تشویق آنها پرداختند.

- در حین بازی درگیری بین رابرت براون بازیکن آمریکایی گرگان و بوغوسیان بازیکن آرارات پیش آمد. البته رابرت و نیمکت آرارات نیز در طول بازی کرکری هایی با هم داشتند.

- جیمز تیلور بازیکن آمریکایی آرارات که به تازگی به این تیم ملحق شده است برای اولین بار در مقابل شهرداری گرگان به میدان رفت تا آرارات نیز دارای دو بازیکن خارجی شود.