گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

تاخیر در واگذاری ساختمان دخانیات گرگان به جهت ایجاد فضاهای تفریحی و فرهنگی
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱٢:٢۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳٠ دی ۱۳۸٧
 

شهرداری گرگان به جهت ایجاد فضاهای تفریحی و فرهنگی جدید در قلب شهر، از چندی پیش با رایزنی‌های بسیار با استاندار، فرماندار، مدیرعامل شرکت دخانیات کشور و مدیرکل استانی آن شرکت ، سعی در تملک زمین وسیع دخانیات در مابین فلکه کاخ و خیابان‌های اول و دوم لشگر داشت.

برگزاری چندین نشست با حضور مسئولان استانی و نیز معتمدان گرگانی با مقامات دخانیات از اقدامات شهرداری و شورا در این راستا بود.

در این بین شهرداری بنا به توافق صورت گرفته، اقدام به تملک زمینهایی در نقاط مختلف گرگان به جهت واگذاری آنها به دخانیات در ازای زمین فعلی آن نیز نموده بود.

لیکن به جهت بدشانسی و یا تعلل، چندی پیش در حالی که هر دو طرف آماده توافق نهایی بودند مدیرعامل شرکت دخانیات کشور و نیز مدیرکل استانی آن تعویض شدند و از این رو موضوع تا به اکنون مسکوت مانده است.

عبدالرضا چراغعلی رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیست شهری شورا در پاسخ به سئوال " گرگان ما " درباره اقدامات جدید به جهت واگذاری این زمین به شهرداری به جهت انجام فعالیتهای عمومی در آن ، میگوید: برخی از اعضای شورا اصرار دارند شهرداری با توسل به برخی روش‌های قانونی دیگر همچون طرح تملک پیگیر انتقال ساختمان و تاسیسات آن به محلی دیگر باشد.

در این بین شهروندان گرگانی امیدوارند شهرداری و شورا با پشتیبانی مقامات استانی و شهرستانی، چه از طریق توافق با دخانیات و چه از طریق اعمال قوانین خاص، در راستای انجام این کار بزرگ که علاوه بر تغییر چهره یکی از نقاط اصلی شهر، موجب ایجاد فضاهای تفریحی و فرهنگی جدید نیز میشود بیش از پیش بکوشند.