گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

شهردار گرگان: جشنواره ادای دین به کسانی است که برای پیشرفت این دیار درنگ نکردند
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ٧:۳٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٧ آذر ۱۳۸٧
 

شهردار گرگان گفت: برگزاری جشنواره " شهروند ماندگار " ادای دین به همه همشهریانی است که لحظه‌ای برای توسعه و پیشرفت این دیار درنگ نکردند.

ابراهیم کریمی افزود: گرگان در طول تاریخ، چهره های نامدار و نام‌آوری را در دامان خود پرورش داده که این بزرگان نه تنها منشا خدمات بسیار به جامعه گرگانیان بوده اند بلکه ایران و گاه دنیا از ثمره تلاشهای آنان بهره مند شده اند.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری علاوه بر وظایف عمرانی و خدماتی دارای فعالیتهای فرهنگی نیز بوده و در این راستا نخستین جشنواره شهروند ماندگار با همکاری شورا و مشارکت جمعی از نمایندگان گروه‌های مختلف برگزار تا به سهم خود قدردان آنانی باشیم که با گذشتن از خود برای جامعه تلاش کرده اند.

شهردار گرگان اظهار داشت: در نظر است از این پس جشنواره شهروند ماندگار به صورت سالانه در گرگان برگزار شود.

رئیس شورای شهر گرگان نیز که به تازگی از بستر بیماری برخاسته و با تکیه بر عصایش در پشت تریبون سخن می‌گفت خاطر نشان کرد: شهروندان ماندگار گرگانی بسیار بیش از این بوده و ان شاء الله در فرصتهای بعدی حتما از آنها نیز تقدیر خواهد شد.

حبیب الله قلیشلی افزود: وقتی که از نام آوران گرگانی و تلاشهای آنها یادم می‌آید بغض گلویم را میگیرد و صحبت کردن برایم سخت میشود. شخصیتی مانند مرحوم هوشنگ رضایانی آن قدر به دانش‌آموزان و سپس دانشجویان این دیار خدمات رسانی کرد که اگر ساعتها درباره او صحبت کنیم کم است. یا فردی مثل حسن سمنانی که من نیز خود مدیون او هستم هیچگاه از یاد نمی رود زیرا که ١٠ دقیقه صحبت وی با خود من چنان تاثیری بر رویم گذاشت که وصف ناشدنی است. اگر پسرکلی در سخت ترین شرایط فقر چنان درخشیده که آمریکایی‌ها دو بار او را به عنوان مرد سال دانش و فضیلت برگزیده‌اند باید به عنوان یک خورشید به ایشان بنگریم.

وی سپس به ذکر خاطره ای پرداخت و گفت: در زمان حیات مسیح الله ذبیحی مراسمی در تالارشهرداری که بعدها سالن کشتی شد با حضور منوچهر ستوده استاد دانشگاه تهران برگزار گشت. در آن مراسم ستوده مرا که شاگردش بودم صدا کرده و گفت فلانی بیت شعری از حافظ را انتخاب و به  من بگو تا در این مراسم بخوانم. من به ناگاه یادم از این آمد " این که پیرانه سرم صحبت یوسف بنواخت / اجر صبریست که در کلبه احزان کردم." استاد ستوده هم مطلع این بیت را به آن افزود و آن روز مراسم خیلی خوبی برای زنده یاد ذبیحی برگزار شد. آری این راهی که ماندگاران رفتند راه عشق است و اگر ذبیحی‌ها شناخته نمیشوند بدین خاطر است که راه عشق شناخته نمی‌شود.

رئیس شورای شهر گرگان یادآور شد: استاد بدیع الزمان فروزانفر وقتی در دانشگاه تهران فهمید من گرگانی هستم با آن مقام علمی‌اش به من گفت " سلام گرم مرا به مسیح ذبیحی برسانید و قدرشان را به مردم گرگان بگویید تا منزلت او را ارج نهند. "