گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

گرگان در جمع هشت تيم برتر بسكتبال ايران
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱:٢٧ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۸٦
 

تيم بسكتبال شهرداري گرگان با پيروزي ۷۷ بر ۶۱ در مقابل آرارات تهران در ديدار سوم دور اول پلي‌آف، به جمع ۸ تيم برتر سوپرليگ بسكتبال باشگاههاي كشور راه يافت.

در اين ديدار كه عصر ۵شنبه ۱۱ بهمن در سالن امام گرگان برگزار شد، بازيكنان شهرداري از همان ابتدا با حمايت ۴هزار تماشاچي پرشور گرگاني و اجراي مناسب تاكتيكهاي ايزدپناه برتري خود را بر حريف ديكته كرده و در پايان با اختلاف ۱۵ امتياز ،رقيب تهراني خود را با شكست بدرقه كردند.

شهرداري با اين پيروزي ميبايست روز دوشنبه ۱۵ بهمن ماه ديدار رفت خود را  با مهرام تهران- تيم اول دور مقدماتي- در گرگان برگزار كند و ۵شنبه ۱۸ بهمن‌ماه نيز براي انجام ديدار برگشت در تالار بسكتبال ورزشگاه‌آزادي  تهران حضور يابد.

در صورتي كه هريك از اين دو تيم در جدال با يكديگر زودتر به ۲ پيروزي دست‌يابند به جمع چهار تيم برتر بسكتبال كشور راه يافته و تيم ديگر بايد براي كسب مقامهاي پنجم تا هشتم ديدارهاي خود را ادامه دهد.

در صورتي كه اين دو تيم از دو بازي خود با يكديگر داراي يك پيروزي و يك شكست شوند ديدار سوم در زمين تيمي برگزار ميشود كه داراي تفاضل گل بهتري از مجموع دو ديدار ابتدايي باشد.

اما با بررسي نتايج گرگان تا به اينجاي كار ميتوان گفت گرگاني‌ها با توجه به سرمايه‌گذاري نازل ۳۰۰ميليون توماني خود در سوپرليگ ۸۶، عملكرد قابل‌قبولي داشته‌اند. بماند آنكه به غير از شهركرد، ديگر تيمهاي حاضر در جمع هشت تيم، در اين فصل سه الي چهار برابر گرگان هزينه كرده‌اند و تيمي همچون پرديس متحد قزوين با يك ميليارد تومان هزينه نتوانسته به جمع هشت تيم راه يابد.

در اين بين نميتوان از نقش مضاعف تماشاچيان گرگاني كه با حمايت بي‌شائبه‌شان از تيم شهرداري، سبب ايجاد انگيزه در بين بازيكنان و استرس در حريفان شدند بي‌تفاوت گذشت.‌تماشاگراني كه بسياري از تيمهاي حاضر در سوپرليگ ايران غبطه‌آنها را ميخورند.

محمد‌مهدي ايزدپناه سرمربي و كاپيتان سابق تيم ملي ايران نيز با هدايت خردمندانه تيم كم‌مهره‌ اما بي‌حاشيه گرگان و رهنمون ساختن آن به جمع هشت تيم برتر سوپرليگ ايران ثابت كرد كه از تواناترين مربيان ايراني است.بماند آنكه جمعي از حاشيه‌سازان بسكتبال گرگان بعد از چند نتيجه نامطلوب به شدت عليه نماد بسكتبال گرگان موضع گرفته و قصد تخريب وي را داشتند. اما ايزدپناه با تغيير تاكتيك تيم به خصوص در بازي دوم پلي‌آف با آرارات در تهران و به‌تبع آن پيروزي بر اين حريف با ۲۶ امتياز اختلاف بار ديگر هنر كوچينگش را به رخ همگان كشيد.

اما بازي ۵شنبه شب گرگان و آرارات دو تماشاگر ويژه هم داشت. يحيي محمود‌زاده استاندار با حضورش درسالن و مشاهده شور و تعصب تماشاچيان بسكتبال گرگان، در گفت‌و گو با سيماي استان و نيز بازيكنان گرگان در رختكن، قول جلب اسپانسري قوي براي تيم در سال آينده را داد. سيد سبحان حسيني نماينده مردم گرگان و آق‌قلا تيز هنگامي كه پس از مدتها در اين بازي در سالن حضور يافت با درخواستهاي متعدد تماشاچيان جهت پيگيري براي ساخت سالني بزرگتر مواجه شد.

گفتنيست با وجود پخش مستقيم بازي از سيماي استان، دهها نفر از جوانان گرگاني با وجود در دست داشتن بليط پشت درهاي بسته ماندند.