گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

شهرداری گرگان 92 دانشگاه آزاد تهران91 / گرگانی‌ها پیروز نفس‌گیرترین جدال هفته
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۸:٢٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٤ آذر ۱۳۸٧
 

دیدار پر افت و خیز شهرداری گرگان با دانشگاه آزاد تهران با پیروزی ٩٢ بر ٩١ گرگانی‌ها در وقت اضافه به پایان رسید.

در این دیدار که عصر پنجشنبه ١۴ آذر در حضور تماشاگران بی‌شمار گرگانی و از سری رقابت‌های هفته هفتم سوپرلیگ بسکتبال باشگاه‌های کشور برگزار شد تیم گرگان با مجتبی بنی‌عقیل، سیامک ویسی، رابرت براون، مهدی عسگرنژاد و فرید زرقی بازی را آغاز کرد.

عکس ها: حامد خورشیدی

در ده دقیقه اول گرگانی‌ها که به شدت از سوی تماشاگران حمایت می‌شدند با تکیه بر بازی هماهنگ تیمی‌شان با نتیجه ٢٣ بر ١٨ در مقابل حریف تهرانی به پیروزی رسیدند.

در کوارتر دوم دانشگاه‌آزادی‌ها که با جو سالن بیشتر آشنا شده بودند با توجه به برتری‌شان در ریباندها، فاصله امتیازات خود را با گرگان کم تا نیمه اول دیدار با نتیجه ٣٩ بر ٣٧ به سود گرگان به پایان برسد.

دانشگاه آزاد در ده دقیقه سوم روند صعودی خود را ادامه داد به طوری که برای اولین بار در طول این بازی ، در این کوارتر با استفاده از ضعف گرگان در  دفاع  ۴٩ بر ۴٨ از شهرداری‌چی‌ها پیشی گرفت. لیکن در نهایت این گرگانی‌ها بودند که با پیروزی ۵٧ بر ۵٣ پیروز این کوارتر شدند. مصدومیت سیامک ویسی از ناحیه سر از حوادث این کوارتر بود.

ده دقیقه چهارم با برتری گرگانی‌ها آغاز و حتی فاصله امتیازات دو تیم به ١١ نیز رسید. اما بازی هوشمندانه دانشگاه آزادی‌ها سبب شد آنها این اختلاف امتیاز را جبران و حتی در ثانیه‌های پایانی بازی و در حالی که دو تیم در امتیاز ٧۶ مساوی بودند فرصت پیروزی نیز داشته باشند.

در پنج دقیقه وقت اضافه ، دانشگاه آزاد حتی پنج امتیاز نیز از گرگان پیش افتاد اما بازیکنان شهرداری با تکیه بر سختکوشی و هوشمندی‌شان این اختلاف امتیاز را جبران و حتی در هفت ثانیه به پایان بازی سه امتیاز نسبت به حریف برتری داشتند. در این بین و در حالی که وقت قانونی بازی به پایان رسیده بود حریف با تصمیم معنادار داور بازی صاحب سه پرتاب پنالتی شد.

دو پرتاب اول بازیکن دانشگاه آزاد گل و در حالی که نفسهای هزاران هوادار گرگان در سینه حبس شده بود پرتاب آخر وی به خطا رفت تا گرگان این بازی پر فراز و نشیب را با نتیجه ٩٢ بر ٩١ به سود خود به پایان رسانده و  در پایان هفته هفتم رقابتها صاحب سه پیروزی و چهار شکست باشد.

در حاشیه دیدار:

- با درخواست هواداران بسکتبال گرگان از فدراسیون و با توجه به حساسیت‌های موجود نسبت به داوری امیرحسین صفرزاده، تیم داوری این دیدار دستخوش تغییر شد.

- محمودزاده استاندار و نوری معاون سیاسی امنیتی استانداری و رئیس هیئت بسکتبال استان از تماشاگران این بازی در اواخر آن بودند. هواداران بسکتبال گرگان در شعارهایشان ضمن تشویق آنها خواستار حمایت بیشتر از این رشته باسابقه استراباد شدند.

- عنایت الله آتشی دبیر سابق فدراسیون بسکتبال و نیز گزارشگر و کارشناس این رشته در صدا و سیما که بارها به انحای مختلف از تیم باسابقه گرگان حمایت کرده ،در حالی که به عنوان مدیر فنی دانشگاه آزاد در گرگان حضور یافته بود به شدت مورد تشویق گرگانی‌های قدرشناس قرار گرفت.

- مهران حاتمی سرمربی دانشگاه آزاد در طول بازی بارها به جهت ایجاد جنگ روانی به داوران و ناظران بازی معترض شد و حتی درگیری وی با نماینده فدراسیون می‌رفت که به جاهای باریک کشیده شود.

- بعد از پایان این دیدار نفسگیر ، بازیکنان و کادر گرگان به خواست ایزدپناه سرمربی تیم، در وسط زمین حلقه شادی تشکیل دادند.

- پیروزی بسکتبال گرگان در این بازی سبب شد بسیاری از نونهالان و نوجوانان در انتهای دیدار چه در داخل سالن و چه خارج از آن به شادمانی بپردازند.

- این دیدار به صورت مستقیم از شبکه استانی پخش شد.

- با توجه به قدرت تیمهای حاضر در فصل جاری سوپرلیگ، ضرورت دارد هر چه سریعتر بازیکن دوم خارجی گرگان به این تیم بپیوندد.

 ------------------------------------------------------------------------------------------

مسابقات بسکتبال زیرگروه باشگاه‌های کشور

پنجشنبه 14 آذر ساعت 19:30 سالن امام

گاز گرگان 70

بیک کرج 50

---------------------------------------------------------------------------------

دیگرعکس های حامد خورشیدی عکاس هنرمند گرگانی را در ادامه مطلب ببینید