گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

ناظری نه لطفی آری!
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱٠:۳٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۸٧
 

کنسرت شهرام ناظری در گرگان که قرار بود در روزهای 26 و 27 آذر در سالن امام خمینی برگزار شود فعلا" به تعویق افتاده است.

لیکن محمدرضا لطفی استاد گرگانی موسیقی سنتی ایران در اواخر آذر و اوایل دی ماه سال جاری شش شب به همراه گروهش در تالار فخرالدین اسعد گرگانی به اجرای برنامه خواهد پرداخت.

لطفی که در سال 1325 در گرگان متولد شده به تشویق برادر بزرگترش آموزش تار را در گرگان آغاز و در سال 1342 استعداد خود را با کسب جایزه نخست در جشنواره موسیقیدانان جوان نمایان ساخت.

نوازنده تار و سه تار، نواساز و مدرس، محقق و مولف که اعتقاد دارد گرگان او را موسیقیدان کرده در سال 1364 در اوج شهرت در بین ایرانیان ، به خارج از کشور مهاجرت و زمینه ساز آشنایی جهانیان با موسیقی سنتی ایران شد.

وی که در سال 1384 پس از بیست سال دوری از وطن به ایران بازگشت بارها در گفت و گوهای متعددش ابراز علاقه کرده بود در گرگان شهری که طبیعت و مردمانش بر او تاثیر بسیاری گذاشته اند به اجرای کنسرت بپردازد لیکن این موضوع به دلایل مختلف به تعویق افتاده بود.

استاد محمد رضا لطفی

زمان اجرای کنسرت محمدرضا لطفی در گرگان 28 و 29 آذر و 2و 3 و 5 و 6 دی خواهد بود. قیمت بلیت طبقه اول تالار در این کنسرت 20 هزار تومان و طبقه دوم 15 هزار تومان میباشد.

بلیط این کنسرت از پنج‌شنبه14آذر در محل گیشه‌تالار، موزیک بابک، موزیک روزبه و فروشگاه محصولات موسیقی کریمی(بازار امام) به فروش می رسد.