گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

ورود معتمدان گرگان به بحث تبدیل اماکن اداره کل دخانیات به فضاهای فرهنگی
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٢ آبان ۱۳۸٧
 

ساعت 10 صبح امروز یکشنبه دوازدهم آبان، سی نفر از پیشکسوتان فرهنگی، ورزشی و معتمدان گرگانی به همراه برخی اعضای شورای شهر و شهردار به جهت پیگیری انتقال ساختمان اداره کل دخانیات استان از محل فعلی و ایجاد فضای فرهنگی در آن ، در دفتر مدیرکل دخانیات حضور یافتند.

در ابتدای این جلسه عبدالرضا چراغعلی  رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیست شهری شورا با بیان پیشینه فرهنگی و تاریخی گرگان زمین خواستار مساعدت اداره کل دخانیات برای این جا به جایی و تمرکز بخشی از فعالیتهای فرزندان این دیار در مکان مذکور که در مناسبترین نقطه شهر قرار دارد شد.

سپس ابراهیم صالحی رئیس اسبق آموزش و پرورش گرگان، با اشاره به ضرورت توجه به مسائل فرهنگی شهرستان اظهار داشت: اقدام مثبت مدیران در این راه در حافظه مردم و نامه اعمال آنان ثبت میشود.

در ادامه قلیشلی رئیس شورا، قول هر گونه همکاری از سوی اعضای شورا به جهت انجام تهاتر و واگذاری زمین معوض به دخانیات داده و گفت: تبدیل فضای موجود به مکان فرهنگی گرگان سبب ایجاد تحولی بزرگ در شهر خواهد شد.

سپس شهری مدیرکل دخانیات استان نظر مساعد خود را جهت جا به جایی زمین  دخانیات که بین خیابان های اول و دوم لشگر قرار دارد اعلام و به جهت پیگیری مراحل قانونی واگذاری مستحدثات و عرصه اداره مذکور قول مساعد داد.

ابراهیم کریمی شهردار گرگان نیز به اقدامات انجام شده جهت این جا به جایی اشاره و پیشنهاد شهرداری برای زمین معوض را بیان کرد.

شهردار گرگان همچنین خواستار ورود نمایندگان مجلس به این قضیه و پیگیری وی‍ژه از سوی آنان به جهت برگزاری جلسه با حضور وزیر صنایع و مدیران ارشد استانی، و در نهایت کسب موافقتهای لازم شد.

............................................................................................

پی نوشت: گویی با پیگیری ویژه صورت گرفته از سوی مقامات شهری و شهرستانی و البته همراهی معتمدان گرگانی، موافقت مدیران استانی دخانیات اخذ گردیده و در این بین ادامه کار نیازمند ورود نمایندگان گرگان و آق‌قلا و البته استان به این قضیه است. گدشت زمان و سرانجام این موضوع، میزان توانایی نمایندگان را اثبات خواهد کرد.