گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

روزی که همه اسپورت پوشیدند/ پیاده روی همگانی در گرگان
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ٢:٢٦ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٠ آبان ۱۳۸٧
 

برگزاری پیاده روی های همگانی چندده هزار نفری در مراکز استانها در روزهای جمعه با جوایز متعدد و پخش مستقیم از شبکه سه، برنامه جدید فدراسیون ورزشهای همگانی است. لیکن بسیاری تصور نمیکردند رقم 200 هزار نفر پیش بینی شده برای انجام این برنامه که البته بسیار بیشتر از مراکز دیگر استانها بود در گرگان تحقق یابد. لیکن جمعیت عظیمی در استراباد از این برنامه استقبال کرده به طوری که پاشا مدیرکل تربیت بدنی استان در برنامه زنده ای که از محوطه باباطاهر برای کل ایران پخش میشد این رقم را 300هزار نفر اعلام کرد. بماند آنکه با توجه به خیل جمعیت حاضر در این مراسم بسیاری رقم واقعی را باز هم بیش از این میدانند.

حضور خانوادگی گرگانیها در این مراسم بسیار مشهود بود به طوری که میشد شرکت پدر و مادرهای بسیاری را به همراه فرزندان و البته پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها در این برنامه شاهد بود.

همچنین حضور دختران گرگانی در سنین مختلف و برتری جمعیت آنان نسبت به آقایان حاضر در برنامه نیز از ویژگیهای جالب پیاده روی همگانی در گرگان بود.

البته طی روزهای گذشته تعدد افراد حاضر در مقابل مکانهای ثبت نام پیاده روی همگانی بسیاری را تعجبزده کرده بود. بماند اینکه این حضور در روز پنجشنبه و درمقابل تربیت بدنی گرگان به گونه ای بود که عبور و مرور عابران با مشکل مواجه شده بود.

عدم حرکت روان جمعیت شاداب در کیلومترهای بسیاری از مسیر پیاده روی به سوی ناهارخوران، صحنه های جالبی را رقم زده بود که مطمئنا" شاید دیگر به این زودی ها شاهد آن نباشیم.

البته شایسته است که مسئولان استانی و شهرستانی با مشاهده این علاقه گرگانیان به ورزش زمینه رفع کمبودهای ورزشی این دیار که نزدیک به 40 درصد جمعیت استان را در خود جای داده، فراهم کنند. 

پیاده روی بزرگ همگانی هر چند که ضعف هایی در برنامه ریزی با خود به همراه داشت لیکن به جهت تجربه اول برگزاری این برنامه و بزرگی حرکت میتوان از آنها چشم پوشی  و تشکری نثار مردم و مسئولان استانی و شهرستانی از جمله استانداری، فرمانداری، شهرداری و علی الخصوص تربیت بدنی استان و گرگان کرد.

                    مطلب مرتبط گرگان ما:

                     http://gorganma.persianblog.ir/post/310/