گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

نگاهی به نتایج تیمهای گرگانی در لیگ دسته اول فوتبال و سوپرلیگ بسکتبال
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۸:۳٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٥ آبان ۱۳۸٧
 

تیمهای گرگانی در لیگ دسته اول فوتبال کشور و سوپرلیگ بسکتبال بانوان و آقایان صاحب سه پیروزی و یک شکست شدند.

تیم فوتبال اتکا گرگان در حالی به مصاف شاهین اهواز تیم قدیمی فوتبال خوزستان میرفت که مبین درخشان هافبک گلزن فصل گذشته خود را به دلیل مصدومیت در اولین بازی در اختیار نداشت.

در بازی مذکور که در ورزشگاه تختی اهواز برگزار میشد تیم شاهین که به لطف تصمیم فدراسیون مبنی بر افزایش تیمهای دسته اول، علیرغم سقوط به دسته دوم در فصل گذشته فرصت مجددی برای خودنمایی در لیگ آزادگان یافته بود سعی بر کسب سه امتیاز بازی داشته و از این رو حرکات خود را بر نفوذ از عمق دفاع اتکا استوار کرده بود.

از آن سو گرگانیها نیز بر قدرت بدنی و ضدحمله‌های سرعتی‌شان تکیه کرده بودند. در این بین مهدی ودادی در دقیقه 19با استفاده از پاس بلندی که در اختیارش قرار گرفت با دروازه‌بان اهوازی تک به تک و اتکا را یک بر صفر پیش انداخت.

در ادامه بازی و در دقیقه 36 محمدحسین چریم از روی نقطه پنالتی بازی را به تساوی کشاند. در نیمه دوم گرگانیها که برتری محسوسی به حریف داشتند نهایت استفاده را از آفسایدگیری غلط مدافعان شاهین اهواز برده و در دقیقه 52 توسط رامین غفوری به گل برتری دست یافتند.

اخبار دریافتی از اردوی تیم اتکا گرگان حاکی از آن است آنان با پیروزی در زمین حریف در هفته اول بازیها، دارای روحیه‌ای دوچندان شده و امید بسیاری به کسب پیروزی در دومین بازی خود که این هفته در گرگان و در مقابل تراکتورسازی تبریز برگزار میشود دارند.

اما اولین بازی تیم شهرداری گرگان در چارچوب رقابتهای سوپرلیگ بسکتبال کشور با حاشیه‌هایی همراه بود.

قضاوت دیدار شهرداری گرگان با آرارات تهران را که در زمین اختصاصی حریف برگزار میشد امیرحسین صفرزاده بر عهده داشت. داوری که بدون استثنا همه داوریهایش در بازیهایی که یک سوی آن گرگان بوده به جنجال کشیده شده است.

مطابق معمول  این دیدار نیز بنا به گفته شاهدان،همچون مسابقه‌های قبلی با قضاوت بودار صفرزاده  و به تبع آن اعلام خطاهای بیمورد از بازیکنان گرگان، گرفتن دیسکالیفه و .... همراه بود تا تیم گرگان در روزی که توانایی برتری بر حریف را داشت تنها با دو امتیاز و نتیجه 92 بر 94 مغلوب حریف خود شود تا همانگونه که ایزدپناه سرمربی گرگان در پایان بازی خطاب به صفرزاده گفت با داوری اینگونه وی، ماهها زحمت گرگانیها به هدر رود.

با توجه به به راه افتادن جو احتمالی از سوی برخی رسانه‌های جهت دار علیه تیم گرگان، بهتر است مسئولان تیم شهرداری از هم اکنون تدابیر لازم را به کار بسته تا تیم اینگونه در داخل زمین مظلوم واقع نشده و از آنسو مورد هجمه حریفان و رسانه‌ها نیز قرار نگیرد.

بانوان بسکتبالیست گرگان نیز در چارچوب رقابتهای سوپرلیگ بسکتبال باشگاه‌های کشور در پنجشنبه و جمعه هفته گذشته دو پیروزی شیرین کسب کردند.

دختران سختکوش گرگانی که تحت لوای رشددانه گرگان به جدال با رقبا میپردازند در بازی اول با نتیجه 64 بر 55 آریا شمیرانات را شکست دادند.

فرزندان گرگان زمین در دیدار دوم خود نیز با نتیجه 75 بر 55 راه‌آهن تهران را شکست داده تا به اینجای کار در سوپرلیگ بسکتبال کشور صاحب، چهار برد و یک شکست باشند.

تیم رشددانه گرگان در بازیهای گذشته خود ابتدا به جهت عدم حضور حریف در مقابل شهرداری کرمان 20 بر صفر برنده اعلام شد. دختران گرگانی همچنین در بازی بعد خود و در یک جدال نزدیک 71 بر 72 مقابل حجاب شیراز شکست خورده لیکن بانتیجه 83بر 60 هفت الماس قزوین را از پیش رو برداشتند.

در چارچوب رقابتهای فوتبال دسته دوم باشگاههای کشور، نیز تیم آرد گرگان ساعت 2:30فردا دوشنبه ششم آبان در استادیوم آزادی گرگان به مصاف فولاد یزد می‌رود.

به دلیل تغییر و تحولات در هیئت فوتبال استان، وضعیت تیم آرد گرگان تا مدتی پیش نامشخص بوده و حتی صحبتهایی مبنی بر خروج امتیاز تیم از گرگان شنیده میشد. بماند آنکه با عدم پرداخت طلب بازیکنان فصل گذشته، احتمال تعلیق تیم نیز وجود داشت. لیکن با اقدام شایسته پاشا مدیرکل تربیت بدنی مبنی بر حفظ امتیاز تیم در گرگان و از آن سو ریسک شجاعانه هیئت فوتبال شهرستان در جهت پذیرش تیم، اقدامات در جهت رفع تعلیق و دریافت مهلت از فدراسیون، یافتن اسپانسر و فراخوان بازیکنان در مدت زمان باقیمانده تا مسابقات آغاز شد.

در این بین با توجه به این مدت کوتاه ، بازیکنان چندان مطرحی جذب تیم نشده و از این رو بیم‌هایی به جهت نتیجه نگرفتن آرد در فصل جاری وجود دارد. این موضوع و البته برخی حاشیه‌های موجود سبب شد نیسان باقری سرمربی این تیم چهار روز مانده به اولین بازی تیم از منصب خود کناره‌گیری و علی سعیدی مربی تیم جای او را بگیرد.

البته با توجه به جوان بودن بازیکنان تیم آرد گرگان و مسلح بودن آنان به سلاح انگیزه، آنان میتوانند در صورت کسب اعتماد به نفس در گذر زمان بحرانهای موجود را پشت سر بگذرانند.

پیشکسوتان فوتبال گرگان نیز باید بدانند آرد گرگان آبروی فوتبال این دیار بوده و شیرینی شهد موفقیتش متعلق به همه آنهاست.