گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

گام به گام تا نابودی بسکتبال گرگان
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٦ شهریور ۱۳۸٧
 

دیروز که شادمانی تماشاگران حاضر در خانه بسکتبال ورزشگاه آزادی تهران را دیدم که از پیروزی تیم بسکتبال جوانان ایران بر قزاقستان و کسب مقام قهرمانی آسیا ، به وجد آمده بودند باز به یاد گرگان و تماشاگران بسکتبال آن افتادم. تماشاگرانی که با هزار سختی در سالن حاضر و تنها انتظار داشتن تیمی خوب و آبرومند را دارند.

تیم گرگان ریشه‌دارترین تیم حاضر در سوپرلیگ بسکتبال ایران بوده و بدون اغراق باید گفت بسکتبال در گرگان در مقام مقایسه با دیگر نقاط ایران  بیشترین هوادار را دارد. ولی افسوس که بسکتبال گرگان هر سال با مشکلات مالی مواجه بوده و به جهت بی‌برنامه‌گی تا آستانه مسابقات سوپرلیگ، اسپانسر آن و میزان بودجه تیم مشخص نیست.

در این بین هر سال، وعده رفع مشکلات به سال بعد داده شده و سال به سال نیز دریغ از پارسال.

در فصل جاری رقابتها هم علیرغم قولها و وعده‌های گذشته، باز همان آش و همان کاسه و حیف بر احساسات هزاران تماشاگری که با پیروزی گرگان،موجی از شادمانی و نشاط آنها را فراگرفته و با شکستش زانوی غم بغل میگیرند.

کاش مسئولان ذیربط گرگان و استان، نمایندگان مجلس و ... بازی دیشب ایران و قزاقستان و شور تماشاگرانی را که شوق پیروزی تیم مورد علاقه‌شان آنها را به سالن و حمایت اینگونه‌شان از ایران سوق داده بود میدیدند ، بر سر تعصب آمده و به خاطر هزاران جوان گرگانی ، که تنها خواسته‌شان حمایت از ورزش این دیار تاریخی است فکری به حال بسکتبال گرگان میکردند که در آستانه رقابتها به جهت مشخص نبودن وضعیت مالی‌اش، حتی نتوانسته با بازیکنان بومی عقد قرارداد کند.

کاری نکنیم که با نابودی بسکتبال گرگان، هزاران جوان گرگانی عصرهای پنجشنبه به جای سالن ورزش راهی ناکجاآبادها شوند.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

              گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران از مشکلات بسکتبال گرگان:

           http://www2.irna.ir/fa/news/view/menu-155/8706146330105938.htm