گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

اعتراض به تخريب زمينهاي فوتبال محلات گرگان
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۳:٠٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢ بهمن ۱۳۸٦
 

رئيس‌كميسيون فرهنگي‌اجتماعي و زيست‌شهري شوراي شهر گرگان، با ارسال نامه‌اي به مدير‌كل تربيت‌بدني استان نسبت به تخريب تدريجي زمينهاي فوتبال محلات گرگان اعتراض كرد.

در نامه مهندس چراغعلي به پاشا آمده است:زمينهاي‌خاكي  محلات، منشا آغاز فوتبال بسياري از بازيكنان بزرگ اين رشته در گرگان،‌استان و ‌كشور، و سرآغاز هنرنمايي آنان در عرصه‌هاي بزرگتر‌و نيز محل گذران اوقات فراغت نونهالان، نوجوانان و جوانان بوده است.

در ادامه اين نامه آمده است:در گوشه و كنار شهر گرگان نيز زمينهاي فوتبال محلات با نامهاي كابرن،امامرضا،قزاق‌محله،گرگانجديد،شهرك‌پنبه، ميدان بسيج،ويلاشهرو..... در طول ساليان متمادي بازيكنان بزرگي به تيمهاي مطرح گرگان و استانهاي گلستان و مازندران‌معرفي كردند‌كه با اين وجود ‌و مقايسه‌گذشته با ضعف فعلي فوتبال گرگان ميتوان گفت شايد تا حدودي اين ضعف ،مرهون از بين رفتن اين زمينها به جهت ساخت و ساز‌در آنها، تغيير كاربري‌و ... بوده تا جوانان شهر ۳۰۰هزار نفري گرگان به‌جز زمين استاديوم‌آزادي كه آن‌هم در اكثر اوقات غيرقابل استفاده است‌مجالي براي بروز استعدادهاي‌خود نداشته باشند.

عضو شوراي شهر در ادامه آورده است:متاسفانه در اين بين با صدور مجوز براي ساخت تعدادي سالن ورزشي در گرگان،سنتي باب شده كه با انتخاب ساده‌ترين راه‌ممكن،باقيمانده زمينهاي محلات جهت احداث اين سالنها در نظر‌گرفته ميشود‌كه با اين موضوع رشته‌اي فداي رشته ورزشي ديگري شده و سالنها نيز آن حالت استفاده عمومي را نخواهد داشت.

مهندس چراغعلي در ادامه دو پيشنهاد ارائه كرده است. يكي آنكه‌تربيت‌بدني با همكاري نهادهاي ذيربط همچون شهرداري و فرمانداري و .... احداث چند زمين فوتبال در محلات را مدنظر داشته باشد. دوم آنكه به‌جهت نياز مركز استان به سالنهاي ورزشي و ضرورت رفع نياز جدي گرگان در اين زمينه،اعتباري براي تملك زمينهاي مد‌نظر لحاظ شود.