گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

گرگانی های خوش غذا
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۸:٠٤ ‎ب.ظ روز جمعه ٤ امرداد ۱۳۸٧
 

بعید است اگر شما مغازه ای مرتبط با اغذیه و اشربه از هر نوع در گرگان افتتاح کرده و با رعایت حد واسط استانداردها با معضلی به نام کمبود مشتری مواجه شوید. اگر خود سبب شکست تجاری تان نشوید مطمئن باشید که گرگانی های خوش غذا و دست و دل باز هیچ گاه اجازه نخواهند داد عفریت کسادی بازار به سراغ شما بیاید.

گرگانی ها از پیر و جوان علاقه بسیاری به ته بندی در ساعات مختلف روز داشته و این ته بندی میتواند سه سیخ جیگر مخلوط یا دو مغز و یک پاچه، و یا شاید ساندویچی چیزبرگر باشد. و در این بین خوش غذاهای حرفه ای با گذشت زمان متوجه شده اند که کدام ساندویچی، رستوران، و ... تخصصش در طبخ چه نوع غذایی است.

چلوکباب خوشمزه را میتوانید از رستوران فردوس یا همان سرحدی در نعلبندان تهیه کنید. رستوران مذکور با آنکه چندان رنگ و لعابی ندارد لیک غذاهایش در بین گرگانیان شهره بوده و از این رو بسیاری را در ظهرهای جمعه میتوان قابلمه به دست در صف تهیه چلوکباب سرحدی یافت.

اگر طالب نوش جان کردن همبرگری ویژه هستید اغذیه 444 در مقابل بیمارستان دزیانی و جنب قزاق محله را پیشنهاد میکنیم.

اما اغذیه جهان نما که روبروی سینما مولن روژ واقع شده به خوراک سوسیس های پرسی اش شهره است. البته به جهت کوچکی فضای مغازه در ساعات پایانی شب ، یافتن جا برای خوردن غذا داخل مغازه بسیار مشکل است.

کله پاچه پر و پیمان و به معنای واقعی کله پاچه را میتوانید از چهارفصل در مجاورت حوزه علمیه تهیه کنید. صاحب این مغازه در سوئد نیز به این کار اشتغال داشته و پس از بازگشت به شهر خود گرگان نیز دوباره، همان حرفه را ادامه داده است.

جگر که به یکی غذاهای خاص گرگانیها شهره است را میتوانید از جگرکی های متعدد خیابان شهدا یا مطهری تهیه کنید اما ما به شما جگرکی ایده آل در چاله باغ مقابل شهرداری منطقه دو را پیشنهاد میکنیم. جگرکی مذکور که به نام قدرت شهره است ابتدا در فلکه سرخواجه اول خیابان امامرضا واقع بود. لیک به دلیل استقبال بسیار مشتریان و کمبود فضا به مکان جدید انتقال یافت.

علاوه بر مغازه های ذکر شده که هر یک سابقه و اسم و رسمی در بین گرگانیان دارند در سالهای کنونی با افزایش بسیار پیتزافروشی ها مواجه شده ایم که با رقابت خاص موجود مابین آنها هر یک مشتری ویژه خود را دارند.

نمیدانم شما  کدام رستوران، ساندویچی یا .... را پیشنهاد میکنید اما در این بین از هر چه بگذریم از این نکته نباید غافل شد که دست پخت مادران گرگانی چیز دیگری است.