گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

از ورزش اين ديار
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱٢:٠٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳٠ دی ۱۳۸٦
 

نشريه ورزشي حريف چند روز پيش نظرم را به‌جهت ‌معرفي فرد‌ ‌برگزيده‌ورزشي، رويداد ورزشي سال و حاشيه ورزشي اين ديار خواسته بود.

محمد مهدي ايزدپناه را به عنوان چهره ورزشي سال معرفي كردم به اين دليل كه؛ ايزدپناه سال ۸۵ جهت هدايت تيم گرگان به اين ديار بازگشت و در پايان سوپرليگ سال گذشته با حمايت تماشاگران و تلاش بازيكنان، اين تيم را پس از سالها در جايگاه پنجم سوپرليگ قرار داد. اما مصائب ايزدپناه بعد از پايان بازيها آغاز شد. برخي مسئولان به وعده‌هاي خود عمل نكرده و سه بازيكن آمريكايي تيم بعد از گذشت مدتها از پايان بازيها ، به دليل عدم دريافت وجه قراردادشان در گرگان سرگردان بوده و گويي تنها كسي هم كه در قبال آنها احساس مسئوليت ميكرد ايزدپناه بود كه با پيگيري بسيار ،بالاخره آنها را از شكايت عليه تيم گرگان و به تبع محروميت احتمالي تيممنصرف كرد. ايزدپناه در سال جاري نيز با وجود پيشنهادهاي متعدد از تيمهاي داخلي و النصر كويت ، باز هم به جهت تعصب و عشقش به گرگان در اين تيم باقي ماند. هرچند كه...... .

همچنين تشكيل اداره تربيت بدني گرگان را از آن رو بزرگترين رويداد ورزشي معرفي كردم كه؛ بعد از تشكيل استان جديد و به تبع آن اداره تربيت بدني استان، شهرستان گرگان فاقد اداره تربيت‌بدني شد و ورزش اين ديار به‌جهت نداشتن متولي و نبود هيئت هاي ورزشي شهرستان دچار آسيبهاي فراواني شد. امكانات ورزشي گرگان در اختيار همه استان قرار گرفت و به غير از چندصد متر چمن مصنوعي‌و.... ، گرگان سهمي از تشكيل استان جديد نداشت ليكن سالنهاي ورزشي بسكتبال، شمشير‌بازي، ژيمناستيك، واليبال و........ سهم گنبد شد و باز خنده‌دار آنكه عده‌اي از ظلم گرگان به .... سخن ميگفتند.  از اين رو تشكيل اداره تربيت بدني گرگان را ميتوان گامي بلند در راستاي احقاق حق ورزش اين ديار هرچند با تاخير ارزيابي كرد.  البته كسب مقام دوم شناي سوپرليگ ايران توسط تيم مهندسي گرگان‌تابلو و خيزش دوباره شناي گرگان را نيز رويدادي مهم ارزيابي كردم.

در بحث حاشيه ورزشي هم به بحث فروش امتياز تيمهاي اترك گرگان و عقاب گنبد اشاره كردم. بعد از انكار معاون تربيت‌بدني و رئيس هيئت فوتبال استان از چگونگي فروش نازل امتياز تيم گرگان در ليگ كشور و سپس رو شدن برگه صورتجلسه واگذاري امتياز تيم كه امضاي وي نيز زير آن نقش بسته ، آقايان به تناقض‌گويي پرداخته و هردفعه رقمي را به عنوان مبلغ فروش اعلام ميكنند. از بحث بي‌تعصبي در فروش امتياز تيم كه بگذريم ذكر اين نكته جالب است كه آقايان پس از دو سال همان امتياز را ۲۰۰ ميليون تومان گرانتر خريده‌اند.