گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

دانشجويان غير‌بومي، فرصتي براي شناساندن گرگان به ايرانيان
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱:٥۸ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٧ دی ۱۳۸٦
 

وجود دانشگاههاي سراسري، آزاد، پيام نور، غيرانتفاعي و .... در گرگان، هرچند محدودتر در مقايسه با ديگر استانها ، سبب شده دانشجويان متعددي از نقاط مختلف كشور براي تحصيل علم ، عازم اين ديار شوند.

مسلما دانشجويان مذكور در طول دوران تحصيلشان در ديار ما، با خاطرات تلخ و شيرين متعددي مواجه ميشوند كه برآيند آنها سبب نقش بستن تصوري خاص از شهرستان و استان ما در ذهن آنان ميشود.

با لحاظ اين نكته كه تبليغ چهره به چهره از موثرترين انواع تبليغات بوده، ميبايست با تمهيدات مختلف از فرصت حضور آنان در گرگان و استان نهايت بهره را برده و موجبات شناساندن اين ديار  به ديگر  ايرانيان را فراهم كنيم.

از اين رو به غير از مسئولان اين دانشگاهها،مردم و مسئولان مختلف اين ديار ،هم به جهت اثبات مهمان نوازي و هم ايفاي نقش مبلغ گرگان توسط آنان، ميبايست در قبال اين دانشجويان احساس مسئوليت كنند.

ايجاد زمينه هاي لازم براي آشنايي آنان با جاذبه‌هاي گردشگري و فرهنگي و نيز قابليتهاي اين ديار در قالب تورهاي جمعي، ايجاد تسهيلات لازم و حتي المقدور رايگان براي استفاده آنان از مراكز فرهنگي و... ،اهداي هديه به آنان در سالروز تولدشان ،حضور در جمع دانشجويان و پيگيري رفع مشكلاتشان توسط مسئولان، و .... ميتواند در ايجاد علقه‌آنها نسبت به گرگان و استان نقش موثري داشته باشد.

و چه شايسته است رئيس شورا يا مسئول كميسيون فرهنگي و شهردار، به هنگام فارغ‌التحصيلي آنها با اهداي شاخه اي گل به همراه لوح شهروند افتخاري، آنها را با خاطره اي خوش از گرگان زمين بدرقه كنند.