گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

بازگشت بزرگمرد بسکتبال گرگان به خانه
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱٠:٢٥ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٥ فروردین ۱۳۸٧
 

اسدالله کبیر سرمربی سابق تیم ملی بسکتبال پس از سالها جهت هدایت تیمهای پایه گرگان، به این دیار بازگشت.

کبیر کاپیتان و سرمربی اسبق تیم گرگان که به دعوت هیئت بسکتبال شهرستان به این دیار بازگشته، در اولین حرکت با گردهم‌آوردن بسیاری از بازیکنان نسل طلایی گرگان که از شاگردان او هستند و نیز  برگزاری جلسه‌ای با آنان بر  استفاده از تجربیات آنها در هدایت تیمهای رده‌های مختلف بسکتبال گرگان تاکید نمود.

براساس طرح اسدالله کبیر، در هر یک از رده‌های نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید با حضور ۵۰ بازیکن بلندقد گرگان دو تیم تشکیل شده و بازیکنان مستعد هر رده سلسله‌وار وارد رده بالاتر و در نهایت تیم اصلی شهر میشوند.

به گفته کبیر در صورت اجرای مناسب طرح مذکور، بعد از پایان سه سال اول تیم سوپرلیگی شهر نه تنها از بازیکنان غیر‌بومی ایرانی بی‌نیاز میشود بلکه میتواند بازیکنان مازاد خود را در اختیار دیگر تیمها قرار دهد.

با حضور اسدالله کبیر در گرگان جهت هدایت تیمهای پایه این دیار و نیز محمد‌مهدی ایزدپناه در راس تیم بزرگسالان شهر امید بسیاری به خیزش مجدد بسکتبال گرگان وجود دارد. به شرط آنکه مسئولان ذیربط با از بین بردن غول حاشیه‌ها و نیز حمایت از دو چهره بین‌المللی بسکتبال گرگان (ایزدپناه و کبیر)، زمینه را برای انجام این مهم فراهم کنند.