گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

پارک‌مشاهیر گرگان یا درمانگاه/ توافقی که صورت نگرفت
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۸:٥٩ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٤ فروردین ۱۳۸٧
 

با آنکه اخبار از توافق سازمان آموزش و پرورش گلستان و شهرداری گرگان جهت الحاق زمین تخریب‌شده ضلع جنوب‌غربی پارک‌(غرب فرمانداری- دبیرستان طالقانی سابق و .... ) به پارک‌شهر و ایجاد بوستان مشاهیر گرگان‌زمین در این قطعه خبر می‌داد، سازمان مذکور در آخرین روزهای سال کهنه اقدام به کلنگ‌زنی درمانگاه فرهنگیان استان در زمین مورد اشاره نمود.
این در حالیست که مقامات شهرداری گرگان ابراز می‌دارند پروانه‌ای برای ساخت درمانگاه فرهنگیان در زمین مذکور صادر نکرده و اقدام سازمان مورداشاره عجیب می‌نماید.
در این بین یک عضو شورای شهر به گرگان‌ما گفت: پس از تخریب دبیرستان طالقانی و درمانگاه فرهنگیان و چشم‌انداز مناسب ایجاد شده از خیابان پنجم‌آذر به پارک، با درخواست شهروندان پیگیریها به جهت الحاق زمین مذکور به پارک آغاز شد. از آنسو فرمانداری نیز اعلام کرد در صورت واگذاری زمینی در سایت اداری حاضر به الحاق زمین فعلی به پارک میباشد. همچنین مذاکره‌هایی با دخانیات و هلال‌احمر جهت توافق برای ایجاد فضای سبز به جای بناهای مذکور انجام شد.

وی گفت: با چندین بار مراجعه به نوروزی رئیس آموزش و پرورش استان ،ایشان عرب رئیس اداره گرگان را جهت مذاکره معرفی کرد. اما در حالی که مذاکره با ایشان در حال نهایی شدن بود با کلنگ‌زنی در زمین مذکور با حضور برخی مسئولین مواجه شدیم.

این مقام مطلع افزود: شهرداری حاضر است معادل فروشگاه و درمانگاه سابق فرهنگیان بعلاوه ۱۰ یا ۲۰ درصد اضافه‌تر زمین در بر خیابان پنجم آذر (ضلع غربی پارکینگ فعلی و مقابل بیمارستان پنج آذر)  به آموزش و پرورش واگذار کند. همچنین به جهت بار سنگین ترافیکی منطقه ،برای ساخت مدرسه ۶ گزینه را در مکانهای دیگر پیشنهاد داده‌ایم که در صورت انتخاب هریک از آنها حاضریم مابه‌التفاوت را پرداخت نماییم.

عضو شورا در ادامه خاطرنشان کرد: در این راستا با استاندار نیز گفت‌و گو شده و با توجه به سرانه پایین فضای سبز در گرگان ، گردشگرپذیر بودن این دیار و ... خواستار ورود ایشان به موضوع شده‌ایم.