گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

افزايش وسعت پارك شهر گرگان
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱۱:٠٤ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٧ دی ۱۳۸٦
 

پس از آنكه آموزش و پرورش به نيت بازسازي دبيرستان دخترانه طالقاني در جنب فرمانداري، اقدام به تخريب بناي دبيرستان مذكور نمود بسياري از گرگانيان كه فضاي باز ايجاد شده حاصل از اين اقدام را مشاهده ميكردند آرزو مينمودند كاش ملك مذكور به پارك ملحق تا علاوه بر افزايش فضاي سبز پارك قديمي شهر ، بوستان گرگان به خيابان ۵آذر يا مولن‌روژ متصل شود.

در اين بين جمعي از فعالان مطبوعاتي گرگان با ارسال نامه هايي به ادارات ذيربط خواستار اقدام لازم جهت تملك فضاي مذكور توسط شهرداري و ايجاد پارك مشاهير گرگان در آن شدند.

پيگيري ويژه موضوع توسط چراغعلي رئيس كميسيون فرهنگي شورا و كريمي شهردار گرگان و همچنين گرزين فرماندار به همراه پوشش مناسب مطبوعاتي اين نامه ، سبب جلب رضايت آموزش و پرورش به جهت معاوضه اين زمين با زمين ديگري شد.

در اين بين طي اقدام مناسب ديگري ، فرماندار با ارسال نامه اي به استاندار تصريح كرد در صورتي كه استانداري زميني را به جهت ساخت فرمانداري مشخص كند حاضر است ساختمان اين نهاد را به منظور توسعه پارك در اختيار شهرداري قرار دهد.

اما جالب آنكه؛ مكاتبات و رايزني هايي نيز با هلال‌احمر و دخانيات  انجام شده تا زمين اين ادارات هم به فضاي سبز تبديل شود.‌

اما خودمانيم اگر تملكهاي لازم صورت پذيرفته و باغ روسها و پاركينگ اتوبوسراني (جنب انتقال خون ) هم به پارك تبديل شود چه ميشود!