گرگان ما GORGAN

که گرگان ریشه در اسطوره دارد / هزاران نکته مستوره دارد

اما و اگرهای حفظ امتیاز تیم فوتبال آرد در گرگان
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ٦:٠٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۸٧
 

در حالی که جوسازی‌ها و پیگیریهای بسیاری به جهت خارج کردن امتیاز تیم فوتبال صنایع آرد از گرگان و واگذاری آن به یکی از چند شهرستان متقاضی دریافت امتیاز تیم مذکور وجود داشت لیکن مدیرکل تربیت بدنی استان همانگونه که چندی پیش در دیدار با ورزشی‌نویسان گرگانی وعده داده بود با خروج امتیاز تیم مذکور از مرکز استان مخالفت و آن را به هیئت فوتبال شهرستان گرگان واگذار کرد.

اقدام شایسته پاشا که تسلیم فشارهای موجود نشد از سویی و از طرف دیگر تصمیم غیرتمندانه اما همراه با ریسک هیئت فوتبال گرگان که تیم مذکور را علیرغم حدود ١٢٠میلیون تومان بدهی به صاحب امتیاز سابق، بازیکنان و .... پذیرفت آثار مثبتی در جامعه ورزشی گرگان زمین داشته و آنها را به بازگشت فوتبال گرگان به روزهای باشکوه گذشته امیدوار کرده است.

هر چند که تیم مذکور سال گذشته نیز تمرینات و مسابقاتش را در گرگان برگزار میکرد لیکن هیئت فوتبال شهرستان هیچ دخالتی در اداره و مدیریت تیم آرد نداشته و با هیچ چسب و سریشی نمیشد پسوند گرگان را به انتهای نام تیم مذکور اضافه کرد. بماند آنکه بخش اعظمی از فصل مسابقات تیم در اختیار افرادی بود که تجربه ثابت کرده بود علاقه آنها به گرگان به مانند .... .

در این بین هر چند تیم اتکا گرگان به عنوان نماینده این دیار در مسابقات لیگ دسته اول کشور به میدان می‌رود لیکن به دلیل ترکیب غیربومی آن در فصل جاری، مربیان و زحمتکشان فوتبال گرگان اصرار بسیاری به حفظ تیم آرد به جهت پشت خط نماندن بازیکنان مستعد گرگانی و پشتوانه‌سازی برای اتکا داشتند.

با این وجود تصمیم پاشا مدیرکل تربیت بدنی استان به جهت حفظ امتیاز تیم مذکور در گرگان مخالفان پیدا و پنهانی نیز داشته است که البته این روزها اقدامات ایضایی خود را شدت بخشیده‌اند. تعدادی از بازیکنان فصل پیش آرد نیز روز گذشته به دفتر مدیرکل تربیت بدنی هدایت و خواستار پرداخت طلب خود شده‌اند. این در حالیست که تنها سه روز از واگذاری تیم مذکور به هیئت گرگان گذشته و در عمل فرصت چندانی برای یافتن اسپانسر و پرداخت بدهی‌ها وجود نداشته است. البته یک منبع آگاه از تشکیک در برخی قراردادهای موجود نام برده و به عنوان مثال به قرارداد یکی از افراد پشتیبانی تیم اشاره میکند.

عبدالرضا چراغعلی رئیس هیئت فوتبال شهرستان گرگان نیز از پذیرفتن تیم مذکور توسط مجموعه‌اش به عنوان یک ریسک نام برده و میگوید: نمیخواستیم در دوره حضور ما حق مسلم گرگان از این شهرستان خارج شده و از این رو با وجود بدهی سنگین تیم و مسائل حاشیه‌ای، این تیم را پذیرفتیم.

وی می‌افزاید: ما به جهت تعصب  به گرگان محکم ایستاده‌ایم اما رفع مشکلات این تیم تنها با تعصب و غیرت امکان‌پذیر نیست بلکه نیاز است مجموعه فرمانداری، نمایندگان مجلس، تربیت بدنی شهرستان و استان و مردم گرگان نیز ما را تنها نگذارند.

چراغعلی که همزمان رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر نیز میباشد ضمن تشکر از پاشا مدیرکل تربیت بدنی استان  و گرزین فرماندار گرگان به جهت برخی پیگیریها در واگذاری امتیاز  تیم مذکور به گرگان میگوید: تیم آرد حیثیت فوتبال و ورزش گرگان بوده و تمام کسانی که به این شهرستان احساس تعلق دارند نباید هیئت فوتبال گرگان را که حتی دفتر مجزا ندارد تنها بگذارند.

وی خاطرنشان میکند: حضور ١١۴ تیم در مسابقات فوتسال جام رمضان پسران و ١٣ تیم در مسابقات دختران گرگان زمین با آن سطح بالای مسابقات، نشاندهنده کمیت و کیفیت استعدادهای ورزش این دیار است.

در این بین پس از انتخاب قنبر جلالی سرمربی سابق فجر گرگان به عنوان مدیرفنی آرد گرگان، اکنون از چهار گزینه به عنوان کاندیداهای هدایت تیم مذکور نام برده میشود . حسن روشن بازیکن سابق استقلال تهران و فوروارد گلزن سالهای دور تیم ملی ایران، علی رازقیان بازیکن گرگانی پلی اکریل اصفهان در لیگ ایران، علی سعیدی سرمربی نام آشنا و کهنه کار تیمهای مختلف گرگان، نیسان باقری بازیکن تحصیلکرده و خوشنام فوتبال گرگان و مسئول کمیته آموزش هیئت شهرستان.


 
 
اندر حکایت افزایش احتمالی کرایه های تاکسی در گرگان
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۸:٠٤ ‎ب.ظ روز شنبه ۳٠ شهریور ۱۳۸٧
 

شنیده ها از افزایش نرخ کرایه های تاکسی در گرگان طی آینده ای نزدیک و بعد از گذراندن مراحل قانونی حکایت میکند.

نرخ دقیق پرداختی از سوی مسافران بابت کرایه،یکی از مسائل مورد چالش بین رانندگان و شهروندان گرگانی در روزها و ماههای ابتدایی اعلام نرخ است. البته ریشه این چالش بیشتر در تصمیمات غیرکارشناسی و البته گاه عمد نهفته است.

انتخاب کرایه های غیررُِند و نامتناسب با پول رایج در بازار، عدم تعیین کرایه برای برخی مسیرها و نظارت نامناسب بر رانندگان از جمله مسائلی است که نه تنها باعث آزار روحی مسافران بلکه سبب ساز ایجاد مشکل برای رانندگان نیز میشود.

به عنوان مثال به جهت کمبود سکه 25 تومانی در بازار، نرخهای 75 تومانی فعلی تاکسی در گرگان تبدیل به 100 تومان شده و از آن سو عدم تعیین کرایه برای برخی مسیرهای پررفت و آمد سبب پرداخت کرایه  ایستگاه بعدی شده است. و در این بین بدا به حال مسافری که بخواهد  به بحث با راننده ای بپردازد که براساس تصمیمی هماهنگ و صنفی میخواهد حرف خود را به کرسی بنشاند.

البته در این موضوع که نرخهای تاکسی فعلی( نرخهای مصوب نه نرخ دریافتی)، با تورم موجود در جامعه همخوانی ندارد بحثیست بدیهی، اما بهتر نیست تصمیم گیرندگان علاوه بر انتخاب نرخ واقعی جهت احقاق حق رانندگان، در راستای استیفای حقوق مسافران نیر بکوشند؟

حسین تجری مدیرعامل جوان سازمان تاکسیرانی گرگان که دانش‌آموخته مقطع کارشناسی ارشد مدیریت است به برگزاری کلاسهای آموزشی برای رانندگان تاکسی به عنوان یکی از برنامه‌های خود در این راستا اشاره میکند.

وی از انتخاب لباس فرم برای رانندگان ، جذب تبلیغات برای داخل خودروها، تشدید نظارتها، و تشویق رانندگان درستکار به عنوان بخشی دیگر از برنامه های سازمان متبوعش نام میبرد.

میپرسیم " چه الزامی وجود دارد که بعد از گذشت مدتی از تعیین نرخهای جدید و عادت مسافران به آنها، برنامه های شما که اکثرا زمانبر میباشند عملی شود؟" و او اینگونه جواب میدهد:در گذشته بحثهایی همچون ساماندهی خودروهای مسافربر شخصی، سهمیه بندی سوخت و رفع مشکل پیش آمده برای برخی رانندگان در این رابطه، و ... بخشی از وقت ما را گرفت. اما مطمئن باشید اگر زمان یاری کند بخش اعظم این برنامه ها را اجرایی خواهیم کرد.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی گرگان همچنین از استقرار ناظران در ابتدای خطوط از آغاز فصل بازگشایی مدارس به جهت الزام رانندگان به فعالیت در زمان موظفی و حرکت در مسیرهای مشخص شده خبر میدهد.

در این بین شهروندان گرگانی انتظار دارند تعیین نرخ جدید کرایه تاکسی در گرگان فارغ از فشارهای برخی لابی های رانندگان و متناسب با سکه های رایج در بازار به جهت جلوگیری از سواستفاده برخی سودجویان صورت گرفته و از آن سو علاوه بر تشدید نظارتها حقوق متقابل مسافران و رانندگان از هر دو سو رعایت شود.


 
 
جشن آغاز سال تحصیلی بر فراز تپه باستانی قلعه خندان گرگان
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱٢:٤٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٥ شهریور ۱۳۸٧
 

جشن آغاز سال تحصیلی با حضور دانش‌آموزان گرگانی و شهرداران مدارس، بر فراز تپه تاریخی قلعه خندان گرگان برگزار میشود.

این برنامه در اولین پنجشنبه بعد از ماه رمضان برگزار و مشتمل بر برنامه‌های شاد تفریحی و فرهنگی میباشد.

برگزاری جشن آغاز سال تحصیلی بر فراز تپه باستانی اما فراموش شده قلعه خندان گرگان که اکنون با  ساخت و سازهای بی‌مبنا و تجاوز بسیار به حریمش دیگر آن شکوه دیرین را ندارد باید به فال نیک گرفت و امیدوار بود تا شاید با تداوم حرکات اینچنینی، قلعه خندان بخشی از آن شکوه دیرینش را بازیابد.

این جشن با پیشنهاد کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیست شهری شورای شهر، و با مشارکت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری،آموزش و پرورش، میراث فرهنگی و گردشگری، و .... برگزار میشود.

____________________________________________________________________________

از قلعه خندان بیشتر بدانیم

 تپه قلعه خندان  که اکنون در مجاورت بلوارالغدیر و اسلام‌آباد قرار دارد در ازمنه پیشین خارج از گرگان قرار داشته و به عنوان تفرجگاه برون شهری گرگانیان مورد استفاده قرار گرفته ،و علاوه بر زیبایی طبیعی دارای ارزشهای تاریخی هم بود.

 قلعه تدافعی و باستانی غرب گرگان و نیز آکروپل شهر استراباد در زمان اشکانیان بر روی تپه مذکور قرار داشت.

در تاریخ بیهقی آمده است: هنگامی که سلطان مسعود غزنوی هزار سال پیش به گرگان حمله کرد جهت نشیمنگاه خود و اشراف کشوری و لشگری قلعه‌خندان را انتخاب و چادرهای بزرگی را در این محل برپا کرد. برای خوشایند سلطان مسعود پیشکاران او درختان نارنج و پرتقال را از داخل شهر کنده و در اطراف چادر وی کاشتند.

در سفرنامه رابینو نیز ذکر شده است: رودخانه بسیار خروشانی از تول‌چشمه گذشته که حتی گذر از آن برای بزرگسالان نیز مشکل بود.

 در حاشیه شمالی تپه قبرستان خوجه‌خضر قرار داشت و مردم از شرق، جنوب و غرب تپه استفاده میکردند. قل‌قل چشمه نیز چشمه‌ای با آب بسیار در این محل بوده که بسیاری از استرابادیها در کنار آن حضور می‌یافتند.

 


 
 
دختران گرگانی هم پا به توپ میشوند
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۳:۱٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٤ شهریور ۱۳۸٧
 

بالاخره پس از مدتها کش و قوس ،مجوز برگزاری اولین دوره رقابتهای فوتسال جام رمضان دختران گرگان هم صادر تا دختران گرگانی در قالب تیمهای مختلف از سه‌شنبه شب به مصاف یکدیگر بروند.

هر چند پس از گذشت بیش از ده روز از ماه رمضان و البته پس از پیگیری بسیار، با برگزاری رقابتهای فوتسال جام رمضان شهرستان گرگان موافقت شد لیکن ثبت نام 12 تیم در اولین دوره این رقابتها، نشان دهنده آن است که دختران گرگانی نیز همچون پسران شهرشان علاقه بسیاری به ورزش به خصوص فوتسال دارند.

رقابتهای فوتسال جام رمضان دختران گرگان از سه شنبه 26 شهریور آغاز و به جز شبهای احیا، در دیگر شبها از ساعت 20 تا 23 در سالن حجاب گرگان واقع در کوی چاله باغ برگزار میشود.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پی نوشت یک: رقابتهای بسکتبال جام رمضان دختران گرگان نیز به زودی آغاز میشود.

پی نوشت دو: پس از تصویب هیئت دولت مبنی بر ساخت دو مجموعه بزرگ ورزشی مختص بانوان در استان و انتخاب گرگان و گنبد برای ساخت این دو مجموعه ، در گرگان برخلاف آن یک شهرستان دیگر، همچنان زمین مورد نظر برای ساخت مجموعه بانوان فراهم نشده تا دو میلیارد تومان بودجه مختص این امر همچنان سرگردان باشد.

 


 
 
ما و توفان گرگان
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۳:٢٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۳ شهریور ۱۳۸٧
 

از اول هفته پیش با دوستان برای  پنجشنبه شب لحظه‌شماری میکردیم تا بدون بیم از خواب ماندن صبح فردایش و دیر رسیدن بر سر کار، با دوستان گرگان گردی کنیم و جیگری و زیارتی و .... .

همه چیز خوب پیش می‌رفت، گپ و گفت با دوستان و ذکر خاطراتِ آمیخته با غلو و .... . ساعت 30/3 بامداد جمعه بود که در میان بحثهای سرخوشانه پس  از خوردن خوش‌گوشت و خرخره و مخلوط در خیابان شهدا ، پدر دوستی از همراهان از بهشهر تماس گرفت که اینجا توفانی موحش همه چیز را زیر و رو کرده و ای پسر اگر بیرونی سریع به خانه برو.

و مایی که میخواستیم هر یک متفاوت بودن ما را به رخ دیگری بکشانیم ماشین را ابتدای النگ دره پارک کرده و در تاریکی سوی جنگل روان تا اگر توفان و بارانی آمد مقاومت کنیم و .... .

در دل همه بدون استثنا میخواستیم یکی پیشقدم شده و پیشنهاد عزیمت به خانه‌ها را دهد لیک از جمع ما همه با آنکه ترسیده بودند کسی چیزی نگفت تا برویم و برویم که ناگاه توفان و باران با هم آغاز شدن همان و همگی ما همچنان داغان داغان همان.

و یک پیشنهاد اخلاقی آنکه، اگر ترسیدید بگویید. زیرا درد سینه پهلو کمتر است از عذاب کم آوردن.


 
 
پارادوکس ورزش گرگان
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ٥:۳٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۱ شهریور ۱۳۸٧
 

حضور 114 تیم در مسابقات فوتسال جام رمضان گرگان، 25 تیم در رقابتهای والیبال، 13 تیم در بازیهای بسکتبال، ۶۸ تیم در مسابقات گل کوچک دربنو در بخش آقایان و رقابت قریب‌الوقوع دختران گرگانی در رشته‌های فوتسال و بسکتبال، سبب شده ماه رمضان دیار ما رنگ و بویی ورزشی نیز به خود بگیرد.

وجود این همه تیم در رشته‌های گوناگون،موجب حضور حداقل یک جوان از هر خانواده در این رقابتها و به تبع درگیر شدن بخش اعظمی از خانواده‌های این دیار با مسابقات رشته‌های مختلف ورزشی شده است.

در این بین  طنز تلخ اینجاست که ؛گرگان با وجود این همه علاقمند و استعداد از لحاظ سرانه ورزشی آخرین شهرستان استان محرومی بوده که خود در مقایسه با سایر استانها از لحاظ فضای ورزشی در رده آخر قرار داردو از این رو چه بسیار جوانان گرگانی اعم از دختر و پسر که به لحاظ نبود امکانات ورزشی، از پرداختن به ورزش مورد علاقه خود بازمی‌مانند.

بماند آنکه تناقض بزرگیست اینکه ؛گرگان‌زمین با این همه پتانسیل، دررشته‌های فوتسال و والیبال هیچ تیمی در دسته‌های مختلف لیگهای کشوری  نداشته و بسکتبال آن با آن همه سابقه دیرینه ، با مشکلات فلج کننده بسیار مالی مواجه است .


 
 
بازار نعلبندان گرگان بیش از هزار سال قدمت دارد
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱٢:٠٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۸٧
 

مقدسی در کتاب " احسن التقاسیم فی معرفت الاقالیم" (سال ٣٧۵هجری)، مینویسدمسجد جامع گرگان در میان بازاریست که .... .

اسدالله معطوفی محقق گرگانی با ذکر این مطلب میگوید: از این رو با توجه به نوشته مقدسی بازارچه نعلبندان گرگان حداقل بیش از هزار سال قدمت دارد.

پژوهشگر گرگانی به سند دیگری اشاره و اظهار میدارد: در انتهای وقفنامه شاه طهماسب که متعلق به سال ٩۵٢هجری است از شخصی به نام کربلایی پسر بابا عزیز نعلبندانی نام برده شده و در گزارشی تاریخی متعلق به سال 1232 و زمان فتحعلیشاه نیز به بازارچه نعلبندان اشاره شده است.

وی خاطرنشان میکند: بازار نعلبندان گرگان ویژگی خاص دیگری نیز داشته و آن معبر عمومی بودن برخی راسته‌های آن است.

اسدالله معطوفی میگوید: راسته‌های شهر استراباد همچون شیرکش، سرچشمه و ....، در گذشته همه به بازار نعلبندان منتهی میشده است.

این نویسنده گرگانی اظهار میدارد: ویژگی دیگر نعلبندان قرار گرفتن آن بین دو دروازه از چهار دروازه شهر فوجرد( پوکرد- حول و حوش امامزاده‌عبدالله فعلی) و بسطام( فلکه کاخ فعلی) بوده است.

                           
با بی‌توجهی به ویژگیهای تاریخی نعلبندان، بسیاری امروز آن را تنها به عنوان محل فروش گوجه و خیار و سبزی و ماهی میشناسند.
عکس: ابوطالب ندری، خبرگزاری مهر

وی متذکر میشود: براساس نوشته مقدسی، نهری از درون شهر استراباد گذر و پس از عبور از بازار ،از دروازه‌چه دنکوان خارج میشده، که براساس تحقیقات این نهر همان خاصه‌رود زیارت بوده که از نعلبندان هم میگذشته است.

مدرس دانشگاه‌های استان میگوید: نام بازار نعلبندان نیز از رسته نعلبندها که در بخشی از این بازار قرار داشته، گرفته شده است.

اسدالله معطوفی به بازار دیگر استراباد نیز اشاره کرده و اظهار میدارد: بازار کهنه گرگان که مجموعه میدان عباسعلی (چهارراه میدان) تا سه‌راه میرکریم و اطراف را شامل میشده قدمتی به مراتب بیشتر از نعلبندان داشته که متاسفانه امروز اثری از این بازار تاریخی نیست.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

پی‌نوشت: افسوس که میراث فرهنگی و گردشگری استان، هیچ طرحی برای احیای بافت تاریخی بازار نعلبندان مشتمل بر کاروانسرا، تکیه‌ها، حمام، محوطه بازار و .... نداشته و اکنون در گذر زمان با بی‌توجهی‌های صورت گرفته، بسیاری نعلبندان را تنها به عنوان محل فروش گوجه و خیار و سبزی میشناسند.

 


 
 
هواداران بسکتبال گرگان در شورای شهر
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۸:٥٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٧ شهریور ۱۳۸٧
 

بیش از بیست نفر از ورزشی‌نویسان نشریات گرگان‌زمین و هواداران بسکتبال این شهر، بعد از ظهر دیروز با حضور در جلسه علنی شورای شهر گرگان، خواستار رفع مشکل مالی تیم بسکتبال شدند.

در این جلسه، پس از بیان مطالبی از سوی علاقمندان بسکتبال گرگان در رابطه با تاثیر حضور مقتدرانه تیم در سوپرلیگ ایران بر اعتماد به نفس جوانان منطقه و سوق دادن آنها به سوی ورزش به جای انحرافات اجتماعی، ضرورت حمایت مالی از بسکتبال به جهت بعد تبلیغی آن و .... ، اعضای شورای شهر به ایراد سخن پرداخته و جالب آنکه با تایید تاثیرات مثبت و بسیار حضور تیم در رقابتها در سطح منطقه و کشور، آنان نیز بر لزوم حمایت از تیم بسکتبال گرگان تاکید کردند.

شهردار گرگان نیز در این جلسه اظهار داشت: لایحه حمایت 150میلیون تومانی شهرداری از بسکتبال آماده و به زودی جهت تصویب به صحن علنی شورا خواهد آمد.

ابراهیم کریمی که همزمان رئیس هیئت بسکتبال گرگان نیز میباشد گفت: مبلغی بیش از این مبلغ نیز از سوی تربیت‌بدنی و استانداری تامین خواهد شد تا تیم بسکتبال گرگان با هزینه‌ای در حدود 350میلیون تومان در رقابتهای سال جاری شرکت کند.

هر چند که موضع مثبت شهردار گرگان، اعضای شورای شهر، مدیرکل تربیت بدنی و .... به جهت حمایت از بسکتبال جای تقدیر بسیار دارد لیکن این نکته باید مورد توجه قرار گیرد که با 350 میلیون تومان نمیتوان به مصاف تیمهایی رفت که هر یک بین یک تا سه میلیارد تومان برای حضور در این رقابتها هزینه میکنند و از این رو میبایست تا فرصت باقیمانده ، به دنبال جذب اسپانسرهای دیگر نیز رفت.

 


 
 
گام به گام تا نابودی بسکتبال گرگان
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٦ شهریور ۱۳۸٧
 

دیروز که شادمانی تماشاگران حاضر در خانه بسکتبال ورزشگاه آزادی تهران را دیدم که از پیروزی تیم بسکتبال جوانان ایران بر قزاقستان و کسب مقام قهرمانی آسیا ، به وجد آمده بودند باز به یاد گرگان و تماشاگران بسکتبال آن افتادم. تماشاگرانی که با هزار سختی در سالن حاضر و تنها انتظار داشتن تیمی خوب و آبرومند را دارند.

تیم گرگان ریشه‌دارترین تیم حاضر در سوپرلیگ بسکتبال ایران بوده و بدون اغراق باید گفت بسکتبال در گرگان در مقام مقایسه با دیگر نقاط ایران  بیشترین هوادار را دارد. ولی افسوس که بسکتبال گرگان هر سال با مشکلات مالی مواجه بوده و به جهت بی‌برنامه‌گی تا آستانه مسابقات سوپرلیگ، اسپانسر آن و میزان بودجه تیم مشخص نیست.

در این بین هر سال، وعده رفع مشکلات به سال بعد داده شده و سال به سال نیز دریغ از پارسال.

در فصل جاری رقابتها هم علیرغم قولها و وعده‌های گذشته، باز همان آش و همان کاسه و حیف بر احساسات هزاران تماشاگری که با پیروزی گرگان،موجی از شادمانی و نشاط آنها را فراگرفته و با شکستش زانوی غم بغل میگیرند.

کاش مسئولان ذیربط گرگان و استان، نمایندگان مجلس و ... بازی دیشب ایران و قزاقستان و شور تماشاگرانی را که شوق پیروزی تیم مورد علاقه‌شان آنها را به سالن و حمایت اینگونه‌شان از ایران سوق داده بود میدیدند ، بر سر تعصب آمده و به خاطر هزاران جوان گرگانی ، که تنها خواسته‌شان حمایت از ورزش این دیار تاریخی است فکری به حال بسکتبال گرگان میکردند که در آستانه رقابتها به جهت مشخص نبودن وضعیت مالی‌اش، حتی نتوانسته با بازیکنان بومی عقد قرارداد کند.

کاری نکنیم که با نابودی بسکتبال گرگان، هزاران جوان گرگانی عصرهای پنجشنبه به جای سالن ورزش راهی ناکجاآبادها شوند.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

              گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران از مشکلات بسکتبال گرگان:

           http://www2.irna.ir/fa/news/view/menu-155/8706146330105938.htm


 
 
غبار فراموشی بر پیکر کاخ موزه گرگان‌زمین
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ٩:٥۸ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٤ شهریور ۱۳۸٧
 

با وجود گذشت ماهها از آغاز عملیات اجرایی ترمیم و بهسازی کاخ موزه گرگان ، هنوز زمان دقیق بهره‌برداری از این پروژه مشخص نیست.

کاخ موزه  که در مرکز شهر گرگان و در داخل پارک شهر قرار گرفته ، در سال 1356 به ثبت آثار ملی رسیده و جزو معدود یادگارها و یادمانهای دارالحکومه استراباد است .

این بنای زیبا از اردیبهشت سال 1343 تا سال 58 به عنوان موزه گرگان مورد استفاده قرار میگرفته و از آن پس تبدیل به کتابخانه شهر گرگان شد. از آن سو گنجینه سنگ مزارهای گرگان که در سال 55 آغاز به کار کرده بود در بهمن 67 با افزودن اشیای باستان‌شناسی و مردم‌شناسی به عنوان موزه گرگان ادامه فعالیت داد.

با آغاز به کار کتابخانه گرگان در سال 85 درساختمان جدید، با تصمیمی به جا ساختمان کاخ از سوی شهرداری گرگان به میراث فرهنگی و گردشگری واگذار تا طبقه همکف کاخ تبدیل به موزه شهر و طبقه اول نیز به عنوان کاخ موزه مورد استفاده قرار گیرد.

با آغاز عملیات اجرایی این پروژه، ربیعی مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان نیز وعده افتتاح کاخ موزه در دهه فجر سال 86 را به خبرنگاران داد.

لیکن با وجود گذشت بیش از هفت ماه از زمان مقرر شده ، و در حالی که محمود ربیعی برای شرکت در انتخابات حوزه گرگان و آق‌قلا از مسئولیت استعفا و جای خود را به فریدون فعالی سپرد، هنوز نه از میزان پیشرفت این پروژه مشخص بوده و نه از زمان افتتاح آن خبری هست.

این در حالیست که آغاز به کار کاخ موزه گرگان در دل پارک اصلی شهر و در ساختمان سلطنتی سابق، علاوه بر مزیتهای گوناگون میتواند مسافران و گردشگران را با تاریخ و فرهنگ و هنر غنی گرگان زمین که این روزها با ضعف مسئولان میراث فرهنگی کمتر اثری از آن در شهر یافت میشود بیش از پیش آشنا نماید.

 


 
 
نیوجرسی‌های بریدگی سیدمسعود بلوار ناهارخوران جمع‌آوری شد
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱٢:٤٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۸٧
 

بلاخره پس از مدتها اعتراض و انتقاد، بالاخره نیوجرسی‌های بریدگی سیدمسعود بلوار ناهارخوران گرگان شب گذشته برداشته شد.

پس از آنکه علیرغم مصوبه شورای ترافیک، نیروی انتظامی همچنان بر مسدود بودن بریدگی موسوم به سیدمسعود اصرار داشت، نیروهای شهرداری نسبت به جابه‌جایی نیوجرسی‌های بتنی مذکور با استفاده از ماشین‌آلات سنگین اقدام کردند. لیکن با مناقشه حادث شده بین نیروهای دو نهاد و دستوری قضایی، نیوجرسی‌ها مجددا به جای خود بازگشته و بریدگی همچنان مسدود باقی ماند.

در این بین شهروندان گرگانی ساکن در آن محدوده ، به جهت رفتن به منازل خود مجبور به طی مسافتی طولانی و دور زدن از بریدگی باباطاهر بودند.

لیکن با اعتراضها و انتقادهای صورت گرفته، نهایتا" در شب گذشته نیو جرسی‌های مذکور جمع‌آوری شد.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

مطلب مرتبط( آرشیوی): http://gorganma.persianblog.ir/post/257/

پی نوشت: این خبر هیچ تفسیری ندارد.


 
 
مرجع تقلیدِ گرگانی
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ٩:٠٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٢ شهریور ۱۳۸٧
 

بعد از درگذشت مراجع تقلید بزرگ حوزه‌های علمیه قم و نجف در دهه‌های اخیر، اینک شاهد حضور چهره‌های نامدار دیگری در آسمان فقاهت ایران میباشیم که در این بین آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی مرجع تقلیدی از دیار گرگان زمین ،که امروزه روز ملجاء بسیاری از ایرانیان و مسلمانان دیگر کشورها قرار گرفته ،یکی از آنهاست.

وی که فرزند آیت‌الله سید سجاد علوی گرگانی میباشد در سال ١٣١٨ خورشیدی در نجف اشرف چشم به جهان گشودو در هفت سالگی همراه با پدر به ایران آمد تا پس از سالها تحصیل علم، در سالیان اخیر که بسیاری از مراجع به دیار دیگر شتافته‌اند  به عنوان یکی از چهره‌های مشهور علم و فقاهت مطرح گشته، به طوری که رساله وی مشتمل بر فتاوای گوناگون این مرجع تقلید که حدود 17 سال پیش منتشر و تاکنون به زبانهای اردو و عربی ترجمه گشته، در بسیاری از خانه‌های شمال ایران چه گیلان و مازندران و چه گرگان تاریخی یافت میشود.

دفاتر آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی نیز در مشهد و قم فعال و محل حضور بسیاری از علاقمندان به وی است. 

این آیت‌الله گرگانی سالیان سال است که در ماههای رمضان به گرگان آمده و در هنگام ظهر در مسجد جامع گرگان ،با لهجه غلیظ گرگانی به ایراد سخن برای علاقمندانش که از جای جای استان در مجلس وی حضور می‌یابند میپردازد.

سایت الکترونیک آیت الله محمدعلی علوی گرگانی با نشانی http://www.gorgani.ir مشتمل بر اخبار، زندگینامه، پاسخ به آخرین استفتائات و .... در دسترس علاقمندان است.

............................................................

پی نوشت: یکی دیگر از فرزندان آیت الله سید سجاد علوی گرگانی و برادر آیت الله سید محمد علی، به نام محمدحسن علوی، سه دوره به عنوان نماینده گرگان و آق‌قلا در مجلس حضور داشت که ای کاش با وارد نشدن به این عرصه و دنیای .... سیاست، نام فرزندی از سید سجاد بزرگ با سیاست عجین نمیشد.


 
 
فواره‌های کاخ دوباره می‌رقصند
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱:٠٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸٧
 

عملیات نصب دائمی تاسیسات  فواره‌های رقصان فلکه کاخ گرگان به زودی آغاز میشود.

چندی پیش شهروندان گرگانی شاهد فعالیت فواره‌هایی رقصان در میدان کاخ بودند. فواره‌هایی که حرکات موزون و جالبشان سبب انبساط خاطر و تجدید روحیه شهروندان و زیبایی خاص این میدان می‌گشت.

در این بین پس از مدتی، فعالیت موزون این فواره‌ها متوقف و آنها به حالت عادی خود بازگشتند.

پس از پیگیری گرگان ما، دریافتیم راه‌اندازی قبلی این فواره‌های رقصان به صورت موقت و آزمایشی بوده و بعد از استقبال مناسب از فواره‌های مذکور، و نیز موافقت شورای شهر با پیشنهاد شهرداری گرگان، عملیات نصب تاسیسات دائمی لازم با 300میلیون ریال اعتبار آغاز میشود.


 
 
نبود پارکینگ عمومی و تهدید شهروندان با تابلوی حمل با جرثقیل
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ٧:۱۱ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٠ شهریور ۱۳۸٧
 

عبدالرضا چراغعلی عضو شورای شهر گرگان در نطق پیش از دستور خود با عنوان " ترافیک و پارکینگ " با اشاره به برخی مشکلات شهروندان گرگانی به جهت یافتن مکان مناسب برای پارک خودروها گفت: به عنوان مثال در خیابان ولی‌عصر یا همان شالیکوبی(عدالت 17) و خیابانهای مجاور که تراکم ساختمان در آنها بالاست و هنوز پارکینگ عمومی پیش‌بینی نشده، تابلوی " حمل با جرثقیل" مشاهده میشود که این در واقع نوعی تعرض به حقوق شهروندی است.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیست شهری شورای شهر گرگان با طرح این پرسش که آیا این اجازه وجود دارد که در صورت فراهم نکردن تمهیدات مورد نیاز شهروندان، با عبارت حمل با جرثقیل آنها را تهدید کنیم ؟ افزود: مردم به جهت فقدان پارکینگ مورد نیاز از هر فضا و فرصتی جهت پارک خودروهای خود در سطح شهر استفاده میکنند.

عضو کمیسیون عمران شورای شهر همچنین گفت: مسئله نبود پارکینگ مناسب، مشکلات روحی و روانی زیادی را برای شهروندان فراهم ساخته است. بنابراین نیاز است نسبت به حل این موضوع و در دفاع از حقوق شهروندان با دید همه جانبه از سوی شورا و شهرداری اقدام شود.

این کارشناس ارشد معماری و شهرسازی خاطر نشان کرد: وجود یک هزار پرونده در کمیسیون ماده 100 شهرداری گرگان، آن هم تنها مربوط به بخشودگی و اخذ جریمه در مورد کسری پارکینگ و سطح اشغال غیرمجاز، آماری تکان‌دهنده میباشد.


 
 
فعالیت 4هزار گرگانی مقیم تهران در زمینه گلدکوئیست
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۸:٠٥ ‎ق.ظ روز شنبه ٩ شهریور ۱۳۸٧
 

با موج تبلیغاتی منفی موجود بر علیه فعالیتهای گلدکوئیستی در شهرستانها، اکنون برخی از فعالان سابق این عرصه در شهرها و حتی روستاهای ایران راهی تهران شده و در پایتخت مشغول فعالیت  گشته‌اند.

یکی از فعالان این عرصه که در تهران مشغول فعالیت بوده با ارائه آماری حیرت‌آور، تعداد جوانان گرگانی فعال در زمینه گلدکوئیست که در پایتخت حضور دارند را بین 3500 تا 4000 نفر ارزیابی کرده و میگوید: بعد از مشهدی‌ها ، بیشترین تعداد متعلق به گرگانیها است.

وی که تمایلی به ابراز نامش ندارد میگوید: گرگانیها بیشتر در منطقه 10 تهران فعال بوده و البته برخی از آنها که به موفقیت دست می‌یابند راهی مناطق شمالی تهران میشوند.

وی درباره یکی از شیوه های کار شهرستانی‌های مقیم تهران میگوید: آنها با تماس با همشهریان خود، و دعوت از آنها برای حضور در تهران حال چه به عنوان دید و بازدید یا بررسی فرصت شغلی مناسب آنها را به مرکز کشانده و اقدام به پرزنت آنها میکنند.

این فرد که پیش از این در فعالیتهای فرهنگی مشغول به کار بوده، میگوید: بسیاری از این افراد، با شرایط حداقلی زندگی کرده و شغل اصلی خود را از خانواده‌هایشان پنهان میکنند.

وی که خود نزدیک به یک سال در تهران مشغول فعالیت در این زمینه بوده و اکنون به گرگان بازگشته است، توصیه میکند تنها افرادی گام به این راه بگذارند که در خود توانایی لازم برای تحمل سختیها و به کار بردن راه‌های گوناگون جهت دستیابی به موفقیت را داشته باشند و گرنه شکست خورده و .... .

......................................................................................................................

**- با توجه به درخواست مصاحبه‌شونده، خواهشمند است از درج این مطلب در نشریات خودداری شود.

 


 
 
بوسه باران بر پیکر گرگان
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۸:٢٢ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٧ شهریور ۱۳۸٧
 

از دقایقی پیش باران غیرمنتظره‌ای به سراغ گرگان آمده تا نزولش پس از مدتها انتظار، سبب شادمانی  اهالی این دیار  شود.

 باران هنگامی بوسه خود را نثار گرگان و استان کرد که گرمای بیسابقه هوا و قطع نامنظم برق در ساعتهای مختلف شبانه‌روز و به تبع آن از کار افتادن وسایل خنک‌کننده، سبب آزار بسیار ساکنان دیاری شده بود که ایرانیان آن را به سرزمین جنگل و باران میشناسند.

علاوه بر شادمانی اهالی گرگان زمین از ریزش اینگونه باران در روزی که هواشناسی آن را همچون روزهای پیشین گرم لیکن با احتمال وزش باد در ساعاتی از روز پیش‌بینی کرده بود، کشاورزان منطقه نیز که امسال با خشکسالی مواجه بودند بخشی از غم‌هایشان را با ریزش باران پاک خواهند کرد.

یاد باد زنگهای ورزش دوران مدرسه که گاه ریزش باران سبب میشد نتوانیم انتظار طول هفته‌مان به جهت بازی فوتبال را برآورده کنیم و مجبور میشدیم غمزده داخل کلاس بنشینیم. یادش بخیر روزهایی که آرزو میکردیم باران نم‌نم گرگان تبدیل به سیل شده و معلم بر سر کلاس حاضر نشده و ما تعطیل.

-------------------------------------------------------------------------

پی نوشت: درست هنگامی‌که قصد ارسال این مطلب را داشتم ،باران همانگونه که غیرمنتظره آمد غیرمنتظره نیز ایست! کرد تا همشهریانی که در ساعات اولیه صبح خواب بودند از لذت دیدنش محروم شوند.

 


 
 
حلقه‌های بسکتبال در گوشه و کنار گرگان
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ٩:٢٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٦ شهریور ۱۳۸٧
 

شهرداری گرگان قصددارد ۴٠ حلقه بسکتبال در محلات مختلف شهر نصب کند. این اقدام به جهت ترویج دوباره بسکتبال در بین نونهالان، نوجوانان و جوانان گرگانی و احیای بسکتبال محلات صورت میگیرد.

مکانهای نصب ۴٠ حلقه مذکور مشخص شده بود و قرار بود به زودی نصب آنها آغاز شود لیکن به جهت برخی انتقادها نسبت به مکان یابی صورت گرفته، مقرر شد تجدید نظری بر این مکانها صورت گرفته و با کارشناسی بیشتری ، حلقه‌ها نصب شود.

جوانان نسل گذشته بسکتبال گرگان به یاد دارند که در روزهای شکوه این رشته در این دیار، در هر کوی و برزنی میشد حلقه‌ای را یافت. حلقه‌هایی که البته با همت جوانان محلات مختلف نصب و هم سبب گذراندن مناسب اوقات فراغت و هم کشف استعدادها میشد.

آری، در روزهای جوشان بودن چشمه بسکتبال در گرگان زمین، این محلات و آموزشگاه‌ها بودند که سبب میشدند تیم شهر در پستهای مختلف احساس خلاء نکرده و با تکیه بر هنرنمایی جوانان گرگانی، سالیان سال در مصاف با تیمهای شهرهای بزرگ سربلند باشد.

لیک افسوس که  کوچ و کناره‌گیری مربیان بازیکن‌ساز گرگان و نیز مفقود شدن حلقه‌های بسکتبال در ساختار جدید محلات شهر، با بروز حاشیه‌ها در ورزش اول گرگان همراه شد تا آرام آرام بسکتبال این دیار در سراشیبی سقوط قرار گیرد.

اقدام شهرداری گرگان در نصب 40 حلقه بسکتبال در محلات مختلف، برگزاری مسابقات بسکتبال محلات گرگان در ساعات بعد از افطار ماه رمضان در سال جاری و نیز قصد ایزدپناه سرمربی تیم بسکتبال شهر به جهت وارد کردن خون جوان در کالبد تیم در فصل پیش‌رو، را میتوان گامهایی مناسب به جهت بازگشت به آن روزهای باشکوه دانست. گامهایی که البته لازم بوده لیک کافی نیست.

 


 
 
آتش در گلستان
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱:۱٩ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٥ شهریور ۱۳۸٧
 

   صرفنظر از علت آتش سوزی جنگل گلستان ،این نکته که به جهت غیرقابل دسترسی بودن محل حریق و نبود حتی یک هلیکوپتر در روزهای اولیه در منطقه، میزان خسارات آتش چندین برابر شده، بسیار دردناک مینماید.

آیا سازمان عریض و طویل حفاظت از محیط زیست و نیز منابع طبیعی، هنوز به این نتیجه نرسیده اند که برای صیانت از جنگلهای شمال هلیکوپتری تهیه و در اختیار این استانها قرار دهند؟

عکسهای ابوطالب ندری(خبرگزاری مهر) :

                        http://207.97.215.42/fa/newsdetail.aspx?NewsID=738080

                   http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=738202

عکسهای سهراب سردشتی(خبرگزاری فارس):

                           http://www.farsnews.com/imgrep.php?nn=8706040634           


 
 
رمضان شیرین در راه است
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱٢:٤٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٥ شهریور ۱۳۸٧
 

آن سالهایی که گرگان نبودم تازه فهمیدم ماه رمضان در هیچ جای دنیا برایم شیرینی گرگان را ندارد.

یاد باد سالهای قبل از ٧٨ که شهرداری، هنوز بساط جگرکی‌های دستفروش را جمع نکرده بود. سالهایی که جگرکی ها با یک گاری، چند صندلی پلاستیکی، یک منقل، یک جانونی، و یک دست جیگر، سراسر خیابان خمینی را اشغال و بوی جگر را از جای جای شهر میشد حس کرد.

یادش به خیر گل کوچیک های محلات مختلف شهر به خصوص دربنو . دربنویی که در جامهای فوتبالش میشد فرزندان تمام محلات شهر از امامرضا تا گرگانپارس، از بهاران تا اقتصاد و .... را یافت. و چه حالی میداد آن فضای سنتی دربنو با چاشنی باقلا و لبو و تخمه سمشکه.

یاد باد مسابقات دانش آموزی بعد از افطار در سالن تختی و فوتسالی که آن زمانها تازه رایج شده بود در سالن آزادی .

جه لذتی داشت شنیدن ربنا و با سربلندی بر سر سفره افطار نشستن که آری ما هم آری.

 و چه حالی میدهد دیدن جنب و جوش مردم در حال خرید از نعلبندان و ..... . وچه لذتی دارد  انتظار کشیدن برای دیدن " او یک فرشته بود".

آماده باشیم ؛ فرنی و زولبیا بامیه و نون و پنیر و سبزی و جگر در راهند.

............

پی نوشت: اسدالله معطوفی در انتهای کتاب " ضرب المثلها، کنایات و باورهای مردم گرگان" مفصل به رسوم پیشین استرابادیان در ماه رمضان پرداخته است.


 
 
پلیس‌های جوان شهر ما
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۳:٠٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٤ شهریور ۱۳۸٧
 

چندیست که گرگان ما شاهد حضور افسران اکثرا جوان، مرتب و خوشرویی است که سعی در اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی البته با رعایت ادب و احترام دارند و این چقدر برای مایی که به گفتار آمرانه برخی دیگر از ماموران از پشت بلندگوهای الگانس های راهنمایی و رانندگی، و .... عادت کرده ایم  جالب و عجیب می آید.

بارها شده که در عبور از خیابانهای شهر ، از دوستان درباره رفتارمتفاوت این افسران مرتب و خوش برخورد جوان که البته نمیدانم وظیفه اند یا رسمی شنیده ام ، رفتاری که میگویند به آنها در حین رانندگی آرامش میدهد.
و چه خوب بود که دیگر به جای صدای بلند بیرون آمده از بلندگوهای الگانس با آن لحن خاص، ادبیات متفاوتی را از ماموران شاهد باشیم واینگونه بشنویم که: راننده محترم 206، همشهری عزیز، مگر تابلوی توقف ممنوع را ندیدی؟ لطف کن سریعتر حرکت کن.


 
 
حکایت ترافیک گرگان
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۸:۱٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٤ شهریور ۱۳۸٧
 

ترافیک خسته کننده گرگان در برخی مسیرها نه به خاطر بافت خاص شهر و نیزافزایش خودروها در سالهای اخیر، بلکه گاه به جهت اشتباهات بعضی تصمیم گیرندگان دراین زمینه  و به تبع آن اجرای برنامه های غیرکارشناسی است.

روزی شاهد نصب حائلهای لاستیکی در میانه دو لاین خیابان شالیکوبی در روز و از آن سو جمع کردن سریع آن در شب به جهت مرگ موتورسواری که مرکبش بر روی این حائها سر خورده بود هستیم.

روزی دگر به جای گاردریل های پلاستیکی ، حائلهای بتنی از ابتدای شالیکوبی تا انتها  نصب و روز دگر میشنویم که عده ای از این رو که حائل مذکور سبب میشود در هنگام تصادف و ... خودروهای پشتی نتوانند از لاین جنبی عبور کنند و این خود سبب توقف آنها و  افزایش ترافیک میشود ،به جمع کردن آن نظر داده اند و از آن سو عده ای دیگر به جهت تبعات منفی اجتماعی برداشتن این حائل ها با جمع آوری آن مخالفند.

بارها دیده ایم تصمیم گیرندگان ترافیک شهر ما خیابانی را یکطرفه و پس از مدتی از تصمیم خود منصرف شده اند. گویی که میخواهند با استفاده از سیاست آزمون و خطا گره کور ترافیک این دیار را باز کنند و در اینجاست که فریاد برمیاید تا کی؟

کم نیست بریدگی هایی در گرگان که با نیوجرسی مسدود و پس از مدتی بزرگواران از تصمیم خود پشیمان و نیوجرسی ها را برداشته و البته باز پس از مدتی چاره کار را در انسداد بریدگی دیده اند.

و در این بین گاه آنقدر این گذاشتن و برداشتنها عجیب و غیرمنطقی میشود که تصمیم گیرندگان خود نیز دچار سردرگمی و چالش میشوند و حادثه ای به مانند انچه که در هفته گذشته رخ داد اتفاق میافتد: راهنمایی و رانندگی به انسداد بریدگی سیدمسعود در مسیر ناهارخوران اقدام میکند و از آن سو ماموران شهرداری با این استدلال که در شورای ترافیک باز بودن بریدگی مصوب شده با لودر اقدام به  برداشتن نیوجرسی های بتنی میکنند و در این بین چالش دو طرف سبب کشیده شدن کار به جاهای باریک و البته در نهایت انسداد بریدگی سیدمسعود میشود.

آقایان، ترافیک امروز در دنیا تبدیل به علم شده است. خواهشا با تصمیمات غیرکارشناسی سبب افزوده شدن بر مشکلات ترافیکی گرگان زمین نشوید.


 
 
افشین قطبی: دلم برای دیدن ناهارخوران لک زده است
نویسنده : علی نصیبی - ساعت ۱:۱٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۸٧
 

سرمربی خبرساز پرسپولیس تهران در گفت و گو با هفته‌نامه ترنم سبز از علاقه بسیارش برای دیدن ناهارخوران گرگان خبر داد.

افشین قطبی گفت: یک بار عکس بسیار زیبایی را در دست خوردبین ( سرپرست باشگاه پرسپولیس) دیدم.  پرسیدم عکس برای کجاست و او هم گفت ناهارخوران گرگان.

وی در ادامه این گفت و گو از عشقش به ناهارخوران سخن گفته و اظهار میدارد دلش برای دیدن این دیار لک زده است.(نقل به مضمون)

سرمربی پرسپولیس سپس از مصاحبه کننده درباره علت تیم نداشتن گرگان پرسیده و میگوید: اگر گرگان تیم داشت حداقل به بهانه مسابقه به گرگان می‌آمدم.